За личните лекари

  • 926
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Въпросът ми е мога ли сега да сменя личният си лекар или трябва да чакам до декември месец?
Ситуацията е такава, че личната ни лекарка внезапно се разболя тежко и се пенсионира, всичките и пациенти бяха прехвърлени на лекарката която беше в другата смяна в същият кабинет. Няколко пъти преди това тази жена е била по заместване и съм я посещавала, но не съм доволна и не искам да съм при нея, а аз обикновенно ходя за едната извинителна бележка за детската градина и трябва да изчакам 20-тина кихащи и кашлящи пациенти преди мен, а и губя поне 3 часа.
Какви са вариантите, трябва ли да чакам края на годината или и сега мога да се преместя?

# 1
  • Мнения: 213
мисля, че трябва да чакаш за съжаление.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 605
Можеш да се преместиш.  Ние направихме смяната през август. Подробности ще ти дадат в РЗОК.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Можеш да се преместиш.  Ние направихме смяната през август. Подробности ще ти дадат в РЗОК.
Че какво да правя аз в РЗОК?
Аз съм си избрала вече друга лекарка не мога ли само с онези сините бележки и здравните книжки да отида и да си се запиша?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 605
Ние имахме две възможности - да пуснем жалба срещу тогавашната ни лична лекарка (за което имахме сериозно основание) или да пуснем молба за смяна на местожителство. И в двата случая се обработват документи в касата. След това процедурата при жалба е малко усложнена и по-разтеглена във времето и затова се спряхме на втория вариант.
Щом лекарката ви се пенсионира и автоматично ви прехвърля на свой колега според мен ви се отнема правото на избор. Мисля, че би трябвало да има процедура подобна на смяната на местожителство, с която сами да изберете своя лекар. Друг е моментът, че трябва да се уговорите предварително с новия лекар, дали ще ви приеме сега. На някои Джи Пи-та просто не им се занимава или не искат да си създават конфликт с колеги, затова отказват под предлог, че смяна извън регламентираните месеци не е възможна. Най-точна информация ще ви дадат в касата.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Райка, благодаря за пояснението, но аз нямам нито време нито нерви да се занимавам с касата и със смяна на местожителство. Май ще си взема бланките под мишница и ще отида до лекарката която съм избрала да я попитам лично ще ни вземе ли или трябва да чакаме. Поне картона на детето успях да прибера от поликлиниката, защото старата лекарка имаше практика да ги държи при нея, което много ме изненадваше и поне за времето през което и бяхме пациенти можеше поне да го попълни, но и това не е направила.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 605
Е как така не го е попълнила  newsm78 Ако детето ходи на градина не са ли му искали картона с имунизациите? Аз се надявах цялата информация от картона да се предава по служебен път след смяната на лекаря, но за мое съжаление нищо подобно не се случи. Имах късмет, че преди няколко месеца настоях пред джипката да ми впише серийните номера от последните ваксини, че я беше домързяло. Информацията си беше при нея в едни тетрадки. Сигурно старата ви лекарка също има такива записки и ги е дала на заместничката си - струва си да провериш и това.
Май ще си взема бланките под мишница и ще отида до лекарката която съм избрала да я попитам лично ще ни вземе ли или трябва да чакаме.
И това е решение  Grinning Успех!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Е как така не го е попълнила  newsm78 Ако детето ходи на градина не са ли му искали картона с имунизациите?
Никой не ми е искал картона с имунизациите, съответно аз не съм знаела че трябва да го нося, но то и да го занеса като не е пълен за какво им е. Има попълнени част от ваксините, че са направени и на 5 реда от картона пише "Клинично здрава и наддава добре", сложили са ми и един имунизационен паспорт в картона, който незнайно кой трябва да попълни, но едва ли това трябва да съм аз.

# 8
  • Мнения: 408
Е как така не го е попълнила  newsm78 Ако детето ходи на градина не са ли му искали картона с имунизациите?
Никой не ми е искал картона с имунизациите, съответно аз не съм знаела че трябва да го нося, но то и да го занеса като не е пълен за какво им е. Има попълнени част от ваксините, че са направени и на 5 реда от картона пише "Клинично здрава и наддава добре", сложили са ми и един имунизационен паспорт в картона, който незнайно кой трябва да попълни, но едва ли това трябва да съм аз.
#Crazy #Crazy
Как така няма да попълнят им.паспорт! Иначе най-добре в РЗОК ще те ориентират как да си смениш джипито. Гледах тема по БТВ и там споменаха за някакви формуляри за временен избор на лекар. Беше във връзка с почивките през лятото. След срока, който споменеш автоматично се връщаш при старото джипи, но тогава вече ще е дошъл декември и ще си смениш джипито по редовния начин Peace

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не мисля, че ще успееш да си смениш доктора извън указаните за смяна месеци. Това е възможна единствено чрез ЗК- попълва се молба, където излагаш доводите за смяна. Аз съм сменяла по друго време педиатър- попълних си молбата и те ми дадоха формулярите за смяна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт