по колко плодово пюре?

  • 646
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
мамчета кажете по колко пюре мога да давам на веднъж newsm78от една седмица се захранваме а моята беба вече изяжда между хранениятапо 1 бурканче 125мл на веднъж.ако й дам две и тях ще изяде ooooh!
а зеленчуково по колко може?днес изяде 125+80мл мляко/струва ми се много но тя си иска и реве за още?а като се сетя че имахме проблеми с наддаването...

# 1
  • Мнения: 992
ами аз плодово съм давала само междухраненията по половин бурканче и никога не съм заместила ядене с него, а зеленчуково можеш да даваш цяло бурканче и естествено да изместиш ядене, но ми се струва че сте още мънички за заместване на мляко. Според мен изчакай още малко

# 2
  • Мнения: 3 042
а зеленчуково по колко може?днес изяде 125+80мл мляко/струва ми се много но тя си иска и реве за още?

това количество е добро, щом бебето си го изяжда.

А плодово пюре може да даваш: 2 пъти по 30 мл между храненията.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Плодово пюре давам между храненията. В момента  давам пресни пасирани плодове и правя около 1 голямо бурканче, е не винаги го изяжда цялото   Embarassedно все пак е само плод не е за наяждане.
А, за зеленчуковото  според мен изчакай да станете на 4мес. и тогава да заместиш изцяло 1 хранене. Сега е ок. Peace

# 4
  • Мнения: 772
благодаря за отговорите  bouquet  bouquet  bouquet
...и за това че не ми размахахте пръст че захранвам рано Peace

# 5
  • Мнения: 2 116
Никога не съм го ограничавала!  Peace Колкото му се яде!  Hug  Дори и при захранването!  Embarassed

# 6
  • Мнения: 6 164
Аз го давам м/у храненията, вместо сок и въпреки, че пише да се дава по 25-30мл си хапва и по 50-тина, когато има желание, не го ограничавам.

# 7
благодаря за отговорите  bouquet  bouquet  bouquet
...и за това че не ми размахахте пръст че захранвам рано Peace

Има време да ти размахат пръст LaughingНа никой не му се разминава LaughingПо темата-и аз захраних с плодово на 3 месеца.Давах и между храненията,не съм я ограничавала,но тя след един месец някъде пак си ядеше по 1 бурканче.Давах и го с лъжичка и може би за това...  Сега е на 6 месеца и с кеф понякога си изяжда по две плодови пюрета(едното в повечето случаи е в любимия и кисел).Със зеленчуково захраних на 4месеца-първо и правих картофено пюренце с малко масълце,обезсолено сиренце и морковче,после продължихме със зеленчуковите на Хип.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
По принцип плодовото пюре се дава м/у храненията, но аз го давах като сутрешна и следобедна закуска+отделно АМ
Давах по половин бурканче на ядене, димек цяло за 2 хранения /но бяхме на 4-5 месеца/
Зеленчуковото пюре въведох на 4 месеца, след захранването Иван изяждаше около 140гр от пюрето

п.п Малки сте за захранване  Naughty Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 186
бебето трябва да яде толкова на колкото месеци е при теб както е на 3 месеца значи 130 грама най много 140 защото я се замисли сега ако си хапва повече тя ще свикне с повече и колкото повече расте няма да и стига защото е свикнала вече примерно да яде 1 бурканче но ти си решаваш това е само мое мнение

# 10
  • софия
  • Мнения: 495
Аз също давах плодовото пюре между храненията,като за един ден си изяждаше по едно бурканче от 125гр.
Зеленчуковото включих от 4 месец.Отначало ядеше по малко за да свикне с вкуса,докато стигнахме до 190гр.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт