Не съм срещала теми за коли,но да питам тези с ПЕЖО

  • 1 096
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Ох,наистина се чудех дали да пусна темата тук,все пак не е форум за автомобили,а и в Пазар не върви да я пусна,където предимно се пита за детски артикули...

Имам проблем с новата си кола,която е в гаранция,непокриваща проблеми с накладките.
Но според мен това е дефект и бих искала,съфорумци сблъсквали се с това,да ме насочат къде мога да се обърна за компетентно съдействие.

По-ужасен момент от това да ти свирят спирачките от 2-3м ползване на новата кола няма...и да следя подигравателните погледи-очакващи да видят стара и неподдържана такава.Ужас.Не искам да я карам направо.

Мразя и да правя проблеми за каквото и да е било и да се обръщам към защита на потребителите,но когато не получавам компететно мнение,усещам,че ще се наложи.

Много ще съм благодарна да ме насочите къде да се обърна...


# 1
  • Мнения: 7 640
а защо свирят спирачките- износени ли са накладките или има друг проблем?

# 2
  • София
  • Мнения: 61
Ами бъди по-точна. Всъщност проблема ти е само в 'свиренето' на спирачките ли? В който и сервиз да отидеш никой няма да ти обърне сериозно внимание, защото това си е съвсем нормално явление. Тъй като колата ти е нова и при контакта на новите накладки (с туко що изпеченото феродо) с все още съвършенно гладките ти предни спирачни дискове се получава това свирене. Може би самото феродо при теб е по-твърдо и затова свири. В процеса на разработване си все още и затова се получава този неприятен шум. Няма от какво да се притесняваш. Бъди по-точна все пак. Колко километра си навъртяла вече на тази кола? От колко време свири? Когато се разработят спирачките ти, този шум ще изчезне. Трябва да я караш повече и да натискаш педала на спирачката 'по-яко', ако искаш проблема да изчезне по-бързо...

# 3
  • София
  • Мнения: 61
а защо свирят спирачките- износени ли са накладките или има друг проблем?

При износени накладки също се получава 'свирене', но износените накладки се познават лесно от шофьора, защото се влошават и спирачните качества на автомобила. Натискаш спирачката, но колата не спира както трябва. Но в случая при колежката с пежото може би се касае за неразработени все още спирачки според мен. Лесно може да се провери дали накладката е за смяна като се свали предната гума и се погледне вертикално точно над спирачния диск. При проверка на задните накладки ситуацията е малко по-сложна, ако е с барабан. Тогава накладката не се вижда при свалянето на гумата и се налага и свалянето на барабана. Там смяната на накладките е и малко по-трудна операция.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 272
защо не се обърнеш към съответния сервиз.
Щом е нова би трябвало само на определи места да можеш да я водиш? едва ли всеки пищман майстор може да бърника по нея

# 5
# 6
  • Мнения: 10 513
Фирмата на мъжа ми купиха двайсетина броя - предимно 206 комби дизел. Всички дадоха дефекти - 3 блокирани двигателя, никой не може да запали зимата, пукнати предни стъкла от малки камъчета, проблеми със спирачките и какво ли още не. А на тия от Пежо въобще не им дреме и колите стоят по 2-3 мес в сервиза.

# 7
  • Мнения: 7 640
е точно от този модил съм много доволна Laughing
А мои близки се съсипаха с 206 бензин четириврато, късмет ясно.

# 8
  • Мнения: 2 309
Ще опиша по-подробно:
Срока за изпълнение на модела по поръчка го спазиха.Януари месец го получих.На 3 000-4 000 км.не помня с точност,спирачките взеха да свистят.Нито рязкото спиране нито нищо не им помогна.Отивам в сервиза с това оплакване,като знам,че не влизат в гаранция,а те ме обеждават,че на абсолютно всички коли от марката,накладките свирят.Дори и да ми ги сменят пак ще свирят.Такива били...Аз до сега нито едно Пежо не съм чула да има такъв проблем,като спира.
Категорично отказват от оторизирания сервиз да ми ги сменят-не ходя при други!!!

Да си формулирам по-точно въпроса:

1.Имате ли подобен проблем с вашите коли и дали не може да се приеме от сервиза,като дефект на модела и да ми ги сменят?Повярвайте ми отвратително е...

Благодаря ви все пак за отговорите.
       

# 9
  • Мнения: 1 462
Според мен няма как да се приеме за нормално.  Най-малкото автомобилът няма да отговаря за санитарните норми на шум hahaha   Заплаши ги с КЗК, явно со благо не щат.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...,че на абсолютно всички коли от марката,накладките свирят....

няма такова нещо!  Naughty Категорично се подписвам!
Досаждай всекидневно на СФА, ако трябва стигни и по "върховете". Не може да търпиш подобна наглост.  Peace

# 11
  • Мнения: 2 309
...,че на абсолютно всички коли от марката,накладките свирят....

няма такова нещо!  Naughty Категорично се подписвам!
Досаждай всекидневно на СФА, ако трябва стигни и по "върховете". Не може да търпиш подобна наглост.  Peace

Благодаря ви наистина за съдействието,ако темата остане актуална ще разкажа какво се е случило.
Във вторник ще ми остане време да отида...

Общи условия

Активация на акаунт