Отново за Фризовома-много кашести изпражнения

  • 1 942
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Здравейте!
Моята  бебка е на смесено хранене-давам й фризовом заради повръщането.Да, но откакто я дохранвам с него заради наличието на рожкови в млякото,изпражненията й са като каша и количеството им е доста(цапаме се чак отпред).Според вас това проблем  ли е?А иначе съм доволна от млякото-повръщането почти спря, а и не ми се правят експерименти с други марки млека,но ако се налага ще сменям...Просто ме притеснява това обилно количество изпражнения и консистенцията им(детето ака средно по 3 пъти на ден,но пък  доста).

# 1
  • Мнения: 3 042
Щом детето ака само 3 пъти на ден няма защо да те притеснява количеството. Изпражнения като каша са нормални за бебетата. Важното е да нямат вид на разтройство. Явно бебето се храни добре /а и щом вече не повръща/ и за това количеството е по-голямо. Peace

# 2
  • Мнения: 1 165
Да ,но когато бяхме само на кърма бяха едни такива като "пържени яйца" и количеството им въобще,ама въобще не беше толкова много.А сега...може да се изхожда 2-3 пъти,но ми се вижда много.Може би трябва да отида с памперса до педито.Дано се включи някоя мама,която е давала Фризовом и да каже как е било при тях Praynig

# 3
  • Мнения: 3 042
Дано се включи някоя мама,която е давала Фризовом и да каже как е било при тях Praynig

Аз съм давала Фризовом, но моят син по-принцип по си имаше запек и от Фризовома положението не се подобри. При повечето бебета Фризовома действа разхлабващо, но при моето не действаше така.
А дори и при кърмачетата "хубавото ако" трябва да е на кашичка. Колко съм искала да постигна тоя резултат при малкият, но все си акаше "кюфтета". Чак след като спря да повъща се оправи.

Дано се включи и някоя друга мама.

Ако искаш се консултирай и с педито.

# 4
  • Мнения: 240
Ние също сме на Фризовом заради повръщане и аз съм много доволна от това мляко.Повръщането спря и акаме редовно всеки ден - никога не сме пропускали.Понякога , но не много често също по два пъти и акото наистина е като кашичка , но с " хубав " жълт цвят и знам , че точно такова трябва да бъде.Притеснителното е когато е много гъсто със зеленикави или черни нишки , или при разтройство когато е слузесто.Понякога и ние доста се пооцапваме и количеството никак не е малко , но не мисля че това е повод за да сменям млякото.Моят съвет е да не бързаш да го сменяш с друго - нормално е толкова малко бебече да ака по няколко пъти.Ако пък на килограми си наддавате нормално и на бебечо млякото му харесва , то за мен е безсмислено да му го сменяш , най-много с друго мляко да си докараш някой запек, а това вече си е за притеснение. #Crazy
Консултирай се все пак и с педиатъра си , стига да можеш да му вярваш. Peace

# 5
  • Мнения: 2 849
И ние бяхме на Фризовом .Много добре се понасяше от Вики .Приемахме го заради повръщане ,запек и много силни колики .Не виждам нищо притеснително при вас ,щом си хапва детето и и се изхожда . PeaceНе се притеснявай .

# 6
  • София
  • Мнения: 3 643
И ние бяхме на Фризовом .Много добре се понасяше от Вики .Приемахме го заради повръщане ,запек и много силни колики .Не виждам нищо притеснително при вас ,щом си хапва детето и и се изхожда . PeaceНе се притеснявай .
Peace- поради тези причини го давах и аз и бях много доволна.На 6 месеца спря да повръща напълно и досега ака по 2 пъти на ден Hug
Не се притеснявай-напълно нормарно си е , а за по-голямото количество- просто бебето папка повече и ака повече- нормално
 Hug

# 7
  • Мнения: 801
аз също давам Фризовом,и сме на смесено хранене, първо кърмя Радост и след това давам, според мен и кърмата оказва влияние...точно такова трябва да бъде акито на кърмено бебе......Радост също понякога ака много,но е жълто и не мирише гадно...

# 8
  • Мнения: 1 165
Днес вече откачих,защото малката се изходи 2 пъти,но толкова многа,че се наложи да сменям целият й тоалет.Какво е това чудо?!Отидох при педито-каза,че ако детето качва нормално няма за какво да се притеснявам.Сега ще смесвам равни части фризовом и фризолак,но нещо ме съмнява да се оправят нещата,защото онзи ден пробвах именно това(е само 1 хранене) и само върнах повръщането CryАко и това не помогнело ме посъветва да започна да й давам сок от ябълка.Аз смятах да ги забавя тези неща, но сега...Пълна лудница е сега-хем повръщаме,хем сме и разхлабени Cry

# 9
  • Мнения: 3 042

Ако и това не помогнело ме посъветва да започна да й давам сок от ябълка.Аз смятах да ги забавя тези неща, но сега...Пълна лудница е сега-хем повръщаме,хем сме и разхлабени Cry

 Naughty От опит мога да ти кажа, че щом бебето повръща това не е никак добра идея.
При моят син ефектът от сока беше:
1. повръщаше го малко по малко всичкият;
2. започнаха зверски колики;
3. от раздразняването на стомаха започна още повече да повръща.
В крайна сметка спрях сока и нещата леко полеко се оправиха. Сок дадох чак доста след това.


Отидох при педито-каза,че ако детето качва нормално няма за какво да се притеснявам.

 права е Peace

# 10
  • Мнения: X
Ох, Господи, ти имала ли си запечено бебе да видиш какво чудо е Shocked Защо майките си търсят сами проблеми - какво му е на акането? Съвсем нормално си е, радвай се, че не си от другата страна. Аз това мляко съм го давала почти 6 месеца и думи нямам да го прехваля. Просто ни спаси и от повръщането и от запека!

И от опит - Фризовом + Фризолак = разстройство Mr. Green Ще се посере от всякъде, така че давай само Фризовом.

# 11
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
аз давах Фризовом може би само седмица заради повръщане.Наистина спря повръщането,но имаше точно такова зверско оакване постоянно.Педито ми каза да давам оризова вода за да се посгъсти,но нямаше ефект.Освен това малката пръцкаше повече и го спрях.а повръщането ни спря от само себе си към 6я месец.

Общи условия

Активация на акаунт