Безплатна мамография през септември

  • 2 922
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Днес бях при личната си лекарка и тя ми каза, че през септември всяка жена, която поиска, може да си направи безплатно изследване на гърдите /за превенция и диагностика на рак/, не е нужно направление, просто трябва да знаете къде в града има апарати... това е някаква инициатива на президента май...не трябва направление.  кажете на майките си, защото те са по-рискова група от нас...   bouquet

# 1
  • Мнения: 15 619
Благодаря за новината. Смятам да се възползвам.

# 2
  • Мнения: 1 058
Много важна информация ще кажа на всичките си приятелки.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Това и аз го чух, ама не разбрах къде?
Навсякъде или само на определени места?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 356
Миналата година май беше в ракова болница, но сега не знам  Thinking

# 5
Моля  Ви помогнете ми с информация къде мога да си направя безплатен преглед на мамограф.Попитах познати медици, но и те немогат да ми отговорат. Досега не сам правила такъв преглед и много даржа сега да го направя. Личната ми лекарка отсъства такаче вав  Вас ми е надеждата. Благодаря предварително.

# 6
  • Мнения: 36
На мен преди няколко дни също ми се наложи да посетя мамолог и личната ми лекарка ми каза за тази инициатива през септемврир но като отидох, в ХАСКОВО все още няма подобно нещо, а трябва да се мине чрез направление.
За сведение на момичетата от този град!

# 7
  • Мнения: 14 133
В Русе безплатната кампания обикновено я прави Онкодиспансера.

# 8
  • Мнения: 2 070
Ами във всеки град е различно, в тези извън София обикновено има мамограф във онко-гинекологията, както е в Плевен. В Плевен вече има и нов и модерен във Второ ДКЦ... За София обаче не знам, просто попитайте, с питане нали знаете..и до Царигред се стига... Wink

# 9
  • Мнения: 1 951
Имам въпрос? Защо така се активизирате от безплатните кампании за мамографските прегледи? Нима през останалото време е проблем да си вземете направление и да си прегледате гърдите срещу сумата от 1,50 потребителска такса?Само по време на кампания ли се сещате за здравето си? По време на безплатна кампания настава някаква лудница от желаещи, и прегледите са с много по-ниско качество.Едно е да пегледаш 10 човека за деня, друго е 100,нали? Лекарите не са машини и се изморяват, естествено и точно в кампания може да се допуснат грешки,които при един спокоен и съсредоточен преглед няма да се случат.Количеството за сметка на качеството........

# 10
  • Мнения: 1 858
Дикси и аз съм на същото мнение! Сега трябва да се прегледам защото имам "бучка?". Или поне на мен така ми се струва при опип. Не бих разчитала на преглед от кампанията защото както каза качеството е за сметка на количеството.

# 11
  • Мнения: 2 070
Дикси, донякъде съм съгласна с теб. защо обаче пуснах темата. Майка ми отива при личната и я моли за направление за мамограф, защото твърди, че има бучка и я наболява от време на време. Личната отказва, не знам с какъв аргумент.... След което се накарах на майка ми, че нехае и не отива на частно за 18лв... Но тя жената е свикнала да е стисната или както казва тя "икономисва" /от здравето си явно/ и не мога да я обвинявам, такава си е, за такси почна да дава пари като стана на около 44...дотогава може да ходи пеша в студа , ама няма да даде пари.Както и да е, тва е друга тема... В крайна сметка аз щях да и платя и да я закарам на сила, но прегледа е 15 отделно от изследването... Въпросната лична лекарка ми отказа направление за гинеколог, защото ми давала през януари, не съм наясно, имат ли ограничения само едно да дават на година..Аз от кампании знам, че профилактично трябва два пъти в годината... И така, има много бедни жени, които не могат да си позволят да отидат на частно или не могат да вземат направление.... За тях е и кампанията предполагам...А и кампанията е и информационна, което е добре...

# 12
  • Мнения: 1 951
Деси, аз разбирам, че това шумене по медиите, разбужда хората и те се сещат,че от отдавна не са се преглеждали, но повярвай ми в един такъв хаос, който става пред кабинетите когато е безплатната кампания трудно ще останеш доволна и най-вече спокойна за здравето си.Мамография се прави с направление от гинеколог или хирург.Общо взето наблюденията ми са, че личните лекари като стане въпрос за гърда не отказват направления.Не знам защо така тази на майка ти и отказва.А това пък ккъде е 15 лв., а изследването  отделно.Цената на мамография, което естествено включва и прегледа,който всъщност е опиване е 20 лв. Това са цени навсякъде в Плевен.

# 13
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
А в София знаете ли къде се провеждат тези прегледи?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 356
deshtovidi не съм чувала за 1 направление на година да е разрешено  newsm78  По скоро ДжиПито на майка ти икономисва направления. Направление за мамолог не може да даде (така ми каза моето ДжиПи), защото това е тесен специалист - дава се направление за гинеколог и той съответно отпуска талон за мамолог. На направление за определен специалист имаш право веднъж на 45 дни.
Предполагам, че на частно прегледа от мамолог в София е около 30 лв, горе долу толкова е и от гинеколог, че и нагоре.
Поздрави.

Общи условия

Активация на акаунт