Моля за съвет - спрях противозачатъчните

  • 1 572
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 478
Моля да помогнете - който има повече опит  Praynig

От този цикъл спрях противозачатъчните - Жанин, които пиех вече повече от 3 години без прекъсване. Нямаше да ги спирам, но имах проблем с намалени лактобацили и трябваше да лекувам влагалищната среда. Лекарката ми каза, че е заради хапчетата. Реших да ги спра, за да не взимам едни хапчета и други да ме лекуват от първите. Но сега ми е притеснено - поне още известно време не искам да забременявам. При нас с презервативи май няма да стане - вече сме се разглезили, а и сме доста време заедно. Спиралата отпада също - не съм раждала. Как да се пазим? Засега действаме по метода "всичко вън"  Embarassed но дали е достатъчно? Какво да правя оттук нататък?

Ще питам и лекарката, но докато намеря свободен час и т.н. разчитам на вас за съвет, момичета  Hug

# 1
  • Мнения: 267
Презерватива не е автоматично синоним за предпазване при двойки, които не се познават. Ние, когато не съм на хапчета, ползваме презерватив, но го слагаме малко преди кулминацията. С прекъснат бих откачила

# 2
  • Мнения: 1 809
Ами...разглезили сте се,ама ще трябва да ползвате презервативи.Не разчитай на метода ''всичко навън",защото стават фалове/от опит ти го казвам/.Говори пак с лекарката,но мисля че това е вариянта PeaceОсвен това,след спиране на противозачатъчни много лесно се забременява,така че вземи мерки.

# 3
  • Мнения: 338
За презерватива!Да сте по спокойни.

# 4
  • София
  • Мнения: 478
И аз разбирам, че презервативите не са само за току-що запознали се... просто ще ми е малко трудно да го накарам.

Иначе на мен метода с прекъсването не ми пречи, досега никога не е ставал гаф - но нали казват, че е възможно някое човече с опашка да излезе още преди кулминацията. Мен от това ме е страх.  Rolling Eyes  Та Nagaina не трябва ли в такъв случай да е с презерватив от самото начало - нали пак ще има риск...

# 5
  • Мнения: 730
Щом искате да се пазите няма да се глезите,иначе освен тези средства има и разни спермицидни кремове,които не са така ефикасни.Не виждам по-добро и безобидно от "баналния"презерватив.

# 6
  • Мнения: 4 546
много ясно, че може да се изплъзне някой разбойник преди кулминацията  Laughing затова - презервативите са решението.
знам, че някои гинеколози слагат спирали и на нераждали, но аз лично не бих рискувала.
лепенки против забременямване не съм ползвала, но доколкото знам, и те са точно на принципа да влияят на хормоните.
питай я лекарката за локалните концетраптиви /май не се пишеше така Rolling Eyes/ . Farmatex действат, но са силни.

# 7
  • София
  • Мнения: 478
Ами то аз Фарматекс имах преди се търкаляше из къщи, но чувам, че локалните били доста ненадеждни, направо увеличавали прираста... а и после не знам колко време не могло да се миеш и т.н. - това от упътването.

Ох, дано досега не е станало нещо, не вярвам де. От края на хапчетата сме го правили само 2 пъти.

# 8
  • Мнения: 267
Ами под "преди кулминацията" нямам предвид бувално преди самата еякулация, защото хем е опасно, хем е глупаво - то ще да е егати секса. По-скоро, когато усетим, че вече е станало достатъчно хубаво, за да ускорим, тогава.

# 9
  • Мнения: 4 546
Ами под "преди кулминацията" нямам предвид бувално преди самата еякулация, защото хем е опасно, хем е глупаво - то ще да е егати секса. По-скоро, когато усетим, че вече е станало достатъчно хубаво, за да ускорим, тогава.
че то това си е направо мъчение  Rolling Eyes хем това, хем и всеки месец да гризеш нокти дали ще ти дойде  ooooh!
за фарматекса - не се сещам такова нещо, но беше отдавна като ги ползвах, може и да съм забравила.

# 10
  • София
  • Мнения: 478
В началото или в края, поне дотук има единодушие за презерватива. То и аз не виждам друга алтернатива. Уфффф, сега остава да убедя половинката  Thinking

# 11
  • Мнения: 267
Виж, всеки си е свикнал с метода. Не виждам каква е разликата дали ще спра за 5 секунди да сложим кондом по време на акта, или ще трябва да си смятам наум кога точно ще правим секс, че да мога половин час по-рано да си пъхна глобулката.А иначе съм достатъчно запозната, за да не треперя като ученичка всеки месец.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 043
Ами и според мен единственото разумно решение е презерватив. В този форум има доста момичета забременели по метода "всичко вън", защото често остава и "нещичко вътре". Имаше някъде такава тема. Та ако не ви се рискува, по-добре го забравете.

# 13
  • Мнения: 953
това че не си раждала не означава че не можеш да сложиш спирала.има ги за 3год.можеш да я махнеш винаги когаторешиш че е настъпил момента за поколение.моята племенница сложи още на 20год.когато започна да води полов живот.така се пази от проблеми с постоянния си партньор.сега е на 25 и имат други планове luvbed preggo  ylinfant 1stroller и я махна.дано да ни зарадват скоро,че ми се люля бебе

Общи условия

Активация на акаунт