Варене на прясно мляко в микровълнова печка

  • 6 738
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
Здравейте момичета.От доста години имам микровълнова печка и я ползвам много.От няколко месеца си правим кисело домашно кисело мляко и след няколко демонстрации от моя страна ,кое как се прави оставих мъжа ми да се занимава с това.(Той иначе е много скаран със всяка дейност ,която се извършва в кухнята ,но има желание да ми помага.За да свърши нещо трябва да му бъдат зададени точно всички параметри-количество ,температура ,време(инженер,какво да го правиш!)И въпреки това пак понякога има изненади-вместо на котлона ,човекът варил млякото в микровълновата(идеално за неговата техническа мисъл-слагаш млякото ,задаваш му време и си отиваш в хола и си пускаш телевизора)Когато за пръв път ми каза се ядосах,но той упорито ме убеждава ,че и така видимо вряло по няколко минути и нямало проблем .Въпросът ми е -достатачно висока ли е температурата която се развива в микровълновата и достатачна ли е само тя за да се убият всички вредни микроорганизми в домашното мляко.???Иначе киселото мляко ,което се получава е добро ,но дали не е опасно.Вие как мислите???

# 1
  • Мнения: 505
По въпроса с t не мога да дам адекватно мнение, защото според мен това зависи и от мощността на микровълновата. Аз лично избягвам да я ползвам за друго освен за претопляне и в редки случаи за запичане на наденица и др. Съвета ми е да си вземете млековарка  Wink , съвсем скоро открих ползата на този позабравен домакински съд. Вярно, време на млековарката не можеш да зададеш, но пък пищи така пронизително, че и на макс да е телевизора пак ще се чуе.

# 2
  • Мнения: 781
То щом ври няма проблем, температурата на кипене трябва да е една и съща. Мен ми е чудно само как не е изкипяло и омазало цялата микровълнова newsm78

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
То щом ври няма проблем, температурата на кипене трябва да е една и съща.

Разбира се!
Аз също понякога варя прясното мляко вътре, но стоя пред печката да дебна  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 065
Ако е от значение-печката е  Samsung-850 W.Мъжът ми ме убеждава ,тъй като млякото в печката видимо ври и се надига в съда ,значи температурата вътре  е над 100 градуса.Вярна ли е пословицата ,,накарай мързеливия на работа ,да те научи на акъл"

# 5
  • Мнения: 4 546
 в нета бях попаднала на някаква статия за микровълновите. и имаше описано там нещо за избухващата чаша вода- мисля, че обяснението, беше, че в МВ водата завира при по-малко то 100 градуса.  newsm78 рових в гугъл тогава, но не се сещам сайта  newsm78

# 6
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аз си купувам от това прясно млако на Роса което е за директна консумация, но винаги си го топля в МВ. Сипвам в един голям буркан ( 500 мл) но да не е пълно до горе, а около 3 пръста помалко, слагам малка чинийка отгоре и за около 3 мин на най-високата степен, забелязала съм че ври но не изкипява заради чинийката. Веднъж даже ми се пресече ама то млякото си е било развалено от преди това, беше поседяло доста в хладилника  Sick

# 7
  • Мнения: 14 471
аз не съм правила /щото купувам купешко мляка и не го варя/, но кръстницата ми е казвала, че за 7 минути си сварява млякото в микрото. ако това ти е някаква ориентация - при вас за колко завира и колко го държите да ври?
според мен не е възможно вода да заври на по-малко от 100 градуса, пък ако ще м микровеле да е, ама това си е мнение на лаик.

# 8
  • Мнения: 1 065
Не зная за колко време завира млякото ,защото това е една от малкото работи в къщи ,която изцяло съм прехвърлила на мъжа ми ,но като се прибере от работа ще питам.А и той прави това все когато ме няма ,за да не му мърморя защо не сложи да вари млякото на котлона,а го прави така

# 9
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
От известно време и аз го варя в микровълновата печка. В последно време сложа ли купешко мляко в тенджерата на котлона и винаги ми залепва на дъното.И тенджерите сменях но пак си залепва.Микровелето е чудно ,слагам тенджерката и на макс. мощност за 15 минутки е готово литър мляко.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За купуването- естествено, че е купешко, а не от бабите. Но винаги преди това го варя преди да дам на дъщеря ми- нищо, че пише за директна консумация  Stop

Общи условия

Активация на акаунт