Парацетамол, кърмене, нервен бебок

  • 1 251
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,
имам нужда от помощ и подкрепа
малкия е на 2,5 месеца дотук само на кърма и добре наддава... по 1кг на месец. Тази седмица някакъв гаден вирус ме тръшна температура (39градуса), повръщане, разстройство... слава богу за 2 дни мина, но изпих доста парацетамол. Вреден ли е парацетамола? Не спирах да кърмя, но имам чуството, че къмата ми е понамаляла ..купих си лактогонен чай, бирена мая. Как да разбера дали малчо негладува? Знам че сега е нормално да си открие ръцете и да ги слага в устата, ама дали не го прави и от глад? От много игра и възбуда трудно заспива денем и се буди след час, а дали не е от глад?
Общо взето това е - моля за помощ

# 1
  • Мнения: 6 243
Парацетамолът не е вреден за бебето. Щом се налага - пий го. Не съм попадала на данни да подтиска лактацията. Ако ти се струва, че кърмата е намаляла, възможно е това да се дължи и на други неща: недостатъчен прием на храна и течности по време на заболяването ти, стрес и пр. А може просто болестта ти да е съвпаднала с някоя криза на растежа на бебо. Не се притеснявай много за това - лактогонния чай и бирената мая са отлично попадение - пий ги, както и се постарай да почиваш повече и да кърмиш по-често през следващите дни. А ръцете на бебо оттук насетне ща се все в устата му Grinning

# 2
  • Мнения: 3 663
Аз знам, че парацетамолът не вреди. Даже миналта седмица и аз пих 2-3. Иначе щом си имала разстройство и си повръщала значи си губила течности, така че е възможно да е понамаляла кърмата...
Пий сега повечко.
А пък си мисля, че ако е гладен ще плачка...Аз бих го слагала да го кърмя, ако се съмнявах, че е гладен, за всеки случай...пък ако не е той ще си покаже Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт