Как да си върна кърмата

  • 2 715
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Бебчо няма още месец и се храним само с кърма, при прегледа при педито ми казаха , че за десет дена е наддал към 600 гр., за моя изненада. Кърма не съм имала да прелива в изобилие, гърдите ми не са напрегнати, само от време на време прокапват, за това мислех, че млякото не достига. Вчера реших да изляза за първи път и го оставих с баба му, като за следващото хранене трябваше да се върна, след кърменето се опитах да изцедя нещо но нямаше и 10 гр. от двете гърди. Много се притеснявах с излизането, незнам дали на това се дължи, но кърмата съвсем се загуби, бебо спи по 2.5 -3 часа, но при хранене се мъчи, явно не му пуска много, а на капчици. Започнах да пия веднага лактогонния чай и много течности, дали ще се повиши количеството кърма?

# 1
  • Мнения: 422
Това колко ще изцедиш с помпата не е показателно.Кърми по-често , можеш да хапваш овесени ядки.
Следи папмперсите как са.600гр за 10дни е много добре, сигурна ли си че кърмата ти е намаляла,ако не усещаш напрежение в гърдите може просто нещата да се реглулирали вече.Ако е неспокойно бебчето може и колики да са.Присвива ли кръчета?Погледни статиите в библиотеката за коликите. Peace

# 2
  • Мнения: 300
При нас в края на втория месец кърмата ми намаля. Направих си опит с помпата колко мога да изцедя от двете гърди преди хранене за да видя дали наистина на бебка не и стига кърмата. Оказа се ,че общото количество е 40г, а на детето му трябват 70г. Много се притесних. Започнахме да се дохранваме с АМ, но оставах бебка на гърдата по-дълго време (а не както казват лекарите 10-15 мин.), след всяко хранене се изцеждах с помпата и започнах да пия чая на ХИП за стимулиране на лактацията.
 Сега всичко е наред, мога да се похваля че сме само на кърма, а и в гърдите ми след хранене има още мляко което го изцеждам.
 Хапвай повече ядки, пий течности, боза, по една чаша бира (бирената мая също е стимулант) и мисля че нещата ще се оправят.
 Стискам ти палци.

# 3
  • Мнения: 942
Това колко ще изцедиш с помпата не е показателно.Кърми по-често , можеш да хапваш овесени ядки.
Следи папмперсите как са.600гр за 10дни е много добре, сигурна ли си че кърмата ти е намаляла,ако не усещаш напрежение в гърдите може просто нещата да се реглулирали вече.Ако е неспокойно бебчето може и колики да са.Присвива ли кръчета?Погледни статиите в библиотеката за коликите. Peace
Peace Подкрепям казаното от ira_ic  Peace
може наистина да са колики?!?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Ще можеш. Просто трябва да не се притесняваш и да спреш да мислиш за това дали имаш мляко или не и да цедиш, за да провериш. Както вече са ти казали- храни по- често или поне винаги когато поиска; внимавай да пиеш достатъчно течности за деня; овесените ядки, суровите бадеми, чистият въздух и спокойствието също помагат. Но най- важно е увереността, че ще се справиш.  Hug

# 5
  • Мнения: 329
Благодаря за съветите, а коликите вече започнаха, някой път дори по време на хранене го присвива коремчето, но на гърдата се поуспокоява. За храненето  аз му давам от двете гърди, за по сигурно, не ги редувам, дано да е достатъчно като количество. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт