За черния хляб и предимствата му.

  • 1 804
  • 9
  •   1
Отговори
Че е по-здравословно, по-здравословно е. Но някой знае ли количеството на калориите в 100 грама бял хляб и 100 грама черен. Например .. Бонус. Чух, че има такива, които са боядисани и не са полезни.


Хайде, тук пишете всичко за този вид хляб. Кои са марките, които трябва да избягваме и тн.. Тази тема със сигурност ще бъде много полезна.  Party

# 1
  • Мнения: 1 063
Когато дълго консумираш черен хляб сама различаваш фалшификата.  Wink Наистина не помня фирми с такива, но хлябът без консерванти и истински полезен е на фирма "Слънце и Луна" ( май в тоя ред бе наименованието, не обратно). В споменатият от теб Бонус също има консерванти - за това се ориентираш по трайността на опаковката. По принцип тези фалшивите са нарязани и в опаковка, та като пипнеш хляба -  подозрително много мек. Полезни са пълнозърнести хлябове, ръжен. А за калориите, то си пише на тях, така, че ...Специално на Бонус - класик е с по-малко калории от ръженият им. Бонус имат вече и някакъв с L-Carnitine, но не съм наясно с него.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 10:33 от Ив

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Няма кой знае каква драстична разлика в калориите. Въпросът е във фибрите и полезните вещества, които в черния хляб били повече.
"Слънце и луна" е на "Класанови" (май така се казваше фирмата, имат вегетариански ресторант на Попа) и аз също го харесвам.
"Бонус" никак не обичам, имам и подозрения за качеството му.

# 3
  • Мнения: 599
Да, калориите наистина не се различават съществено. "Фалшивият" е обикновено мек, като се вгледаш, не можеш да видиш никакви трици.... Аз купувам немския Местемахер, пише, че е без консерванти, а и след отваряне мухлясва за 5-6 дни в хладилник. Диетичен е заради фибрите. Полезен - защото е от цели зърна, в обвивката има витамини от В-групата, магнезий, калций, цинк, в зародиша - фосфолипиди, омега-6-мастни к-ни, алфа-токоферол... Всичко това го НЯМА в бялото брашно, което е предимно нишесте.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вижте една тема от дир-а:

не че това не е известно, но все пак

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=vege&Number=19461 … mp;sb=5&part=

# 5
  • Мнения: 2 952
Диетичен незнам дали да го нарека, по-скоро по-полезен , по-добър  за стомаха , по-лесно смилаем , по-бързо засищащ, но също толкова калоричен и "силен".Ние купуваме пълнозърнест , черен , виждат се зрънца разни (не само по коричката) Simple Smile)))) И не е свръхчерен боядисан.Пък и вкуса се усеща когато ядеш боядисан бял "гладък" хлебец Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 313
До колкото знам (от хлебопроизводители) почти всички такива хлябове имат и боя и не само българските такива. Аз все пак си мисля, че са по-полезни, не толкова заради по-малко калории, а защото по-лесно се обработват от организма.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От Christian (лекар и суровоядец- пише в здравния форум) знам, че белият хляб е за предпочитане пред черния (който се лепял по червата).

# 8
  • Мнения: 511
От Christian (лекар и суровоядец- пише в здравния форум) знам, че белият хляб е за предпочитане пред черния (който се лепял по червата).

То човек да не знае вече какво да яде  Confused

# 9
  • Мнения: 599
От Christian (лекар и суровоядец- пише в здравния форум) знам, че белият хляб е за предпочитане пред черния (който се лепял по червата).
#Crazy Какво значи да се "лепи"? Защото фибрите правят точно обратното - "метат" Simple Smile Искам обяснение като от лекар! Рени, не е насочено срещу теб, просто ми е интересно това коренно противоположно становище...

Общи условия

Активация на акаунт