Вечер не слиза от гърдите ми

  • 666
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Моята бебка спи през деня и през нощта, но вечер между 7 и 11 часа будува. По принцип се кърмим на поискване, което в момента е на 2 часа с една пауза от 6 часа през ноща и една от 3 часа на обяд. Вечер обаче положението е трагично, суче в 7, 8, 9, 10, просто не слиза от гърдата. Проблема е, че суче само първите няколко минути, а после само цока без да гълта. Когато я махна от гърдата писва, пробвах да и пъхна биберон, но започва да пищи веднага щом го усети в устата си. Пробвахме и с различни биберони - пак същото. Вечер не мога да ям, да се изкъпя или да свърша някоя домакинска работа. Не иска да стои в никой, даже и в баща си. Все си мислех, че ще го израсте, ама така сме вече месец и половина. Какво да правя?  Sad Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
О, съжалявам, че сте в такъв период! Sad И ние бяхме така. Аз даже си мислих, че нямам мляко и в това е проблемът.
Аз все пак си мисля, че ще го израстете след 3-я месец- децата много се променят тогава. Аз просто изчаках търпеливо- прехвърлих всички други задължения на таткото.
Иначе не знам какво точно да те посъветвам.  newsm78Знам, че ти не смееш да даваш от шише..., но аз бих пробвала да изцедя и да направя поне едно такова хранене, за да си почина поне една вечер.
Каквото и да решиш- скоро да ви минава моментът!  bouquet

# 2
  • Мнения: 601
Аз този проблем през нощта,който го имаш го реших като го взех с мен на леглото и се самообслужва сам когато иска само да каже Мрън и хоп цицатааааа Grinning.

# 3
  • Мнения: 481
И ние сме така през нощта. Детенце спи при нас и леко като се размърда или размрънка и давам да цокне и тя си заспива на гърдата. Само, че вечер не помага, придремва леко на гърдата ми и в момента, в който опитам да я оставя писва. Стискайте палци скоро да ни мине този период  Praynig Вашите деца спят ли по това време? Дано поне да спре да мрънка, ако не започне да спи Praynig

# 4
Бебка мрънкаше и "щракаше" през нощта и изведнъж в края на третия месец престана. Започна да спи от 12.30  до 6.30 после започна до 7.30. Сега вече и до доста по-късно.
Ще мине. Успех

# 5
  • Мнения: 1 947
   lady - същата работа е и при нас Simple Smile Само че от 8 до 12 часа. Точно след банята и яденето след нея се започва утешим
само с гърдите рев. И аз усещам, че бебето не поема нищо, а само си джвака дъвка Grinning Но това я успокоява и после
заспива от раз. Ама никак не се успокоявам аз като чета, че е период до края на третия месец, лелеее  Crazy
Ноо, както казва майка ми - "На вола рогата не му тежат."  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Спокойно ще мине  Peace. И ние бяхме така до средата на 3 месец и изведнъж всичко мина. Стана усмихнато и добро дете. Само че сега аз се върнах на работа и вечер не ме пуска за нищо на света спи при мен и сме като скачени съдове #Crazy. Ох на мама пиявичката Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 8 242
И ние сме така от известно време, но нощем - цяяяяла нощ спи закачен на мен иначе не иска да спи  Tired И през деня е някаква нерва голяма, мрънка реве.. и пак хоп ме търси. Дано се оправя скоро, че с тия цицини нощи хич не мога да спя напоследък  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз да ти вдъхна надежда, че ще мине и да ти пожелая търпение - казвам го, защото и ние бяхме така, като са толкова малки са много неориентирани още, гледат да се "запасят" с кърма за през нощта, преживяват емоциите от изминалия ден, спи им се, а не могат сами... Цирк!  #Crazy
Ние сме доста глезенки и своенравни, но Слава Тебе Боже  Laughing поне вечери си знае след банята, че следва цокане  Mr. Green , а след това се спи в неговото си легълце, и тогава е "моето време"...  Flutter После се буди към 1ч. и го взимам при мен "на самообслужване" /яде поне още веднъж към 4 -5ч. / и така се гушкаме до сутринта.
Но да не мислиш, че стана тоя "режим" изведнъж. Много време ни отне, важно е мама да е уверена в себе си, спокойна в това, което прави, бебчо го усеща безпогрешно и "омеква" след време.
Кураж и колкото и да ти е трудно - наслаждавай се на този момент, в който така пълно си принадлежите! Бързо ще отмине и много ще ти липсва, гаранция!  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 422
Зареди се с търпение и прехвърляи всичката домакинска работа на таткото Simple SmileЩе отмине този период..после пък като почнат зъбките да никнат пак ще е така..поне при нас е така и постоянно иска да е на гърда. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 901
И ние сме така през нощта. Детенце спи при нас и леко като се размърда или размрънка и давам да цокне и тя си заспива на гърдата. Само, че вечер не помага, придремва леко на гърдата ми и в момента, в който опитам да я оставя писва. Стискайте палци скоро да ни мине този период  Praynig Вашите деца спят ли по това време? Дано поне да спре да мрънка, ако не започне да спи Praynig

А ти как я приспиваш? За да не ми се налага да преживявам същото, я приспивам на нашето легло - легнала до нея и после просто леко се измъквам.

Иначе още не сме го израстнали това... Отчаях ли те?

# 11
  • Мнения: 149
Ние караме 11-ти месец и искам да ви кажа, че заспиваме само с цица и по цяла нощ иска да съм до нея. Започва да се катери по нас и мога само по този начин да я успокоя. Много ми е хубаво да се гушкаме по цяла нощ, но откакто се е родила сме се разделяли само за 1 нощ. Това започва малко да тежи, иска ми се да вземе да посвикне с някоя и друга баба и ние малко да поживеем. Та, исках да ви кажа, ако моят вариант не ви устройва да внимавате, защото ние точно от 3-ти месец започнахме да се приспиваме с гърда. Сега вече наистина не знам как да я отуча.  ooooh!

# 12
  • Мнения: 942
   lady - същата работа е и при нас Simple Smile Само че от 8 до 12 часа. Точно след банята и яденето след нея се започва утешим
само с гърдите рев. И аз усещам, че бебето не поема нищо, а само си джвака дъвка Grinning Но това я успокоява и после
заспива от раз. Ама никак не се успокоявам аз като чета, че е период до края на третия месец, лелеее  Crazy
Ноо, както казва майка ми - "На вола рогата не му тежат."  Peace
Оф и ние така.ама незнам дали ще се успокоят до края на третия месец.При нас рева почна от трети месец надявам се да спре до края му ,ама както една мама по-долу каза следват зъбки и прочие и прочие.Според мен важното е мама да е спокойна колкото и безсънни нощи да има зад гърба си и да си гушка малкото съкровище, а нещата предполагам сами  Praynigще се успокоят.

# 13
  • Мнения: 1 091
Момичета, и ние сме така, а едва вчера ни изписаха от болницата Shocked Мисля си, че нямам кърма, особено в едната гърда. В болницата само сучеше на 3 ч. и всичко изглеждаше ОК, а сега... #Crazy newsm78
Как да разбера имам ли кърма и дали иска постоянно да суче, защото е гладна или просто ме ползва за залъгалка? Отказва залъгалка и търси гърдата, понякога няма паузи между храненията. Какво да правя, вие сте с повече опит. Как да увелича кърмата? Пия чай на Хип, ама нещо...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 162
Момичета, и ние сме така, а едва вчера ни изписаха от болницата Shocked Мисля си, че нямам кърма, особено в едната гърда. В болницата само сучеше на 3 ч. и всичко изглеждаше ОК, а сега... #Crazy newsm78
Как да разбера имам ли кърма и дали иска постоянно да суче, защото е гладна или просто ме ползва за залъгалка? Отказва залъгалка и търси гърдата, понякога няма паузи между храненията. Какво да правя, вие сте с повече опит. Как да увелича кърмата? Пия чай на Хип, ама нещо...

Искам да ти кажа, че моето бебе колкото по- голямо става, толкова по- често иска да суче. И аз като теб доскоро се шашках постоянно има ли няма ли кърма, ама с наближаването на заветните 6 месеца все по- сигурна ставам, че ще се кърмим до годинката.
Това, което аз правех, когато мислех, че кърмата ми е намаляла е : кърмене през час- час и половина, а понякога дори и се цедих след като бебето е сукало за по 5 минути дори и да не излиза нищо. Така в съчетание с повече течности за 24-48 часа нещата се оправяха, или поне на мен така ми  е изглеждало.
Така че: давай колкото можеш по- често и непременно започвай от тази гърда, с която мислиш че има проблем.
Успех!

П.С Ако бебето мокри 5-6 памперса на денонощие значи кърмата му стига. Peace

Общи условия

Активация на акаунт