Съветче за съня

  • 906
  • 15
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Мами, я кажете, как да изместя режима на порасналото ми бебче.Той се буди в 9 сутринта, заспива чак в осем вечерта. Тост спим нужните ни 12 часа в денонощието,ама наведнъж.
А би ми се искало да спи на обяд, защото е доста изнервен следобеда. Но каквото и да предприемам нямам успех, или езултата е временен. Вчера се опитах да го изморя със ходене, прибрахме се, той докато яде, почти клюмаше и в леглото си легна послушно, но след около половин час пак стана и почна да си играе. Има някакъв чай на Хип, но като чета съдържанието има само екстракт от лайка, другото е глюкоза и аромати, някой давал ли го е на детенцето си???
Май въпросите станаха много, но дайте някой съвет, че от другия месец сме на градина и там ще бъде много зле ако не успяват да го сложат да спи на обяд, просто и другите покрай него нямада могат да си почиват

# 1
аз не сам го давала но правих чаи от жасмин лайка и маъочина на нас ни помогна пробваи

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А колко е голямо детето?
На градината мисля, че ще свикне да спи, учителките знаят как да ги придумат.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Съгласна съм донякъде, че учителките имат подход, обаче той още не говори и е много палав и не се спира на едно място - аз се притеснявам, че те няма да успеят да го удържат мирен, за да ги разбере, че трябва като всички и той да си ляга.
А този чай билковия - жасмин не съм виждала на чай, на коя фирма е въпросната съставка за успокоителния чай, newsm78 лайка и маточина имам Laughing.

# 4
жасмин аз си го бера от село няма го в пакетчета

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Съгласна съм донякъде, че учителките имат подход, обаче той още не говори и е много палав и не се спира на едно място - аз се притеснявам, че те няма да успеят да го удържат мирен, за да ги разбере, че трябва като всички и той да си ляга.

Не се притеснявай предварително. Като види другите деца какво правят и той ще пожелае да прави същото. Съвсем друго е на градината в сравнение с у дома.
Не бързай, според мен, с чайове и други успокоителни. Виж как ще е първите дни, а и поговори с учителките.

# 6
  • Мнения: 3 211
доколкото разбрах, спи непробудно, без да те буди, от 8 вечерта до 9 сутринта и ти искаш да му промениш режима Shocked
Та по-хубаво от това няма, за какво ти е да спи на обяд. Моята дъщеря откакто е навършила 1год., спи на обяд 3ч., вечер ляга най-рано 9ч., сутрин я будя за ясла/градина към 7-7:30ч., преди се събуждаше през нощта поне 4 пъти.

# 7
  • Мнения: 2 757
А колко е голямо детето?
На градината мисля, че ще свикне да спи, учителките знаят как да ги придумат.

Може да го придума да си легне в леглото и да си седи там, ама не виждам как ще го накара насила да заспи, ако не му се спи  newsm78

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не знам може ли да му смениш режима, аз опитах с моя син и нямах успех. Накрая той сам си смени режима.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
Леле, как искам дъщеря ми да си ляга в 8 вечер и да става в 9 сутрин. Там е работата, че тя спи следобеден сън, ама ако стане в 9 сутринта, заспива чак към 4ри следобед и до към 6 спи, после обаче до 11-12 вилнее, а аз умирам за сън.
Ако я дигна по-рано обаче всичко се измества по напред. За градината предполагам ще трябва да става рано и може да му се приспива следобед, пробвала ли си? Пък и там ще се изморява от игри, а учителките имат подход, не се притеснявай, ще го научат да спи следобед  Grinning

# 10
  • Мнения: 2 214
Blevit има чай за сън

# 11
  • Мнения: 2 116
Според мен детето само си избира режима!  Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Винтер, имеш ли опит с чая на блевит???Тоест действа ли? А до това, че спи 13 часа - не е непробуден сън, а сън кръстосвайки между леглото на баща му и моето, той спи лазейки. Мисля си, че от умората се изнервя малкия , ама днес спахме по чудо на чудесата наобяд. Но следобяда пак имаше рев и писъци за всичко. Не е за разправяне даже.... ooooh! Вечерта заспа в 10 и нещо. Незнам - понякога се получава, но в повечето случаи не става.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А колко е голямо детето?
На градината мисля, че ще свикне да спи, учителките знаят как да ги придумат.

Може да го придума да си легне в леглото и да си седи там, ама не виждам как ще го накара насила да заспи, ако не му се спи  newsm78
Няма да е насила. Не бъдете толкова недоверчиви, нали точно затова учат 5 години тези учителки. И като бивш посетител на ДГ, и като родител, и като учител(макар и не в ДГ) имам наблюдения, че децата в група по-лесно се водят, гледат едно от друго. За заспиването специално най-вероятно ще се получи, ако е станало рано сутринта и на обяд, когато легне с всички и се успокои от тишината - сънят сам ще дойде, няма да е насила.

# 14
  • Мнения: 2 757
Според мен детето само си избира режима!  Peace

 Peace
И по едно горно изказване - не знаех, че всички деца се изморяват от игри и заспиват на обяд. Аз не бях така като дете, колкото и да се пробвах да бъда като другите спящи овце от стадото все си оставах черната овца.  Така до ден днешен. Имаше един лаф - насила хубост не става.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт