За хвалбите.

  • 1 733
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
Така.....гложди ме едно такова въпросче - хубаво ли е да се хвали човек и какво разбирате под хвалене? По принцип не изразявам бурно емоциите си, по-сдържана съм и не е в мой стил да седна да разправям колко неземно е било на Малдивите преди еди-колко си години, как се изстрелва на мъжа ми колата по светофарите /защото е мнооого мощна/, как съм купила дрехи на сина ми за...стотин лева и съм избрала най-доброто възможно училище... Ще спра тук. Имам познати, които до Перник да отидат, ще разбере цял свят, че са канени на барбекю, например.
Къде е границата - кое е хвалене и кое не. Предпочитам да си мълча за някои неща - в повечето случаи имам много по-големи основания да се "хваля", но не го правя. Забелязала съм, обаче, че понякога губя от това - някои хора си съставят грешни впечатления.
Срещате ли хора, които ви убеждават, че те почиват на най-хубавите места, избрали са най-добрия квартал, най-добрата детска градина, най, най, най....
А пък аз бих се похвалила, че правя страхотно руло с мармалад Joy!

# 1
  • Мнения: 14 472
. Имам познати, които до Перник да отидат, ще разбере цял свят, че са канени на барбекю, например.

това според мен са хора, които просто много преживяват нещата и постоянно търсят с кого да споделят. може би го правят и за да намерят одобрение и подкрепа - няма значение дали е барбекю или караница с колежка.
тия дето те "убеждават че те са почивали на най-доброто място, правят еди кое си най-добре и т.н." са толкова несигурни че са на върха, а толкова им се иска, че поне гледат на приказки да го докарат.
това е Thinking

# 2
  • Мнения: 2 584
според мен като няма как да спечелиш приятел, започваш да се хвалиш с много пари, скъпи почивки и т.н. хората които ме познават и ме харесват такава каквато съм са ми достатъчно, няма нужда да се хваля и да дразня другите с това какво мога аз а те не

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Може да е някакъв вид избиване на комплекси, за това да се хвалят newsm78

# 4
  • Мнения: 899
За някои това е просто начин на общуване. Например - на близките си приятелки разквам и хубаво и лошо, какво съм купила или не, те ми отвръщат със същото. Не го възприемам за хвалене.
С не-близки хора не споделям такива неща, но имам познати, които го правят и мисля, че те просто са доста екстровертни и не правят разлика - на всички казват еднакво нещо, което съответно от една част от аудиторията се приема зле, а от другата за нормално.

# 5
  • Мнения: 3 611
...Срещате ли хора, които ви убеждават, че те почиват на най-хубавите места, избрали са най-добрия квартал, най-добрата детска градина, най, най, най....
А пък аз бих се похвалила, че правя страхотно руло с мармалад Joy!


Не, няма такива около мен.  Thinking Всъщност имаше една.. ама добре, че си zамина zа Варна, трудно я иzтЬрпях  Laughing.

Аz пък бих се похвалила, че карам мотор с над 220 км. Ако някой има желание да му покажа - да си даде мотора. Удоволствието ще бъде мое Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 901
Срещате ли хора, които ви убеждават, че те почиват на най-хубавите места, избрали са най-добрия квартал, най-добрата детска градина, най, най, най....

Май във форума срещам най-много такива хора. В момента не се сещам някой от познатите ми да се е хвалил някога по начина, който описваш. За сметка на това имам познати, които използват цифрите на сумите на покупките си като повод за оплакване - еди кое си струва 23 лева, ами не знам кое си - 17,5 лева... всичко им е в пари, за да се види, как не могат да си позволат това и онова и да изкрънкат някой лев.

това според мен са хора, които просто много преживяват нещата и постоянно търсят с кого да споделят.

Или пък хора, за които едно време Макдоналд`с е било върха на сладоледа в сферата на забавлинето!

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Хубаво е да се похвали човек. Зависи обаче с какво се хвали. Ако срещна някой познат и ми каже: "Я да ти се похваля, вече не съм на старата работа, спечелих конкурс за нова, по-хубава" или "Я да се похваля, осиновихме си детенце", ми става много хубаво и се радвам за човека.
Виж, ако се хвали,че е бил на барбекю и колко мръвка е изял, на колата му как свистели гумите или  че си е платил такса еди-колко си евро за детска ясла на детето си, ме досмешава.
Аз се хваля най-вече с едно - с професионални постижения, с тях съм най-горда.

# 8
  • Мнения: 1 629
Че какво лошо има в това да се похвали човек Thinking С каквото има, с това ще се хвали. По-добре хвалби, отколкото хленч.

# 9
  • Мнения: 5 877
е, има, да...
...все пак по-добре, отколкото постоянно да ти се оплакват.

като се видим с някого, предпочитам да измисля нещо хубаво -"знаеш ли какви банички ядохме вчера, суппппеееер!", отколкото да се жалвам. Ако се жалвам, значи нещо тотално изперквам вече.

Обикновено е самоочевидно, че въпросните хвалби не ме правят с нещо "по-горна" от неялия банички мой събеседник...

Впрочем с истински постижения не знам защо, но ме е срам да се похваля.  

# 10
  • Мнения: 3 611
...Впрочем с истински постижения не знам защо, но ме е срам да се похваля. 


Аz пък точно с това се хваля и някак си не го приемам точно като хвалба...  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 180
Впрочем с истински постижения не знам защо, но ме е срам да се похваля. 
Е, и при мен е нещо такова - миналата година непрекъснато ми хвалеха детето в училище /не само от учителите, но и от децата съм го чувала/ и аз какво - едва ли не, се чувствам неудобно да го спомена пред други майки, хвалещи децата си! И разни други такива...

# 12
  • Мнения: 5 877
Ами на, да не го засрамя човека, знам ли. Другото е ясно, че е на шега.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Нормално и човешко е да споделиш радостта си от нещо, да изкажеш гордостта си от достойна постъпка и т.н.
Според мен хвалба става вече, като някой прекалено често се изтъква с това, което има, което мислят другите за него.

# 14
  • Мнения: 7 186
Хвалби как да е, всеки се хвали понякога за нещо. Но когато е парадиране тогава дразни.
Има хора, които парадират постоянно с това и онова и за тях е по- важно да се направят пред приятелите си и останалите хора. Често пренебрегват и жертват дори и най- близките си хора, защото за тях е по- важно да блеснат пред масата. Гледаш лъскава фасада, а вътре нищо. Нещастни хора. Лошото е, че тяхното е хронично.

Общи условия

Активация на акаунт