Нощни песни :)

  • 894
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, мами и татковци!

Вчера се регистрирах и бързам да задам своя въпрос. А той е: Имам дъщеря на 10 месеца. От както се е родила нощния и сън е 12-13 часа, като не пропуска да спи и минимум 5-6 часа през деня. Преди няколко дена се разболя - отит. 2 дни беше отпусната и с висока температура но не си нарушаваше съня. След това обаче започна да се буди нощно време и истерично да плаче /без да има температура или нещо друго/ и да иска да я вземам при нас в леглото. Чак тогава се успокоява. За нейно а и наше добро е да си спи в леглото. Та въпроса ми е - ако сте имали подобен проблем как го решихте?
Другата част от питането ми е свързана със закаляването - от раждането си Алекс я калявахме бавно и постепенно по вси4ки правила. Сега след това боледуване /което и беше първото/ си мисля,че всичко трябва да започна от начало. Така ли е? Вие как го правите?
Благодаря предварително и се извинявам ако темата съм я постнала не където трябва, но тук ми се стори най-подходящото място.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравей Esselte.
Имам дъщеря на 4 г., която често боледува от отит. Много е болезнено и няма нищо чудно, че момиченцето ти се буди и плаче. Действително болките са много силни и детето има нужда да бъде гушкано и успокоявано.
От друга страна е факт, че пуснеш ли дечко няколко пъти в леглото, отърване няма. Моята до 3 г. спеше сама и на тъмно, но от както тръгна на градина не заспива без някой да си легне до нея. Първите пъти беше защото имаше страхове, свързани с детската, после.....ох и аз не знам как стана, но няма изгледи скоро да започне да спи сама. Не знам какво да те посъветвам - може би докато има болки /при дъщеря ми максимум 2-3 дни/ да я вземате на ръце, когато плаче /в нейната стая или до нейното легълце /и след като се успокои или заспи да я връщате обратно там. На вас с таткото ще ви е трудничко, но пък свикне ли във вашето леглото...
За закаляването за съжаление не мога да ти дам съвет - много исках да позакаля дъщеря си, но покрай честите отити, които прави не посмях. Все пак мисля, че не трябва да се отказваш щом си започнала. Grinning
успех!

# 2
Благодаря за съвета Simple Smile За сега и ние правим това, но таткото е малко ... как да кажа - нерви се от ситуацията защото сега е в рекламна кампания и му е много натоварено и иска да си поспи. В същото време не иска да спши в другата стя /не че помага, но.../. Криво му е, че беба плаче, но и иска да я научим отново да си спи в леглото. От всичко това разбира се страдаме и двмата защото много се караме нощно време. За първи път ни е, а и малката доста ни "раглези" - 10 месеца спим без да се будим. Много шантава ситуация, надявам се скоро да се справим.
Покрай този отит и температурата и изникнаха и 2 горни зъбчета и от това тя още повече умори и изнерви.
Нашата педиатърка ни каза, че не събите са причина за температурата, а обратното - така ли е? Знам, че се отклонявам от темата си но и това ми е интересно. Споделете за вашите зъбки ...  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Ох, честно да ти кажа отдавна беше... но по принцип са никнали доста безпроблемно - без температура, почти без болки...даже за първото зъбче бяхме изненадани, защото един ден просто го видяхме Grinning. Струва ми се странно, това, което е казала вашата лекарка. Доколкото знам при много деца никненето на зъби е свързано с повишаване на температурата. отитът сащо може да е причина...В здравния форум сигурно има такива теми - потърси назад.
А болките от отита, макар и силне не траят дълго, така че стискайте зъби и дано скоро да мине.

# 4
  • Мнения: 3 042
когато закаляването е прекъснато по някаква причина - всичко почва бавно и постепенно отначало. Това е основният му принцип.
За спането на родителското легло - и ние сме така! В момента никнат 2 зъба - долен резец и един кътник. Не реве от зъби, хремав е обаче и често иска да го гушкаме. Какво да се прави - нашето пате е най-важно в тия случаи, не смятам, че е разглезващо, като се успокои детето го мяташ пак в неговото легло и готово! Ние така действаме, то иначе не може да се спи от него - главата на моята възглавница, дупата - под носа на баща му Laughing

# 5
Благодаря на всички

не казахте нищо различно от това което ние с таткото правим но ми подействахте много успокояващо. Отново ви благодаря
вселеи празници и много усмивки

# 6
  • Мнения: 1 413
таткото е малко ... как да кажа - нерви се от ситуацията защото сега е в рекламна кампания и му е много натоварено и иска да си поспи. В същото време не иска да спши в другата стя /не че помага, но.../. Криво му е, че беба плаче, но и иска да я научим отново да си спи в леглото. От всичко това разбира се страдаме и двмата защото много се караме нощно време.

Мила, мисля,че това е, което всъшност те тревожи-че таткото се изнервя и се карате. А отита ще отзвучи и бебата пак ще спи спокойно в своето креватче-няколко нощи не са фатални. Ние също сме прекарали много тежки нощи на нерви и караници,затова сега сме установили такъв ред-когато някое дете е болно единият родител спи с него и става ако е нужно,а другият се наспива и се редуваме. Време е вашият тате да осъзнае, че детето не може да осъзнае колко му е натоварено и че ще не ще трябва той да съобразява нуждите си с детските засега...това е родителството-да се научиш да се отричаш от себе си...

Общи условия

Активация на акаунт