Моля за основни съвети

  • 951
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!

1. Каква е последователността при почистване на лицето (според мен е вода, тоалетно мляко, вода, тоник, крем), нядавам се да не ми се смеете много? Не ползвам гримове, само червило и мнооого рядко спирала.
2. Ползвам скраб на Регал 2 пъти в седмицата, кожата на лицето ми е по-скоро мазна. След това нанасям крем на Ейвън - праскова и бадем (за всякакъв тип кожа, нощен). Това правилно ли е?

Приемам съвети за грижа за кожата на лицето, всякакви.
Благодаря ви   bouquet!

# 1
  • Мнения: 645
Здравей, и аз като теб не се гримирам много. Аз я почиствам с измиващи гел-пяни и след това слагам крем. Моята е смесена и ми се появяват пъпчици понякога и затова ползвал Normaderm на Виши и след това хидропротект Мат на Юсерин. Гела чудесно измива а кремчето предпазва кожата от мръсотията на вън да не ми се набива в кожата.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз минавам с тоалетно мляко, след него с тоник.След това с нощен крем, а през деня-мия си лицето добре с вода, минавам с тоник и слагам дневен крем.

# 3
  • Мнения: 1 616
Тедулина, всекидневната грижа за кожата изисква почистване, тонизиране и нанасяне на крем. Почистването може да става с вода и сапун (което не е препоръчително - има много по-добри и щадящи продукти), измиващ гел или тоалетно мляко. Щом кожата ти е по-скоро мазна, мисля, че измиващите гелове са по-добър вариант за теб, но крайната преценка и съответният избор са си твои! Та как се използва гелът - намокря се лицето и се нанася малко количество гел, с който се обтрива кожата и се изплаква с вода. Ако ползваш тоалетно мляко, има два начина за почистване: с памуче, напоено с млякото, обтриваш внимателно лицето или намазваш кожата си с млякото, изчакваш минутка да попие нечистотиите, след което с памуче изтриваш. Следва нанасянето на тоника - отново с памуче/тампонче, напоено с тоник, обтриваш лицето, след което кожата е подготвена за крема и можеш да го нанесеш. Според мен не е нужно преди и след тоалетното мляко да измиваш с вода, защото тоалетното мляко достатъчно добре почиства мръсотиите, а тоникът пък допочиства и остатъците от мляко по кожата.
Колкото до скраба - да, хубаво е един-два пъти седмично да го правиш, за да се обновява кожата ти. Кремът ти, щом е нощен, трябва да го нанасяш само вечер. За през деня си вземи дневен крем, по възможност със слънцезащитен фактор. Избери го да съответства на твоя тип кожа.

# 4
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз също съм с мазна кожа. Всяка вечер я почиствам с тоник на Виши за мазна кожа , после слагам крем, пак на Виши. 2-3 пъти в седмицата преди тоника си измивам лицето с ексфолиант, на Виши. Сутрин само измивам лицето с вода, после слагам крема. Peace

# 5
  • Мнения: 338
Първо с тоалетно мляко после с тоник.Кремове още не ползвам.

# 6
  • Мнения: 14 472
важно е как се чувства добре кожата ти. ако така както правиш и си доволна, не ти е опъната или прекалено омазняваща се - давай.
аз например /гримирам се всеки ден с фдт, пудра и т.н./ първо слагам тоалетно мляко, после измивам с вода и накрая със сапун дав. нямам проблеми, после не слагам крем за през нощта. сутрин кожата ми е супер.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 967
А може ли да препоръчате някой хубав тоник за смесена,по-скоро суха кожа?

# 8
  • Мнения: 597
Купих си ФДТ....никога не съм слагала,защото може би нещо не нанасях както си трябва и след 30 мин, кожата ми се сбръчкваше,и много грозно беше...Бихте ли споделили,каква е последователността,която спазвате,когато нанасяте ФДТ ? Гледам на много  жени им седи супер.. и ми се иска пак да се пробвам.Взела съм си на Maybelline- pure make up. В тубичка,дано и цвета да съм нацелила....май и пудра трябваше да купя нали?А същият номер ли да е пудрата? Веднага ще изприпкам да взема....само моля разкажете как става тази хубавиня?

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Почиствам лицето, нанасям дневен крем, изчаквам 5 мин. и след него нанасям ФДТ.След това слагам пудра (която е различна марка от ФДТ и различен номер Laughing).Накрая слагам руж Flutter.
По някога слагам само пудра, но вече зависи и от кожата ти, и от това как се чувства тя...ти си преценяш Peace.
Важното е да си улучиш цвета на ФДТ и да си вземеш хубава пудра (да ти седят добре на лицето, а не като маска и т.н.).Дано си ме разбрала Blush Laughing

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Вечер си измивам лицето с почистващ гел-ползвам за смесена кожа-Елея,сега си взех на Виши,после с памуче с розова вода,вместо тоник.Крем слагам рядко.Май е време да си взема поне дневен крем newsm78.Рядко се гримирам,основно спирала и червило.

# 11
  • Мнения: 27 524
1. Каква е последователността при почистване на лицето (според мен е вода, тоалетно мляко, вода, тоник, крем
2. Ползвам скраб на Регал 2 пъти в седмицата, кожата на лицето ми е по-скоро мазна. След това нанасям крем на Ейвън - праскова и бадем (за всякакъв тип кожа, нощен). Това правилно ли е?

1. Тоник и крем. Или тоалетно мляко и крем  Peace
2. Каталожна търговия  Stop Stop Stop Не  Naughty

Писах ти ЛС... не си ми отговорила, Тед  Confused

# 12
  • Мнения: 597
DSS  много ти благодаря за обяснението,разбрах те чдесно,утре отивам и за пудричка....ще кажаа веднага за резултата....

Общи условия

Активация на акаунт