признаци при обезводняване

  • 22 614
  • 11
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 432
малката е с летния вирус. повръщане мина, сега има разтройство. показва,че я боли корема и и избива студена под.сега заспа. може ли само с разтройство да се обезводни?. тя пие много вода. какви са признаците при обезводняване?
ще чакам бързи отговори. благодаря ви предварителна!

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
никой ли не знае какви са?

# 2
  • софия
  • Мнения: 432
мами, няма ли доктори или медицински служители между нас? много съм притеснена. спи вече 2 часа

# 3
  • София
  • Мнения: 786
Ивета когато беше обезводнена (от повръщане) когато лекарите и издърпваха леко кожата на ръката и тя се връщаше в изходно положение по-бавно от нормално. Кожата на корема също гледаха, беше сбръчкана. Тогава лежахме в инфекциозна болница, там имаше и много деца с разтройство. Защо не отидеш на лекар да я види?

# 4
  • София
  • Мнения: 551
Детето е изтощено и затова може да спи повече.Не се притеснявай.Давай често вода,чай.Ето това намерих :
Признаци за обезводняване

Леко обезводняване:

    * Детето е по-малко активно от обикновено, но все пак играе и е контактно
    * Устните са леко сухи
    * Пишка малко по-рядко от обикновено

Умерено обезводняване:

    * Детето не е активно и не играе, но е контактно
    * Задържа погледа си във вашия и ви отговаря
    * Устните са сухи и напукани, вътрешността на устата е леко суха
    * Няма сълзи, когато плаче, но очите все още изглеждат влажни
    * Пишка наполовина на обичайното
    * Урината е концентрирана, с цвета на ябълков сок

Тежко обезводняване – потърсете лекарска помощ!

    * Детето е отпуснато, неактивно, почти не задържа поглед и не реагира на гласа или докосването ви. Това е дефиницията за летаргия.
    * Устните са напукани, вътрешността на устата е суха и лепкава без слюнка
    * Няма сълзи, очите са сухи и потънали навътре
    * Не пишка в продължение на 12-18 часа
    * Особено необичайна раздразнителност наред с другите симптоми
    * Бледност
    * Ускорен пулс

БЕЛЕЖКА: По-вероятно е детето да се обезводни тежко, ако има и повръщане, и разстройство, отколкото само едното.

# 5
  • Мнения: 5 228
Най-показателното нещо е това дали пишка. Дори да е малко, но трябва да пишка.Освен това се гледа и тургорът на кожата - дали е еластична, хидратирана. Това става като щипнеш коремчето около пъпчето, ако кожата възстановява веднага вида си, значи е ок, но ако остава гънка - значи е обезводнена или е започнала да се обезводнява.
Давай много вода, предлагай често, много е важно. Бързо оздравяване!
(MIAOW  ме изпревари с по-обстойно инфо, но нищо, поствам и аз.)

# 6
  • софия
  • Мнения: 432
много благодаря на всички! smile3525
досега щипах коремчето, всичко е наред. страшно много ми помогнахте и окуражихте. едва сега започна да яде  - сухар. от сутринта нищо не беше яла. устата и ми се струваше малко суха. притеснявах се ,защото преди два дни имаше и разтройство. за пишкането пишка. тя по принцип пие по 3 л. вода на ден. сега по - малко , но смятам, че е добре. докторката да я наблюдавам за температура. много е гаден този летен вирус, нас ни повтаря, но преди беше в по лек вариант. много полезна информация получих от всички.
нека всички бебоци да бъдат здрави  love001

# 7
  • софия
  • Мнения: 432
ужас! повтори и другото ми дете! въжможно ли е да се появи отново????

# 8
  • Мнения: 2 100
според мен не
предполагам, че организма е изградил някаква защита

# 9
  • София
  • Мнения: 551
ужас! повтори и другото ми дете! въжможно ли е да се появи отново????
Възможно е,ако можеш изолирай децата едно от друго.

# 10
  • софия
  • Мнения: 376
може да повтори, има едни прахчета рехидрин,ако много повръща или разстойство давай на често вода може и по лъжичка

# 11
  • Мнения: 1 561
Нас ни повтори само след 2 седмици, сега повръща 1 нощ и един ден, но на втория път, сега е без разстройство.
Притеснявам се доста от факта че не иска да яде, чета темата, следя дали пишка, но пишка, за дехидратиране и обезводняване не мисля че трябва да се говори в случая, тъй като не повръща и няма разстройство, но пие много по-малко количество вода от ежедневното.
Но няма сили милата, не иска да ходи само лежи.
Вче се побърквам, смятах че първия път ще е последен за лятото, но пак ни се случва, уви.

Леле вече не издържам от тези вируси и болести!

Общи условия

Активация на акаунт