пластична операция на нос?

  • 28 479
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 860
От няколко години ме тормози този въпрос. Имам една лека гърбица на носа си и много ме дразни, както и малка камба на върха.  Tired Хората около мен казват, че си въобразявам, но аз да не съм сляпа. Много ми се иска да си направя лека козметична промяна, но една позната ми каза, че има вероятност след това, когато е студено да ми се появяват синьо-лилави кръгове под очите.  #Crazy Е, ако ще ходя като пребита 5 месеца в годината, по-добре да си нося гаргамелския нос. Другото което ме интересува, дали е болезнено? Гледала съм по телевизията такива операции, е не е най-приятната гледка, но пък и ако ще боли дълго време след това.  newsm78
 Та въпроса ми е: Има ли някой с такава интервенция или пък ако има познат правил подобно нещо? Може ли по някакъв начин после да има усложнения и не на последно място скъпа ли е процедурата?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
http://forum.tialoto.bg/viewforum.php?f=24&sid=bc777b38df20a … 97256c8f44cce0565

Във форумите на tialoto.bg има повече информация за всякакви пластични операции.
Разгледай там и успех във взимането на решение!   bouquet

# 2
  • Мнения: 5 539
Да, имам близък, който си направи подобна операция, и остана мн доволен. Няма никакви проблеми, доколкото знам. В една от софийските болници му я правиха, май беше ИСУЛ Rolling Eyes
Не съм забелязала да има сини кръгове под очите.
Но, ако питаш мен, колкото и добре да е направена корекцията, все пак си личи, че е пипано.

# 3
  • Мнения: 7 186
И аз имам една позната с ринопластика, ако не я познаваш изобщо не си личи, че и е правена корекция, не съм забелязала и външни промени да има впоследствие.
Ако наистина има нещо, което те притеснява в носа- коригирай го, но първо проучи много внимателно специалистите, преди да легнеш под ножа на някой.
За болката- със сигурност ще я има след това, но пък ще си струва накрая. Laughing
Влез във форума на Тялото, там наистина има доста инфо, а и хора, които са си правили ринопластика, може да ги разпиташ.
Ето ти и да четеш:

http://fema-bg.com/index.php?m=897&lang=1

# 4
  • Мнения: 2 257
но една позната ми каза, че има вероятност след това, когато е студено да ми се появяват синьо-лилави кръгове под очите.  #Crazy
Има два варианта, ако това, дето "една жена ти го е казала" е вярно:
1. операцията е некачествена, докторът си оставя ръцете, ходиш със сини кръгове евентуално, като застудее
2. всички възможни звезди, певачки и н'ам кви си известности с преправени носове, не си ги показват зимно време и не им виждаме очите, понеже нали ставали лилави кръгове под същите.
Нещо не ми се връзва тази теория...  WinkPeace

# 5
Направих такава операция преди 10 години. Риск има, както при всяка хирургическа интервенция. Операцията продължи около 30 мин. под местна упойка. Болки не съм имала никакви през целия период докато напълно се възстанових, колкото и странно да звучи това за повечето хора. За сметка на това има огромен дискомфорт, особено първите 2 дни, когато си с тампони в носа - дишаш през устата, не можеш да спиш... но се изтърпява. Синини имаше и то доста силно изразени, но само под очите и минават за около 2 седмици. За следващите 10 години никога не са се появили пак през никой сезон, а съм с доста чувствителна кожа и студа наистина ми влияе.. Ако това за теб е проблем, който те дразни и принеснява, струва си да предприемеш тази стъпка. Никога не съм смятала, че след тази операция вида ми ще се промени така коренно и то в положителна посока, още по-малко че това ще ме стимулира и ще ми даде желание да направя много други неща. Наистина си струва, повярвай ми. Само те съветвам много внимателно и разумно да обмислиш при кого да я направиш. Моята я направи д-р Сердев, но какво да ти кажа....Носът ми е с хубава форма, вярно е. Не искам да оплювам въпросния доктор, но личното ми мнение е, че е доста самонадеян и не подхожда индивидуално към пациентите... Аз например имам много чувствителна кожа и слаби капиляри и го предупредих за това, но не ме прие насериозно, заради което после се появи проблем. Но както казах при всяка операция си има риск. Желая ти да намериш добър хирург и да се радваш после на хубаво носле. Късмет Simple Smile

# 6
Пропуснах да кажа, че операцията по никакъв начин не оставя външни следи - всичко се прави вътре в ноздрите. В момента хората от семейството ми са единствените, които знаят за това, околните никога за нищо на света не биха си и помислили, че съм правила нещо подобно. Категорична съм - НЯМА никакви следи, да не говорим за белези... Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 952
нищо не си личи ако е работено добре....нали там е работата....

# 8
нищо не си личи ако е работено добре....нали там е работата....
При мен не беше работено добре. Получих последващ кръвоизлив, а и някои други усложнения, които определено бяха защото не ми се обърна достатъчно внимание. Слава богу, оправих се..Благодарение на други лекари, нямащи нищо общо с пластичната хирургия, а и благодарение на доста скъпи медикаменти. Аз имах друго предвид - операцията е такава, че не оставя следи и наистина не е болезнена, макар че не е за вярване. Резултатът зависи и  от лекар, и от пациент, защото всеки е индивидуален случай. И риск винаги има, но понякога наистина си струва да се поеме. Въпрос на личен избор.

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 334
Да, мъжът ми си е правил след счупване. Няма тъмни кръгове и изобщо никакви проблеми  Grinning

# 10
  • Мнения: 7 640
Според мен, щом околните и хората, на които вярваш, смятат, че не ти е нужна корекция- не я прави.
Често пъти това е само комплекс, а не реалност.
Резултатите много често са разочароващи и за човека, и за близките и не са това, което са очаквали. Налага се и смяна на прическата понякога, з-то лицето става съвсем различно.
Прави се с пълна упойка, обикновено.
Боли след операцията, синините под очите са задължителни- изчезват за около месец. Остава лек оток сутрин в продължение на година или повече. Струва около 3000лв в МА, не се заплаща нищо повече неофициално.
И знаеш, че телевизията не дава реална предства за много неща.

# 11
  • Мнения: 1 860
 Благодаря за отговорите, момичета! Аз разбира се не съм тръгнала, но не ми дава мира този въпрос от доста дълго време.
 А, как се избира добър хирург?  newsm78 То явно е доста относително понятие.  Confused

vertigo, а сега след 10 години доволна ли си от резултата?

 PolarFox, права си за околните, но пуста женска суета... Blush

# 12
Според мен, щом околните и хората, на които вярваш, смятат, че не ти е нужна корекция- не я прави.
Често пъти това е само комплекс, а не реалност.
Резултатите много често са разочароващи и за човека, и за близките и не са това, което са очаквали. Налага се и смяна на прическата понякога, з-то лицето става съвсем различно.
Прави се с пълна упойка, обикновено.
Боли след операцията, синините под очите са задължителни- изчезват за около месец. Остава лек оток сутрин в продължение на година или повече. Струва около 3000лв в МА, не се заплаща нищо повече неофициално.
И знаеш, че телевизията не дава реална предства за много неща.
Извинявай, не искам да се получи безсмислен спор, но явно не говориш от личен опит, за разлика от мен. Нещата стоят съвсем различно. Болки при мен нямаше, а съм разговаряла с още пациентки тогава и те също нямаха. Отоците и синините са краткотрайни, пак е индивидуално, но дори и при пациентка с усложнения като мен след 2-3 седмици останаха само спомен. Всеки е различен, но по принцип операцията изобщо не е болезнена. Относно роднини и близки - нормално е да се страхуват и да те разубеждават, а мнението им едва ли винаги е обективно. Нали знаеш приказката за гаргата и гарджето... А и всеки живее своя живот и има право да взима решения за него, особено ако е вече пълнолетен. За операцията платих в долари - 450 беше тогава и включваше всичко около операцията и след нея. Следоперативен престой нямаше при мен. Цената зависи от клиниката и сложността на операцията, но за 3000 лева явно носа е бил внушителен Joy. На дамата, открила темата искрено желая късмет, добър хирург и повечко смелост.

# 13
  • Мнения: 7 640
вертиго, не знам къде и кога си оперирана, но такава е цената в момента в Катедрата по пластична хиругрия на Медицинска академия, иди и провери- издава ти се официален документ.
Както сама писа- строго индивидуално е.
Радвам се, че си удовлетворена от резултата, за двата случая, които визирам- околните не сме доволни, да не кажа- разочаровани. Едното момиче призна, че е разочаровано, другото-не комантира, според мен и тя е така.
На авторката и аз желая успех

# 14
Благодаря за отговорите, момичета! Аз разбира се не съм тръгнала, но не ми дава мира този въпрос от доста дълго време.
 А, как се избира добър хирург?  newsm78 То явно е доста относително понятие.  Confused

vertigo, а сега след 10 години доволна ли си от резултата?

 PolarFox, права си за околните, но пуста женска суета... Blush
Абсолютно съм доволна в момента, а и през всички тези 10 години Simple Smile Действително имах проблеми малко след операцията, но това вече е минало. А относно избора на хирург - да, много трудна задача... Аз май те насочих кой да НЕ избираш Simple Smile Направи носа ми красив, ама и доста се измъчих след това... Мисля, че има доста добри пластични хирурзи. Ако го решиш сериозно, просто пообиколи клиники, говори със съответните лекари, прочети каквото намериш и в нета като статии и мнения... И накрая просто събери смелост и послушай вътрешния си глас. Още веднъж късмет Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт