Добра ли е помпа Avent?

  • 1 514
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!

Надявам се чрез Вас да намеря отговор на въпроса "Добра ли е помпа Аvent". Още от самото начало захраних бебето си с биберон, тъй като има рефлукс и лекарите още в родилния ми препоръчаха смесено хранене: първо кърма и после дохранвам с  Frisovom, тъй като загуби значителна част от теглото си (повече от 10%) още докато бяхме в болницата. Сега е без малко на 3 м. и започна упорито да ми отказва да суче, защото кърмата ми е намаляла много и почти не му пуска. Пробвах да го храня с лъжичка, специален биберон (като зърно), но пищи неистово и дори е готово да не яде изобщо само и само да си е с любимия биберон. Остана ми само тази алтернатива - по-добра помпа, защото повечето никаква работа не вършат . Идеята ми е да се изцеждам и да давам кърма на бебето с биберон, тъй като повръщането  сега значително намаля. А и след захранване с твърди храни рефлукса напълно изчезва. И за някакъв период от време да достигна количеството, което на него му е необходимо, за да може то да ме изцежда и да се възпроизвежда отново нужното му количество кърма. Какво ще кажете вие? Може ли с механичната помпа на Avent да постигна това? Да стимулирам гърдите си, така както бебето? Моля, посъветвайте ме всички, които сте или познавате някой, който е ползвал такава помпа, тъй като и цената си я бива!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Помпата не е лоша, но не би могла да те изцежда така както бебето, т.е. рискът да намалее кърмата ако само се изцеждаш не е малък. А и цеденето си е изкуство. Знам, че електрическите помпи са по- добрият вариант, но доколкото съм чувала в България не продават от тези, които наистина ще ти свършат работа, защото са много скъпи. Но може да опиташ. Аз ползвам такава и за моите нужди ми върши чудесно работа. Но аз разчитам предимно на бебето да ме стимулира. Помпата влиза в употреба като допълнение.

# 2
  • Мнения: 8 459
Най-добрата  "помпа" е бебчо,а след това евентуално Авент. WinkКолкото повече суче бебчо,толкова повече кърма се произвежда.Никоя помпа не може да издърпа толкова колкото бебето.

# 3
  • Мнения: 4 428
Аз имам Авент, но на мен никаква работа не ми свърши. Не можех да изцедя повече от 20мл с нея, а Маги, колкото и вяло и повърхностно да сучеше, изсукваше по 80-90мл. Справях се по-добре на ръка.
Така, че си е много индивидуално.
Успех

# 4
  • София
  • Мнения: 1 802
Да, след помпата "бебчо" Авент-а е най-добрата! Ползвам я още от болницата, където нямаше помпа "бебчо" на разположение, а положението беше бомбастично  Mr. Green Та благодарение на нея и тогава и сега се цедя, просто е незаменима за мен! Като ходиме някъде след бебчо първо нея слагам в багажа  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 949
Най-добрата  "помпа" е бебчо,а след това евентуално Авент. WinkКолкото повече суче бебчо,толкова повече кърма се произвежда.Никоя помпа не може да издърпа толкова колкото бебето.
Peace

# 6
  • Мнения: 942
Да, след помпата "бебчо" Авент-а е най-добрата! Ползвам я още от болницата, където нямаше помпа "бебчо" на разположение, а положението беше бомбастично  Mr. Green Та благодарение на нея и тогава и сега се цедя, просто е незаменима за мен! Като ходиме някъде след бебчо първо нея слагам в багажа  Mr. Green
И аз така Peace

# 7
  • Мнения: 409
Най-добрата  "помпа" е бебчо,а след това евентуално Авент. WinkКолкото повече суче бебчо,толкова повече кърма се произвежда.Никоя помпа не може да издърпа толкова колкото бебето.

И аз така мисля. Peace

# 8
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Zdravei. Pompata na Avent e dobra, ot opit znam-polzvala sum i drugi, kato teb-bezuspeshno. I na nas ni se nalaga da iadem kurma ot shishe i zasega pompata na Avent mi e nezamenim pomoshtnik, no moiata bebka oshte iade malko i se spraviame, za po-natatuk-ne znam. Ako si na tozi variant samo pompa Avent. Ako mojesh da si pozvolish elektri4eska - ne se kolebai, moiata e mehani4na i pak vurshi rabota.
Uspeh   bouquet

# 9
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Помпата е добра! Ако ще цедиш и ще даваш с шише, и ако можеш да си го позволиш, електрическата помпа е по-добра като идея. Най-добре наистина е ако бебето суче от теб, но дори да не иска, не се притеснявай - има много деца хранени с шише с изцедена кърма и то дълго време Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Моето бебе изобщо не пожела да суче и единствената алтернативами беше помпата. Беше на въпросната марка и съм доволна. Даде ми я една позната и поне беше по-стар модел се счупа на място, което било  "слабото място" на модела, и така наложи се да купя нова, за да върна на жената здрава помпа. Купих на Чико за около 80-90 лв. и докато я разглеждах много ми хареса. Предполагам, че ще свърши добра работа помпата.

# 11
  • Мнения: 1 186
Супер е тази помпа

# 12
  • Мнения: 1 165
Супер е!Ползвам я вече 3 месец по 7 пъти на ден.Ако не беше тази помпа,бебето ми сигурно нямаше да опита кърма.В представителството им предлагат и резервни части-така може да си сигурна,че ще караш дълго време с нея.

# 13
  • Мнения: 115
Авент върши страхотна работа само да знаеш как да я ползваш. на мен ми беше трудно в началото, но после свикнах. Важно е да ти е мокра гърдата или гумичката на помпата за да стане по добър вакуум.

# 14
  • Мнения: 7
i nie se hranim s karma v shishe.veche bebcho e na 7meseca, no ot samoto nachalo polzvam savsem obiknovena pompa {sprincovka}za 5lv.

Общи условия

Активация на акаунт