Ориз със зеленчуци /може и с пилешко месце/

  • 1 152
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Това е моя рецепта, която често правя напоследък и доста се харесва. Ще се радвам, ако някой се излъже да я "пробва" и му хареса Grinning

Ориз със зеленчуци /може и с пилешко месце/

Продукти:
1 тарелка бяло пилешко месо
1 микс замразени зеленчуци
1-2 глави лук
соеви кълнове

Запържва се на силен котлон пилешко месце, нарязано на малки хапки, добавят се 1-2 ситно нарязани глави лук и след като се позапържат и омекнат 1 ч.ч. ориз. Пържи се още малко, след което се добавят 2,5-3 ч.ч. топла вода, пикантина или сол и замразен зеленчуков микс /най-подходящи са тези, садържащи моркови, царивица, грах.../. Котлонът се намалява, слага се капак и се вари докато оризът омекне, като често се разбърква /особено на края/, за да не загори. Сваля се от огъня и се добавят соеви кълнове /може и без тях, но с тях е много по-вкусно и полезно/.
Оризът може да се приготви и без пилешко /за постещите Wink / или месото да се запържи отделно и да се смеси с готовия ориз най-накрая /аз го правя така/.

# 1
  • Мнения: 3 550
Ооооо, звучи много китайско! Ще пробвам!

# 2
  • Мнения: 2 000
Аз я правя редовно тази манджичка, щото хем става бързо, хем е много вкусна. Единствената разлика е, че слагам соев сос, а понякога и заквасена сметана(когато имам).

# 3
  • Мнения: 2 839
А някой да знае рецептата на Хепи за ориз със зеленчуци?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Стейси, не го докарва много на китайско - всичко е по-меко /за разлика от китайското, където зеленчуците хрупкат, а оризът се "рони"/. По го докарва на манджичка, но пак е вкусно и доста лесно за приготвяне.

Общи условия

Активация на акаунт