вода при кърмено бебе

  • 1 060
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте мамчета
Искам да ви попитам давате ли вода или чайчета на новородени кърмени бебета
Аз със Дари давах но сега се колебая
Предварително б;агодаря

# 1
  • Мнения: 590
Не.
Има доста писано по темата разгледаи "Библиотеката".
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0

# 2
  • Мнения: 942
Не.
Има доста писано по темата разгледаи "Библиотеката".
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0
Peace Peace Peace
И аз съм на мнение че може да минете без допълнителни течности.По-добре запълнете коремчето с кърма отколкото с други тености.

# 3
  • Мнения: 532
Вече 5 1/2 единствената вода,която е пил Волен е тази в родилния дом.
Дори и в най-големите жеги кърмата му бе напълно достатъчна  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 3 804
До третия месец не съм му давала вода.След това му предлагах,но той  рядко пиеше.Започна да пие по повече през лятото,когато бяха големите горещини.Сега заради активния му начин на живот Mr. Green,може за цял ден да изпие максимум 100-120 мл.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 254
Не съм давала вода.
Сега предлагам за успокоение на бабите, а Иво за мое успокоение не я пие!  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 042
Предлагала съм, но не я пиеха. Mr. GreenЯвно и без вода си им беше добре. Wink

# 7
  • Мнения: 2 467
Вода пи за първи път на 7 месеца 20-на грама.Толкова пие и сега. В големите жеги или ако много играе и е уморена може да пийне 50 до 100 ни е рекорда  Laughing
Чай не пие. Сок също не пие.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 23:11 от Jes

# 8
  • Мнения: 1 559
  Не:D Важен е общият прием на течности (до 6 месечна възраст, до захранването - само кърма) за денонощие. Водата само заема място в мъничкото стомахче и пречи на честата стимулация на гърдите и на задоволителното наддаване на бебчето. Бебето няма нужда нито от нея, нито от чайчета, нито от каквото и да било друго различно от маминото млекце Grinning
  За протокола - дребният пропи вода малко преди годинката в големите жеги, като и досега "рекордът" ни е има няма 50тина гр Wink
   Леко раждане и скорошно присъединяване към кърмаческото човечество! Laughing

# 9
давам - ама тя пие по 20-30 грама на ден. Но пък като пийне няколко глътки вода се успокоява. май го прави за кеф, а не от жажда. Laughing
Бебето само ще си покаже от кои е - от водопиещите или от водоотказващите Mr. Green

# 10
  • Мнения: 225
В началото предлагах чай за колики - не пиеше, след това спрях и така и не се научи да пие от шише.Сега, откакто яде вече и твърда храна, пие по малко вода, но не повече от 20 мл. и то главно си чеше венците с шишето.Явно и досега кърмата й утолява жаждата Grinning
Нищо не пречи да предлагаш, за да си спокойна, но най-вероятно е самото бебе да не иска да пие нищо друго освен кърма

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Нашата дъщеричка пропи вода на 11 месеца... Преди това отказваше...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 805
Принципно до сега не е пил вода , но аз бях постоянно с него и се кърмехме на поискване  Peace. Обаче сега ходя на работа и гледам, че през деня изпива към 100 мл вода.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 164
Почнах да давам вода след като я захраних, на 6 навършени месеца. Отначало я плюеше, пиеше между 10 и 30мл. В жегите започна да пие повече вода.

# 14
  • Мнения: 1 947
   А лошо ли е, ако пие по 2 лъжички чай против колики 1-2 пъти дневно преди кърмене? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт