За облеклото на бебчо

  • 968
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
На 21.09 влизам в девети месец-решила съм да си купя и  подготвя всичко предварително. Тъй като бебето ще е зимно много ми се препоръчват вълнени терлички, гащички, блузки и какви ли не подобни. Какво ще ме посъветвате относно облеклото? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 994
аз ползвам само 100% памук, няма значение зима или лято. другите материи дразнят бебешката кожа.

# 2
  • Мнения: 409
аз ползвам само 100% памук, няма значение зима или лято. другите материи дразнят бебешката кожа.

На същото мнение съм Peace

# 3
  • Мнения: 4 915
Памучни бодита, дрешки, чорапки.
Пък и у дома няма да ви се наложи да го навличате с вълнени тениски и гащички, нали си имате отопление.

Опасността при новородените от претопляне е много по-голяма от изстудяване, поради опасенията на майките и бабите особено  Wink, че все му е студено на бебето и ще настине и т.н...В резултат - претоплено бебе, нервно, с обриви от дрехите и от жегата...
Дръжте у дома температура 20-22 градуса през деня. Обличай с долно боди с къс ръкав, гащеризонче отгоре с дълъг ръкав и крачолчета, или с блузка и с ританки. Плюс едни нормални чорапчета - не терлички - да не се изхлузват ританките.

Ориентирай се дали на бебето му е комфортно по температурата на вратлето. Не на нослето или ръчичките - принципно крайниците и нослето са по-слабо оросени и е нормално да са по-студени.

У дома не е нужно да го разнасяш завито през деня, нито да му слагаш шапчици. Нощем повечето бебета спят на по-хладно по-добре, намаляйте температурата на около 18-19 градуса.



# 4
  • Sofia
  • Мнения: 907
И аз съм за памучните дрешки  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 101
Подкрепям казаното по-горе. И аз съм ЗА памучните дрешки  Peace

# 6
  • Мнения: 3 089
само памук.

# 7
  • Мнения: 4 629
Сина ми е роден в краq на qнуари. не съм го обличала с вълнени дрехи. Дрешките са му памучни. Претоплqнето на бебето е много опасно. Внимавай да не го навличаш

# 8
  • Мнения: 240
Памучни бодита, дрешки, чорапки.
Пък и у дома няма да ви се наложи да го навличате с вълнени тениски и гащички, нали си имате отопление.

Опасността при новородените от претопляне е много по-голяма от изстудяване, поради опасенията на майките и бабите особено  Wink, че все му е студено на бебето и ще настине и т.н...В резултат - претоплено бебе, нервно, с обриви от дрехите и от жегата...
Дръжте у дома температура 20-22 градуса през деня. Обличай с долно боди с къс ръкав, гащеризонче отгоре с дълъг ръкав и крачолчета, или с блузка и с ританки. Плюс едни нормални чорапчета - не терлички - да не се изхлузват ританките.

Ориентирай се дали на бебето му е комфортно по температурата на вратлето. Не на нослето или ръчичките - принципно крайниците и нослето са по-слабо оросени и е нормално да са по-студени.

У дома не е нужно да го разнасяш завито през деня, нито да му слагаш шапчици. Нощем повечето бебета спят на по-хладно по-добре, намаляйте температурата на около 18-19 градуса.






Много точно казано.Подкрепям напълно.
Дрешките на бебчо трябва да са памучни и един съвет от мен - не ти трябват никакви камизолки и гащички, най-удобно и подходящо е бодито.На мен бабите ми накупиха една камара камизолки и гащички , които не съм използвала.
 Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 3 392
аз ползвам само 100% памук, няма значение зима или лято. другите материи дразнят бебешката кожа.

Peace подкрепям, родих 12 март, навън валеше сняг, но бебка е била само с памучни дрешки и отгоре евентуално нещо по-плътно ако се налага  Hug

# 10
  • Мнения: 1 259
Моето бебе е зимно и го обличах само с меки памучни дрешки,понякога слагах и елечета плетени,но не от вълна.Терличките бяха от вълна.

# 11
  • Мнения: 2 897
Напълно подкрепям Free soul Peace

Всичките дрешки на сина ми бяха памучни,всъщност така е и до ден днешен PeaceАз също съм привърженик на бодитата-много са практични и удобни.И аз ще те посъветвам да не навличаш бебето,защото ние имаме горчив опит от една такава случка и огромна обица на ухото.
п.с. най-добре е да го къпете в отделно помещение от това,където спи

# 12
  • Мнения: 992
само памучни дрешки съм ползвала и ползвам  Peace

# 13
  • Мнения: 936
Free Soul е обяснила най- добре. Имай предвид, че кожата на бебето е по-тънка и се прегрява лесно. По принцип се казва както е облечена майката, бебето е с 1 кат повече. Обличай го по-леко, защото през повечето време ще е легнало и завито. 20-22 градуса е добра Т.

# 14
Аз родих на 17 октомври миналата година. Цяла зима вкъщи се обличахме с боди с дълъг ръкав и отгоре плюшено гащеризонче или комплект блузка и ританки (всичко 100% памук). Върху ританките слагах памучни чорапки. Нищо вълнено не съм й обличала. Когато я извеждах й обличах върху домашните дрешки нещо плетено и отгоре космонавтчето.

Не ги слушай много бабите, на тях винаги им се струва, че детето ще настине. Майка ми беше изплела терлички, които изобщо не влезнаха в употреба.

За мен най-практични са дрешките с копчета отпред, както и комплектите от две части - по-бавно умаляват и са по-удобни при преобличане на бебето.

Леко раждане ти пожелавам и скоро да гушкаш здраво и спокойно бебче   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт