Бременност + Цигари???

  • 58 884
  • 24
  •   1
Отговори
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Мили бъдещи и настоящи майки,

Моля споделете вашето мнение, опит и познания по темата "Бременност + Цигари".
Кое е по-вредно за плода: ако мама пуши по няколко леки цигари на ден Wink или ако рязко ги откаже Thinking

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако мама пуши е по-лошо.

# 2
  • Мнения: 238
Знам, че ти се иска да чуеш обратното, но цигарите са едно от най-лошите неща, които можеш да "подариш" на бебето преди да се роди. Опитай да ги спреш, имаш достатъчен мотиватор!

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
аз пушех, минах на по-леки цигари
при рязко отказване може да се получи никотинов глад. Една приятелка пуши доста, като забременяла рязко ги отказала и се обринала на големи кафяви петна. Лекарката й казала - никотинов глад.
На плода няма да навредиш ако ги откажеш рязко.

# 4
  • Мнения: 5 370
Абе...тук за всеки друг въпрос може да се породят ЗА и ПРОТИВ,но аз лично досега за цигарите май не съм срещала положително мнение на мама. Thinking

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тъй, тъй - вчера се чудехме с какво да се заядем, ето сега една такава тема.
Мило момиче, всимчко е въпрос на личен избор, ако търсиш успокоение и оправдание  в този форум-добре-иначе незнам защо пускаш тази тема.
Естествено ще се появят много майки, които ще кажат, че на детето им му няма нищо, то аз ще ти кажа пък, че никога не бих си простила, ако изложа по такъв нелеп начин здравето на детето си още в зародиш.

# 6
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Не е от най-доброто което можеш да направиш за бебето си, като пушиш, но и аз пушех по цигара-две на ден. Просто неможах да ги откажа. Минах на най-леките, и питах лекаря си, които ми каза че, като ми се допуши да си запаля една цигара да си дръпна два-три пъти от нея и да я изгася. Хем така пуша малко само "най-безвредното" от цигарата, хем психически си внушавам че съм си изпушила дажбата за деня. Най-хубаво е да ги спреш, но не всеки може да го направи

# 7
  • Мнения: 191
Въпрос на личен избор е дали ще пушиш или не.
Снощи исках да пускам тема, свързана с бебетата и тютюнопушенето...
Аз не пуша от днес /и все още съм жива.  Shocked Бях сигурна, че ще умра, ако не си запаля цигара със сутрешното кафе Grinning Много се гордея със себе си Wink / и се надявам, че след няколко месеца отново ще бъда бременна и вярвам, че този път всичко ще завърши благополучно с нормално роден и нормален бебок. Имам 2 мисед аборта /последният беше на 20.10 - вторият най-кошмарен ден в живота ми/ и прочетох купища информация по темата. Аз пуша от 13 години и при двете си бременности пуших "по малко". Не знам дали цигарите пречат...
Представи си един човешки живот, който сега започва и зависи 100% от теб. Искам да ти кажа "не си трови детенцето", но нямам право и не ти го казвам, само ти стискам палци всичко да е 500% наред
Може би, ако не можеш да ги спреш напълно поне се постарай до края на 3-я месец да пушиш колкото е възможно по-мъничко, защото тогава се образуват всички жизненоважни органи на бебчо.
Ако рязко спреш цигарите - на теб ще ти е гадно 1-2 дни, но детето, което носиш ще диша спокойно.
Може съм досадила, но се опитвам да помогна и на себе си.
Независимо искате или не, след 2 седмици /примерно/ ще ви кажа дали победих себе си. Стискайте палци
Успешно бременеене и весели празници. Close-mas:  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 616
Цитат на: Ina Sebieff
Тъй, тъй - вчера се чудехме с какво да се заядем, ето сега една такава тема.
Мило момиче, всимчко е въпрос на личен избор, ако търсиш успокоение и оправдание  в този форум-добре-иначе незнам защо пускаш тази тема.

Ами много ясно защо пуска тази тема-за да прочете мненията на други майки и евентуално да се възползва от опита им.Не виждам защо този въпрос трябва непременно да се схваща като повод за заяждане.Друг въпрос е вече фактът,че някои майки не могат спокойно да изразят негативното си мнение към цигарите,а бързат да нахокат тези,които пушат.Сега по темата-няма спор,че пушенето е вредно за плода,но мненията да се пуши или не си противоречат.Признавам,че нямах сили да ги откажа по време на бременността си-моето постижение е,че успях драстично да ги намаля.Пушех по 1 кутия на ден,но щом разбрах,че съм бременна,минах най-много на 1 цигара дневно или две-три дръпвания от цигарата на мъжа ми.Въпреки това не бях спокойна и ме мъчеха страхотни угризения.Сега,когато кърмя бебето си,не помирисвам нито цигари,нито алкохол и т.н.Чудя се защо тогава не ми достигнаха сили и воля да  откажа тютюнопушенето,след като очевидно това е възможно.Моят съвет е да се опиташ да ги откажеш,за да не се тревожиш излишно,но ако не можеш,поне ги намали възможно най-много.Успех!:)

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Извинявайте, че се меся в този форум. Скоро се надявам да се присъединя към вас. Относно бебето и цигарите - всеки сам прави избора си. Най-хубаво е да ги откажеш, но ако не можеш постарай се да ги намалиш до минимум. Аз имам позната, която лежа в паталогична, заради рязко отказване от цигарите /така са й казали докторите/, не че искам да насърча някой да пуши по време на бременност, но поне трябва много да внимава, ако  му се пуши много и не може да ги откаже.

# 10
  • Мнения: 496
Ивонка, миличка, спирай ги тези гадинки!!! Аз пуших 10 години, когато решихме да си правим бебок ги намалих на по 5 цигари дневно, а когато забременях, пуших още около месец по 2-3, но представи си го така: твоето мило бебоче, което искаш да радва теб и татенцето е вътре в теб и въпреки неговия избор ти му пускаш отровен за него газ!!! Представи си го като някой в газова камера!!! Знам, че звучи ужасно, но горе-долу е така!!! Аз не пуша от вече месец и се чувствам много горда със себе си, а и знам, че доколкото мога вече правя жертви за моето мило бебче  Stuck Out Tongue , ами то това е да си мама - да обичаш и да се грижиш по най-добрият начин за детето си  Heart Eyes
Знам, че няма да ти е лесно, но не е и чак толкова трудно, по-трудно е докато МИСЛИШ за самото спиране!
Успех, мила!

# 11
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Благодаря на всички за съветите и мненията, които споделихте Simple Smile

Искам да отбележа, че пушех по кутия, кутия и половина на ден, но откакто разбрах, че съм бременна почти не съм пушила. Палила съм по цигара или две (максимум) Embarassed  и то не всеки ден. Надявам се че ще ги откажа съвсем в близките дни Rolling Eyes

Моля, стискайте ми палци Confused

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз пушех кутия-две на ден, в зависимост от настроението.
Не мисли, че ти реагирам рязко и заядливо, а точно обратното.
Всеки човек сам си взема решенията и си намира мотивация, според мен. Независимо за какво се отнася.
Нямаш нужда да си губиш времето в питане, а сама да си вземеш решението.
Ако намериш някой, който ти казва, че е възможно и не е толкова страшно да пушиш по 1-2, 3-4 или колкото там се казва, което може би наистина е така, по-трудно ще си намериш причина да ги откажеш.
Това е моето мнение, а си признавам, че все още - вече четвърти месец как съм ги спряла, ми се пуши  като на кон и всеки ден си е малка борба, а пък въобще не печеля битката-не съм пушила, но няма да мога да ти откажа.

# 13
  • Мнения: 440
Здравейте и от мен,
по въпроса за цигарите съм категорична. Аз ги спрях в момента, в който разбрах че съм бременна, после дойде и непоносимостта към дима, а даже се стремя до колкото мога и да не бъда пасивен пушач. Не съм 100% сигурна дали не са пресилени всички твърдения, защото познавам пушачки с напълно здрави дечица.  Все пак обаче, не се ли чувствате виновни ако пушите, ами ако с това влошите нещата?
Спрях цигарите и още съм жива #Onfire

# 14

Общи условия

Активация на акаунт