В какъв ред излязоха зъбчетата?

  • 765
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Притесних се малко аз, защото Алекс започна да вади зъбче отгоре, но не резците  които са по средата-те още не са излезнали, а в ляво. Имаме 2 зъбчета отдолу от 3 месеца и половина. Дали е нормално това?
След 3 дена сме на консултация и ще питам, но дотогава пишете как беше при вашите бебоци? Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 187
Не се притеснявай. На всички деца зъбките избиват в различен ред и по различно време. На Вики първо и избиха двете долни централни зъбчета, след това двете горни... до тук добре (по стандарта), от там на татък и избиха 4 кътника, след това четвъртите горе, след това кучешките горе, а долу остана само с два централни + два кънтика... много е смешна, но това не ме притеснява. И за другите ще дойде време. Имам познато детенце на което най-напред избиха четирите кучешки зъбки и приличаше на малко вампирче...  Wink но сега устата му е пълна със зъбки  Laughing

# 2
  • Мнения: 652
И аз да потвърдя, че няма нужда да се притесняваш. За всяко дете е различно. На моя син избиха предните резци долу и горе, после зъбите до горните резци, а сега кътници. Като се усмихне е много смешен - първо се виждат 2 зъба отдолу и ако се усмихне по-широко, може и да се видят другите. На 1.4 г е.

# 3
  • Мнения: 114
Благодаря за отговорите. Вчера видяхме зъбчето отгоре и тази нощ и сега като спинка постоянно се дави и прокашля - знам, че се дължи на слюнката, която тече обилно от няколко дена.
Може пък да излязат наведнъж 2-3 зъбчета. Дано да бъде само по-безболезнено!

# 4
  • Мнения: 1 793
при нас най-напред излезе зъбчето долу вдясно, след това долу вляво и този до него. пробиха заедно, даже са съвсем долепени един до друг, като един зъб са. и накрая почти едновременно пробиха горните два централни. засега това са зъбките при нас.

# 5
  • Мнения: 101
На моето  момченце на 4 месеца му излязоха първо двете долни зъбчета. На 5 и половина излязоха също горните странични резци. Аз с ъщо се уплаших отначало, но после прочетох, че не е необичайно. Я вно си имаме бебета бързаци  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 014
На Ники първо му излезнаха долните зъбки на 6 месеца. После се показаха горните. После още 2 отдолу. За сега само толкова имаме.

# 7
  • Мнения: 128
На дъщеря ми и излязоха първо двата долни, после двата горни след това кучешките. Сина ми (и той е бебе Алекс Simple Smile )все още е без зъбки, но и аз мисля, че няма място за притеснение, всички деца са си индивидуални.

# 8
При нас избиха на 4м и 5 дни първите два долу, после горе вляво втория и горе вдясно втория,на 6м ни изби долу вдясно втория и след това горе вдясно първия, сега на път е горе вляво първия, спокоино нормално е не мисля 4е има особено зна4ение кои кога и къде.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И ние вече имаме половин зьбче от 3 дена. newsm47

# 10
  • Мнения: 934
Споко!
И при на с така: на 6м. долните две зъбчета, на 8- горния втори ляв резец, на 9- горния втори десен резец, сега на 91/2- се мъчим с горен ляв ПЪРВИ резец Laughing

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: danchita
Притесних се малко аз, защото Алекс започна да вади зъбче отгоре, но не резците  които са по средата-те още не са излезнали, а в ляво. Имаме 2 зъбчета отдолу от 3 месеца и половина. Дали е нормално това?
След 3 дена сме на консултация и ще питам, но дотогава пишете как беше при вашите бебоци? Благодаря.

Да, нормално е  Laughing
И при Борис беше така - първо вторите горни резци и после централните  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт