червено петно на вратлето

  • 2 524
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 566
вашите бебчета имат ли червено петънце на вратлето?
 знаете ли от какво е, че нашито педи не ни обясни, но реагира така сякаш е често срещано

# 1
  • Мнения: 994
за кое петно питаш?
това, което е в самото начало на вратлето ли?
всички бебета го имат - защитно е, казват че предпазва малките деца от лоши енергии.

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 631
Аз пък не съм забелязала да е имал червено петно. От лоши енергии го предпазвах с чесън.  Wink шегичка

# 3
  • Мнения: 409
Ние имахме надесния клепач и изчезна преди няколко дена, затова споко и при вас ще изчезне. Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
....всички бебета го имат - защитно е, казват че предпазва малките деца от лоши енергии.

Стига, бе... Laughing

Какво представлява това петънце? Дъщеря ми нямаше...

# 5
  • Мнения: 994
а пък аз бебе без такова петно май не съм виждала - намира се високо горе над вратлето - в окосмената част, може би затова не ти е направило впечатление.

# 6
  • Мнения: 2 082
и ние имаме,но не знам на какво се дължи-не съм питала...

# 7
  • Мнения: 1 165
и ние имаме,но не знам на какво се дължи-не съм питала...
и ние сме така,все се каня да питам педито,но забравям.

# 8
  • Мнения: 1 701
Това не е ли от дългото лежане по гръбче? И Калина има, та реших, че е от това... newsm78

# 9
  • Мнения: 372
И ние имаме, както и съвсем малко на десния клепач. Майка каза, че и аз съм имала  и сестра ми.
А докторката, че били нормални родилни петна с времето щели да изчезнат.  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 830
И двете ми деца имат, казва се хемангиом и го имат почти всички бебета. По врата е най-голямо, но често се среща и по клепачите, челото, при нас има и на нослето.

# 11
  • Мнения: 286
И Владо има, мислех че му е белег по рождение. Не знаех, че всички бебета го имат. newsm12

# 12
  • Мнения: 380
Не е задължително всички бебета да го имат, но е често срещано.
И Ник го има това. Нашият педиатър каза,че се нарича "stork bite" или буквално ухапване от щъркел.
Stork bites представляват едно или няколко петна, най-често по средата на челото, клепачите, на върха на носа, горната устна и в основата на врата, където е косичката на бебето.
След около 18 месеца от раждането би трябвало да изчезнат напълно.

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И ние имаме петънце на вратлено, на единия клепач и на челцето между веждичките. Много се бях притеснила за това петно, но ми казаха, че е сравнително често срещано явление при бебешорчетата и че изчезвали. Силно се надявам да стане така.

# 14
  • Мнения: 2 910
И Марти има такова родилно петно на вратлето, което на моменти избледнява, но все още си го има.

Общи условия

Активация на акаунт