Недоразвити полови органи

  • 3 877
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте и тук в тази тема.
Вики е на 1г. и 7м. и пениса му е много малък. От както се е родил, пишлето не му е пораснало даже и с милиметър. Толкова е мъничко, че дори не мога да го захвана, за да го отварям. Какво да правя? Към кого да се обърна? Има ли майка с такива проблеми? Ако някой знае нещо по този случай,  пишете моля.

# 1
  • Мнения: 3 537
А педиатъра какво казва?

# 2
Каза да го заведа на детски ендокринолог. Чудя се обаче, защо ендокринолог!? newsm78 Той не е ли, ако имаш някакви проблеми с жлезите?

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ами защото половото развитие се определя не само генетично, а и от хормоните, пък хормоните идват от жлезите. А тестисите и яйчниците са не са само органи, а и жлези.
Дано да не е сериозно.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Задължително преглед при ендокринолог, като начало.
Аз се чудя обаче, как до сега джипито не ви е насочило към подобен преглед?

# 5
  • Мнения: 128
Според мен трябва да се направи консултация и с уролог, тъй като в тяхната компетентност са заболяванията на половата система, докато бях в болница имаше такъв случай на недоразвит пенис, който беше последствие от бъбречно заболяване и след като беше отстранена причината му направиха реконструкция.Добър специалист по детска полова система е доц. Минков.

# 6
  • Мнения: 997

Аз се чудя обаче, как до сега джипито не ви е насочило към подобен преглед?

Защо се чудиш, Бим Бам, да не е за сефте. #Cussing out

Надявам се нещата да се оправят. Не съм чувала за подобен случай, дано не е сериозно. Заведи го възможно най - бързо на едокринолог, щом така са ти казали. Ако не е за него, той ще те препрати. Успех!

# 7
  • Мнения: 87
Най-добре е да се направи консултация с генетик, ендокринолог и уролог.
За уролог съм на 100% ,че доц. Минков е най-добрия(той прави на малката операцията) -мога да дам координатите, той може да каже дали има някякви изменения от страна на пикочо-половата система
За генетик мога да кажа , че съм с добро впечатление от проф.Симеонов - евентуално може да се направи изследване на хромозамите и да се провери дали всичко е наред, може също да направи и хормонално изледване(това е работа на ендокринолога по-принцип, но ние сме правили такова при него)
а ендокринолог така и още немога да намеря някой , който да е на едно мнение с генетика и уролога #Crazy newsm78
Не се притеснявай предварително , направете консултациите , ако се отнася само за нарастването и няма друга аномалия , то има хормони , които дестват в тази насока.
Стискам палци всичко да е наред
Пиши какво е станало

# 8
Здравейте мили мами Hug
Заведох малкия на ендокринолог и се оказа, че няма нищо, което трябва да ме тревожи. По време на прегледа се установи, че пениса му е със нормалните за възрастта размери. Казаха ми, че има натрупване на мастна тъкан над него и това правело илюзията, че е малък. Пък и то май грешно озаглавих темата "недоразвити полови органи", моля да ме извините.

# 9
  • Мнения: 7 640
тъкмо щях да пиша, че съм чела, че мъжките полови органи от раждането до пубертета си остават на почти еднакви размери, затова синчетата ни изглеждат отначало с големи пишоци Simple Smile

Но наистина е хубаво да се направи прегед, ако има някакви опасения

Общи условия

Активация на акаунт