Кога дадохте непреварена вода и настъргани плодове?

  • 1 725
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 182
Ами това исках до Ви попитам?Аз още преварявам водата.Каква вода може да се дава на 7 месечно бебе?А настъргани плодове?Вие кога дадохте?

# 1
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ами, честно казано, водата съм я преварявала някъде до шестия месец. А за стъргани плодове?...Аз не съм стъргала плодове, давах и банан намачкан като започна да яде пюрета.

# 2
  • Мнения: 941
вода не съм преварявала, тя започна да пие вода от края на 5-тия месец, от тогава давам само девин бебешката, за настъргани плодове, можеш да пробваш, моята калпазанка още не ще настъргани, мръщи им се и ги плюе, но има бебета които от много рано почват да ядат не пасирани храни

# 3
  • Мнения: 1 182
А каква вода даваше?Минерална или? newsm78

# 4
  • Мнения: 683
Vodata oshte q prevarqvam, no mislq da spiram veche, a plod dadoh kraq na 5-q mesec - banan - sturja s lujichka i mu go davam, mnogo mu haresva, inache nasturgana praskova ot 7-q mesec.

# 5
  • Мнения: 3 089
непреварена вода започнах да дава в момента, в който оставих петра на пода. след това просто нямаше смисъл да поддържам прекалена хигиена. а настъргани плодове и аз не давам - давах пасиран банан от 7-я месец, мисля, и череши, нарязани на дребно, пак от тогава.

# 6
  • Мнения: 1 559
   Водата още я преварявам (много е гадна иначе, и аз не пия директно от чешмата), взимала съм и Девин (с розов етикет се води за бебета) няколко пъти. Дребният пропи вода преди около месец (рекордните ни количества са от порядъка на 40-50 мл за денонощие).
   За настърганите плодове - зависи колко зъба имате и дали бебето може да дъвче.Аз все още пасирам  почти всичко, като изключим диня,пъпеш, банан, круша - плодове, които по- скоро биват смукани и рядко дъвкани. Пробвай, сега поне има пресни плодове Grinning Само да вмъкна за прасковата - хич, ама хич не е добра идея въвеждането й преди годинката, силен алерген е Wink

# 7
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
вода давам изворна (за бебета) или преварена все още. настъргани плодове давам от края на 6м.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз престанах да преварявам, когато започна да седи на пода. Просто не виждах смисъл. А настъргани плодове не иска-предпочита да ги държи в ръка и да си гризка. Преди това -пюрета.

# 9
  • Мнения: 10 514
още преварявам, а настъргани плодове малко след 6 мес. Пасирах, прекарвах през цедка и какви ли не упражнения правих, докато му дадох да гризе разни неща и видях как си отхапва парченца и ги гълта. Педито ми каза, че от 7 мес. може настъргани.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
Вода от чешмата не преварявам. Давам Девин изворна.
Настърган плод, помня ли вече  Thinking, на 9 или 10 месеца.

# 11
  • Мнения: 422
След 6-я месец и двете.Вода давам изворна.

# 12
  • Мнения: 982
Водата преварявам вече година,а настъргани плодове не харесва,пасирам ги.

# 13
  • Мнения: 2 467
Вода преварявах до годината (давам само девин розовия етикет, нея и преварявах).
Настърган плод не давам. Или пасирам (ябълка, круша... твърдите плодове) или на парченца (банан, диня, пъпеш...).

# 14
  • Мнения: 1 655
живеем съвместно с една друга мама и купуваме девин изврна.не преваряваме откакто бебетата са на 2 месеца.на индийчетата само водата им преваряватда знаете!!!настъргани плодове-не още

Общи условия

Активация на акаунт