как се правят захаросани ябълки?

  • 3 275
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,кажете ми ако знаете как се правят захаросани ябълки-карамелизирани ли се казваха? захар и вода се разтопяваха май, и малко оцет ли беше? а в какво количество?
спешен въпрос тъй като ми са се прияли сегааааааааааа ooooh!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Не зная, тук май никой не знае, но ти можеш да намериш с търачката в интернет- все отнякъде ще се появи нещо Simple Smile

# 2
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ако намериш нещо го прати насам. И аз се интересувам от тази рецепта.  chef

# 3
  • Мнения: 22 867
Ето, на български не успях, но на руски език намерих рецепта.

Засахаренные яблоки
--------------------------------------------------------------------------------
 Путь: Кулинария / Кулинарные рецепты / Десерты / Фруктовые / 

Ингредиенты:4 яблока 500 г сахарного песка красный пищевой краситель

Способ приготовления: Яблоки вымыть и обсушить. Сахарный песок довести до кипения с 125 мл воды и красителем. Варить 15 минут, чтобы получилась светлая карамель. В каждое яблоко воткнуть палочку и опустить яблоки в карамель. Засахаренные яблоки выложить на смазанный растительным маслом противень и дать карамели застыть.

Накратко: ябълките се измиват и подсушават. Захарта се оставя да заври с 125 мл вода и боя. Вари се около 15 мин до получаване на светъл карамел. Във всяка ябълка се слага клечица и ябълката се потопява в карамела. Захаросаните ябълки се поставят върху намазана с масло тава, докато се втвърди карамела.

Това е! Може да опитате и да покажете резултата на снимки! Успех! Grinning
 
 

Общи условия

Активация на акаунт