трудно акане

  • 581
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 566
имам следният проблем и се надявам мамчетат с повече опит да ми помогнат
от няколко дни бебчо се изаква след мъчителни часове на напъване и плачкане. ака всеки ден по два пъти, но му е много трудно и аките са твърдички като за бебе.
храним се с кърма и се дохранваме с НАН НА. за коликите му давам Еспумизан и чая на Хип, които ги спирам от днес.
вчера бяхме на педи и ни каза да давам вода от овесени ядки или сок от ябълка. ядките ги изключвам заради глутена, но дадох сокче. ефект обаче още няма.
вие какво ще ме посъветвате???

съжелявам ако се повтарям, но в търсачката ставаше въпрос за по-големи деца, а ние сме едва на 1 месец

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 17:41 от ellenka

# 1
  • Мнения: 8 505
Еспумизанът запича,а детето ти е малко за овесена вода.
Дъщеря ми също направи запек от НАН НА.А от колко време дохранваш с АМ-може още да не е свикнал с него.

# 2
  • Мнения: 566
от самото начало сме с НАН, защото кърмата ми не му стига

# 3
  • Мнения: 4 915
Сокът от ябълка запича. Овесената вода е изключена заради глутена. Принципно ранното захранване е рисково за малко бебе заради алергиите.

Щом имаш все още кърма, увеличи кърменето - през час, два, през половин - колкото бебето пожелае. Не дохранвай всеки път с АМ. От АМ се запичат децата. В кърмата има ензим, подпомагащ и улесняващ дефекацията. При кърмени бебета запекът е изключително рядко срещано явление, и то ако майката злоупотребява със запичащи храни.
Честото кърмене ще стимулира лактацията и ще регулира изхожданията. Нощем кърми също, ако бебето се буди.


Ако желаеш повече съвети за това как да увеличиш кърменето и намалиш АМ, посети Кърмаческия форум.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
при положение, че детето ака 1-2 пъти на ден, едва ли се касае за ЗАПЕК, така че съветите за лекуване на запека може би не са подходящи.

моят син имаше също такива епизоди - акаше си по 1-2 пъти на ден, но след зверско напъване, пищене и изпъване като лък, което продължаваше доста време. изпражненията не бяха твърди, а нормални, кашести. после болките се засилиха и накрая се оказа, че има бактерии и гъбички в изпражненията. защо не помислиш и за едно микробиологично изследване на изпражнения?

Общи условия

Активация на акаунт