Случвало ли ви се е....

  • 816
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 949
Още от както съм родила Виктор(08.01) постоянно му хърка нослето.По съвет на педито му впръсквах Стеримар,до едно време изкихваше после спря.На всяка консултация казвах за хъркащото носле,но все ни казваше,че просто му била по суха лигавицата на нослето и да пръскам Стеримар.На последната ни консултация (31.08)пак повдигнах въпроса и след доста упорит спор му взеха секрет от нослето.Днес стана готово и лекарката ми каза следното-Виктор имал някакъв вирус в носа,който не се знае как е попаднал там,да му слагам Тобрин(капки за очи)в нослето 14дни и после пак секрет.Пита ме дали имам бяло течение,аз казах,че нямам.
Също така от началото на август  детето има малки пъпчици около устата,които се разнесоха по брадата и сега и към нослето.Изписани Дактрин или нещо такова(това е афти в устата).След като казах,че пъпките не ни завехват тя каза да отидем,за да ни намаже с "едно лилаво лекарство".
В понеделник ще го водя на друг лекар,но до тогава ми е малко напрегнато,та и за това питам На някой нещо подобно случвало ли му се е?

П.С.
Януари ще си сменя педито.

# 1
  • Мнения: 2 171
Ние имахме стафилококи в нослето, не знам дали при вас е същото. На нас обаче ни бяха изписали Бактробан за мазане в нослето. Оправихме се след 2 курса на лечение. Попитай лекарката какъв е точно този вирус, той трябва да си има име Thinking. А за смяната, мисля че е през декември, а не през януари. Определено добре си решила да я смениш Peace.

# 2
  • Мнения: 1 034
Предполагам, че ти е казала за бактерии, а не за вирус в нослето. На сестра ми бебето беше с такъв проблем и му помогна хомеопатично лекарство.
Мазането на пъпчиците вероятно ще е с Пиоктанин. Имат ли бял връх?
Ицо няколко дни след раждането беше с много пъпчици по тялото и лицето. Смешното е, че няколко педиатри /в род. дом/ поставиха различна диагноза - пиодермия, претопляне, предполагаха, че може да е и стафилококова инфекция. Мазахме с Пиоктанин и Бактробан и бързо минаха, но така и не ми стана ясно каква е била причината.

# 3
  • Мнения: 334
И според мен става въпрос за бактерии,а не вируси.Причината може да бъде всякаква ,по важно е да се разбере за какви бактерии става въпрос и да се проведе своевременно и правилно лечение.Най-добре го заведи на друг доктор.

# 4
  • Мнения: 949
Предполагам, че ти е казала за бактерии, а не за вирус в нослето. На сестра ми бебето беше с такъв проблем и му помогна хомеопатично лекарство.
Мазането на пъпчиците вероятно ще е с Пиоктанин. Имат ли бял връх?
Ицо няколко дни след раждането беше с много пъпчици по тялото и лицето. Смешното е, че няколко педиатри /в род. дом/ поставиха различна диагноза - пиодермия, претопляне, предполагаха, че може да е и стафилококова инфекция. Мазахме с Пиоктанин и Бактробан и бързо минаха, но така и не ми стана ясно каква е била причината.
Да бактерии-грешката е моя!
Пъпчиците нямат връх.

# 5
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ние имахме стафилококи в нослето, не знам дали при вас е същото. На нас обаче ни бяха изписали Бактробан за мазане в нослето. Оправихме се след 2 курса на лечение. Попитай лекарката какъв е точно този вирус, той трябва да си има име Thinking. А за смяната, мисля че е през декември, а не през януари. Определено добре си решила да я смениш Peace.
Здравей, и моето дете е със стафилококи у се чудя какво да го правя. Какво разбираш под 2 курса на лечение? А опасно ли е това състояние - в смисъл, че детето се чувства добре, няма температура, не му е лошо. Аз по моя инициатива си го заведох за секрет и излезе това. Дадени са антибиотиците естествено, но ми се иска да пробвам с хомеопатия или с нещо локално и ми е интересно какви по-точно курсове на лечение сте провели?

# 6
  • Мнения: 2 211
Най-добре с изследванията го заведи на детски УНГ, ако ще и на платен прием.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 537
И аз мисля, че не е опасно, защото ако случайно не решиш да направиш микробиологично изследване на носния и гърления секрет, може и въобще да не разбереш, но е по-добре да се направи консултация със специалист УНГ преди да се предприеме лечение с антибиотици. Моята дъщеря също и откриха стафилококиова инфекция в нослето, жипи-то веднага - антибиотик, но специалиста УНГ, при който я водим от дете ни изписа "Tyzine" и от нослето се излекува, но явно не съм слагала капките както трябва и не са стигали до гърлото, така че инфекцията слезе в гърлото и нея я лекувахме после, но с  капки за очи и уши "Garason". По-бавно беше лечението, но поне не я трових с  антибиотик

# 8
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
Най-добре с изследванията го заведи на детски УНГ, ако ще и на платен прием.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт