Направо съм отчаяна от себе си

  • 1 761
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 928
Напълно се отчаях от себе си, мами. Като чета какви работи готвите за семействата - чувствам се абсолютен неудачник в това отношение. Онзи ден взех да готвя картофена супа, забравих я и трябваше да изстъргвам 1 см загоряло от тенжерата, днес реших да му правя крем нишесте - пак загоря, ами ще я метна вече тая тенжера за 2 дни втори път загаря Tired . Откакто се е родил не готвя често, да не кажа въобще. А и като готвя после ме е яд, че само съм си изгубила времето, щото не се получава. А преди да се роди синът ми толкова обичах да приготвям разни неща, импровизирах много често и всичко винаги ставаше от хубаво, по-хубаво. Мъж ми не можеше да се нахвали каква жена има.
Досега беше лесно - малкия ядеше пюрета и каши, после минахме на детска кухня, после малко при баба, докато кухнята не работи.
Е, да, ама сега тръгваме на ясла и за събота и неделя ще трябва да готвя аз. Той досега от моите манджи ни една не хареса Sad И без това е труден на тема хранене, откакто е при мен само кюфтета и кренвирши яде. Ама кюфтетата са купени готови, щото на мен пак не ми се получават  Embarassed
Помогнете ми, моля ви с някоя лесна и проста рецепта, която няма начин да не се получи, а да става и за дете на 1 г. и 8 м. Чувствам се абсолютна блондинка, къде ми отидоха творческите умения  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 352
Не си намирай оправдания!!! Желание имаш, форума е пълен със страхотни рецепти, много от които със снимки. Детето ти е достатъчно голямо да яде всичко вече. Защо ти загаря манджата? Или не я наглеждаш или огъня ти е прекалено силен. Чети внимателно рецептите и се старай повечко и ще се получи. Хайде и без да чувам самокритики Naughty!

# 2
  • Мнения: 14 471
според мен е заради това, че доста време не си готвила и малко как да кажа, позагубва се тренинг. аз така бях за една седмица на конференция в друг град и като се върнах, и като почнах да готвя.. леле ще кажеш, че никога не съм виждала тенджера... едни палачинки оплесках, наложи се да ги хвърля, абе... ooooh! ама после някак пак ми дойде отръки. а ти като не си готвила доста време ще ти трябва малко докато се окопитиш. не се притеснявай. най-лесните манджи според мен са тия дето мяташ всичко в една тава и слагаш да печеш. пържолки, рибка, картофи, гювеч

# 3
  • Мнения: 2 584
аз също не съм кои знае каква готвачка но ползвам подправки, имам най различни и най вече на маги- фикс малки тайни Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 35 814
Не се отчайвай на всеки се случва, да загори яденето. Просто си изгубила тренинг.
Моят съвет е не готви, когато не ти се готви - при мен е така- никога, когато нямам желание да готвя  не се получава хубаво ядене. В къщи са свикнали с моите настроения и нямам проблеми...но да видиш какви неща стават, когато ми дойде музата...това компенсира дните на суха храна. Wink

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Защо ти загаря манджата? Или не я наглеждаш или огъня ти е прекалено силен.


 Peace


Млечна брашнена каша

Продукти: Прясно мляко 200 мл, препечено брашно 20 гр, захар 15гр, масло 5 гр.
Средна порция 200 гр.  Сирене на око

Приготвяне:
Брашното се препича в сух съд до светло златист цвят. След това се разтваря с малко студено мляко (или вода) и се прибавя към врящото подсладено мляко при непрекъснато бъркане. Ври 2-3 мин. Снема се от огъня и се добавя прясното масло и сирене. Същата каша може да се приготви и само с вода


# 6
  • Мнения: 22 867
Ти пък си намерила за какво да се отчайваш от себе си! Няма страшно, едва ли има някой, дето да не му се е случвало. Всеки има своите лоши моменти в кухнята. Ето ти линкове с детски манджи, дето стават и за големи:

ТУК

ТУК

ТУК и ТУК.

Ще видиш как скоро пак ще вземат да облизват пръсти от вкусните ти манджи!  chef Успех!  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 166
Проблемът със загарянето може и от самата тенджера да е! Аз имам една - наследство още от баба /първата ми тенджера, жал ми е да я хвърля/. Дъното й е поолюпено и поради тази причина в нея може само да се вари . Но ако нещо по-гъсто се опитам да сготвя - загаря. За да не ти загарят - вземи си от тези с двойно дъно. И нещата ще се оправят! Успех! Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 928
 bouquet   bouquet   bouquet
Благодаря ви за подкрепата, милички. Още утре ще сготвя нещо хубаво   chef 
А тенджерката заминава в кофата, ще си ползвам новите тенджери   Hug

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Мъъъничко по-малък от моя син- с два месеца някъде. Споко! Не знам дали си прегледала готварската книга, там има и доста лесни и бързи ястия.
Аз ще ти предложа най-простото, вкусно и лесно:

Пилешка супа:
300 г пилешко филе или такова, без кости, за да не си гулиш времето..
Сваряваш го като го отпенваш периодично...аз действам с решетъчна лъжица
Като се посвари, да речем, 15 мин. изваждаш пилето в чиния да се охлади
през това време си нарязала 1 глава лук на ситно, 2-3 картофа на кубчета, 1 морков и 1 чушка ако имаш и обичаш.
В бульана от варенето на пилето слагаш зеленчуците+накълцаното пиле (толкова ситно, колкото го яде лапешника).
Вариш...да речем 15 мин и сипваш половин буркан домати или 2 пресни пасирани. Подправки слагаш според вкуса му (не съм чула дребен да обич магданоз), чубрица, червен пипер, сол рабира се...
Още няколко минути и готово.

Ми супа няма как да ти загори! Най-много да ти се разкашкат картофите ако я забравиш, но на лапетата не им пречи.
Сори ако има правописни грешки, но много ме мързи...

# 10
  • Мнения: 408
Дребното много харесва пиле-фрикасе. Правя го много мързеливешката-сварявам пилето в леко подсолена вода, после отделно забърквам малко брашно в разтопено масло, добавям от бульона да се сгъсти и слагам и кисело мляко. Слагам и пилето. Ако искаш може да разбиеш в киселото мляко едно яйце, може да стиснеш малко лимон в порцията преди сервиране-иначе му се губят витамините. Даже и мъж ми го харесва/а той е тооооооооолкова капризен/.

# 11
  • Мнения: 57
Я по-ведро Simple Smile)) Приятелят ми не спира да ме бъзика каква баница правя (а то си беше кекс Simple Smile ). А по принцип готвя доста добре, а и обичам. Така че споко, случва се   chef

# 12
  • Мнения: 7 474
Ето ти нещо лесно, което ще хареса на всички
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127588.0

# 13
  • Мнения: 525
Аз приготвям нишестето на микровълнова-няма как да загори.

# 14
  • Мнения: 4 668
Стига бе , човек  Wink голяма работа , че не са ти се получили 2-3 неща . Била си разсеяна , изморена , не го отдавай на неможене  Laughing
Моят капризен син много обича тиквички с ориз , правят се изключително лесно :
Нарязани на кубчета тиквички се задушават за секунди в малко олио
после им доливаш водичка , за да не се пържат
слагаш измития ориз и нарязан на ситно копър
доливаш още малко вода и ги оставяш на котлона
малко преди да са готови се слага една лъжица доматено пюре
изчакваш да се сгъсти като разбъркваш и готово
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт