Неродено още бебе с проблем на сърцето

  • 23 236
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте  момичета,

Аз съм вече в  39 седмица  и след около седмица се  очаква да  родя. В 29 та седмица  от  бременността се  откри проблема на  бебето ми , поставиха диагноза : Коарктация на аортата и междукамерен дефект. Заболяване се  проследи до сега , но развитие няма , тоест след  раждането се  очаква тя  да се  потвърди  Rolling Eyes
Доколкото ми обясниха коарктация  означава стеснение. И след  раждането евентуално се  очаква бебето ми да развие  сърдечна  недостатъчност заради това стеснение  на аортата и да се  наложи спешна  операция  Sad
Проблема с  дефекта не е съществен, това е  малка дупчица между камерите  на сърцето, който в  повечето случаи се  израства и се  затваря  от самосебе  си ...

Много съм притеснена  именно от тази операция  Rolling Eyes
Казаха ми, че  веднага след раждането бебето ще бъде  откарано в  кардиологична болница  (3та градска) за наблюдение.

Моля  ви, ако някой е минал през нещо подобно , като нас и/или има информация относно заболяването , операцията, с която се отстранява , медикаменти и изобщо всичко свързано със състоянието на едно новородено с  проблем на сърцето да  ми пише.
Това  ми е  първо детенце  притесняват  ме  и грижите за едно такова  бебе, какво по-специално трябва да се  прави при хранене , къпане , при настинки   Rolling Eyes
Също така , ще се радвам да  узная  повече детайли относно престоя  на  новородените  в  тази болница... Както и кои хирурзи оперират ! Може  ли да се  свържем с  тях и тн.
Ние до сега ходихме  на  фетална ехокардиография  при доц. Павлова.

Ще се радвам на  всеки , който ми пише и предварително ви благодаря за  което  Hug
Много е тежко, когато толкова чакания ден , в  който ще  гушнеш за  първи път така желаното човече е  помрачен от една лоша  неизвестност  Cry


# 1
  • Мнения: 313
Не мога да ти бъда полезна с информация, но ти пожелавам много кураж и щастливи мигове с малкото човече. Искрено ти пожелавам да израсне  здраво и весело дете.  smile3525

# 2
  • Мнения: 997
ziyah в нашия форум има доста майки на деца с различни проблеми със сърцето. Те ще се включат със сигурност, както и мами, които работят в тази сфера....така че, скоро ще получиш, сигурна съм необходимата информация. Много е важно, според мен, че за този проблем се знае от сега. За специалистите  в Трета градска съм чувала само прекрасни отзиви. Това е мястото - сигурна съм, че ще ти помогнат. Колкото до отглеждането на по-специално дете. То е като гледането на всяко друго дете - проблемите идват от нашите страхове и несигурност, не от детенцето. Всички въпроси свързани с храненето, повиването, къпането и т.н.  със сигурност ще ти бъдат разяснени след раждането.....Важно е да се успокоиш и да не забравяш нещо много съществено. Казали са ти, че тази операция ще помогне, тежка е, но ще помогне - нали?! Трябва да оцениш това и да се настроиш позитивно....и най-важното...много, много да го обичаш.
Колкото до оставането в болница. Лежали сме на три - четири различни места, и на всяко от тях изискванията и ситуацията бяха различни.
Леко раждане и дано всичко да мине добре Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 1 802
Мила ziyah, аз също не мога да ти бъда полезна със информация...но ти пожелавам всичко да мине по вода и да родиш здраво детенце  Praynig
Дано майки които са по информирани се включат за да ти дадат нужните съвети!
Желая ти много здраве и КУРАЖ мила!
Леко раждане   bouquet

# 4
  • Мнения: 158
Мои приятели имаха абсолютно същия проблем. Оперираха бебчето им преди да е навършило месец точно в тази болница, операцията мина много леко и досега (вече 8 години) нямат АБСОЛЮТНО никакъв проблем, само ходят веднъж годишно на контролни прегледи. На тях им бяха обяснили, че макар да звучи страшно, това си била една "козметична" и много проста от медицинска гледна точка операция. А при вас може дори да се окаже, че не е нужна! Желая ви успех и здраве!

# 5
  • Мнения: 252
Благодаря момичета , много сте  мили  Hug

Тамми, чудесно е това , което казваш, точно от това  имах нужда  Hug

Аз всеки път  разпитвам докторката за  повече  подробности за  тази операция, но незнам защо тя  така  упорито отказва да каже  каквото  и да е Crazy Смята  , че  ме  щади  ли какво  ли  Rolling Eyes
Само се ровя по форумите да  търся , като луда, повече  информация  Tired

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Вики само имай търпение - ще намериш инфо
пък и дано не се наложи да  я "прилагаш" инфото
целувки и горе главата - малко остана бъди силна!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей ziyah!
Ти знаеш предварително, а аз макар че ходих на фетална при Велковски, з амое щастие може би незнаех! Не го видя предварително! И на 7 ден в болницата Майчин дом, доц. Жекова изведнъж ми изтърси тръгвайки да излиза от стаята, а на вас някой каза ли ви, че вашето дете има някакъв шум на сърцето? Няма да описвам какво преживях след така деликатно поднесената информация, в деня в който ме изписаха, отидох отново при Велковски с бебето и той установи Перимембранозен междукамерен дефект и още нещо, което не запомних добре! Сега моя син на 9 става на един месец, а на 13 отиваме на преглед! Давам му две лекарства с надеждата да се затворят сами дупчиците на сърцето, иначе операция! Операцията според обясненията наистина била съвсем рутинна, но си носела риска, защото си е операция!
Иначе си имаме проблеми с храненето, няма сили да яде, уморява се бързо, не изяжда количеството което трябва и отказва да суче от мен, аз се цедя и давам и на него през шише!
Дано при вас всичко е наред, стискам палци!
И не се отчайвай, ще си помагаме поне поддържайки се!

# 8
  • Мнения: 252
Мила  Иги, съжалявам много да  науча за твоето момченце  Rolling Eyes И мойто бебе има дупка  между камерите, но за сега  са  видяли, уж, само една ... Всички ми казват, че  това не е проблем и , че се срещало често при новородените  бебчета и се  затваряли самички с времето. Стискам ви палци лекарствата да  помогнат и да  не се  налага операция !!!
Твоят  бонбон , като гледам от снимката, изглежда добре закръглен и здравичък, дано е силничък и се справи бебчо  Hug

А за кърменето и мен ме  предупреждават  да се  готвя  за  изцеждане на  кърмата само, защото сукането изисква  усилия  от  бебетата и заради проблема със сърцето ще се  изморява  и задъхва най-вероятно  Rolling Eyes Аз съм се  подготвила,  колкото мога, до дупка,  ще цедя, ще замръзявам кърма, ако мога и така. Това да  ми е  грижата, а бебка да  ми е  добре  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 219
Здравей миличка,

искам да ти пиша и да те успокоя ,до колкото мога, че в 3-та градска са най-добрите специалисти в страната. Само те оперират новородени бебета със сърдечен проблем. И моето бебе  имаше сърдечен порок и лежа там. Отношението на персонала беше прекрасно. Помагаха ми хората с каквото можеха, но при нас нещата бяха много тежки. На теб от сърце ти пожелавам  леко и безпроблемно раждане ,за да можеш пълноценно да се грижиш за бебето си. Сигурно няма да се кърмите ,но си запази кърмата като се изцеждаш и му даваш с шише.
Горе главата и стискам палци всичко при вас да се нареди успешно. newsm51 Ако имаш въпроси пиши на ЛС

# 10
  • София
  • Мнения: 323
Здравей, нещата обикновено не са толкова лоши, колкото изглеждат. Не се притеснявай предварително. Възможно е все пак да има грешка. Ако ли не, това намерих за описаното състояние:
"Аортна стеноза
Аортната стеноза се характеризира със стеснение на аортния клапен отвор. По време на свиването /систолата/ на лявата камера кръвта трудно и в недостатъчно количество се изтласква през стеснения клапен отвор в аортата.

Най-често аортната стеноза е последица от ревматично възпаление на ендокарда и аортната клапа. Много по-рядко тя се дължи на атеросклероза. Изключително рядко се касае за вроден сърдечен клапен порок.

Болните за дълго време нямат оплаквания, дори при значително изразена стеноза. В по-напреднал стадий настъпва световъртеж, появяват се задух при усилия, кашлица с отделяне на ръждиви храчки. Понякога след физическо усилие за кратко време болните изпадат в безсъзнание.

Лечението е консервативно и оперативно. При по-лека степен на аортна стеноза се провежда лекарствено лечение с кардиотоници, диуретици, спазмолетици, отхрачващи и други средства. За дълго време стенозата се преодолява от мощния миокард на лявата камера. При по-тежка степен на стенозата и при показание се прибягва до оперативно лечение. Извършва се пластична операция с клапна ендопротеза. С това се премахва стенозата и се възстановява нормалният кръвен ток през аортния клапен отвор.

Прогнозата за дълго време е добра. Прогнозата при успешна клапна ендопротеза също е добра при липса на усложнения. "


Мисля, че не е чак толкова страшно. А за междукамерния отвор, малката ми дъщеря имаше шум на сърцето при раждането, който до шестия месец изчезна. Просто я наблюдаваха повече. Успешно раждане и много усмихнати моменти като щастлива мама

# 11
  • Мнения: 409
Мила ziyah, аз също не мога да ти бъда полезна със информация...но ти пожелавам всичко да мине по вода и да родиш здраво детенце  Praynig
Дано майки които са по информирани се включат за да ти дадат нужните съвети!
Желая ти много здраве и КУРАЖ мила!
Леко раждане   bouquet
  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 116
Мила ziyah, аз също не мога да ти бъда полезна със информация...но ти пожелавам всичко да мине по вода и да родиш здраво детенце  Praynig
Дано майки които са по информирани се включат за да ти дадат нужните съвети!
Желая ти много здраве и КУРАЖ мила!
Леко раждане   bouquet

 Hug Heart Eyes Hug

# 13
  • Мнения: 252
mcheuz, знам за твоето малко ангелче, прочела съм темата и да знаеш, че това ме  направи по-силна и по-готова да се  боря докрай и да  не губя  надежда. Много ти се възхищавам за духа и силата, която притежаваш!
От сега нататък ти желая само щастие и здраве за теб  и семейството ти  Hug
Бих искала да те  питам за  някои неща  относно престоя в  болницата, най-вече за посещенията и разни други детаили ... ако нистина  не ти представлява трудност ще ти  пиша  на  лични.

desinansitoni, благодаря за инфото, даста  ми просветли нещата, макар , че аз още си имам неизяснени въпроси.
Е това  не  ми го побира  главата:
"Изключително рядко се касае за вроден сърдечен клапен порок"
И аз го бях чела  някъде. И се  питам от къде улучихме такова  бинго, да  имаме честа да ни се  падне изключително рядък порок ....   Shocked  Rolling Eyes Що не ни се  падна например нещо пак изключително радко, ама далавера , примерно бебето ми да е супер мен  Crazy
То защото е  толкова и рядко срещано, за това  почти не може да се намери инфо  Rolling Eyes
Не мога да си го представя, как точно се слага протеза на такова малко сърчице, та нали то тепърва  ще  расте , а протезата ?   newsm78

Уф, не  ми обръщайте  внимание, много съм ви благодарна за  помоща и подкрепата на  всички , аз просто си разсъждавам да  ми олекне  Wink

# 14
Здравей, Ziyah! Писах ти на лични

Общи условия

Активация на акаунт