Боядисване на дрехи

  • 2 113
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 768
Видях една такава тема, но пак ще пусна, защото информацията от нея не ми върши работа.

Проблемът ми е следният - дъщеря ми трябва да е с униформа в училище, като долната част трябва да е в тъмно синьо (пола, панталон) но не дънки. Като погледнах в гардероба колко панталони и поли ще останат само за почивните дни... А същевременно трябва да купувам други, да не говорим, че тъмно сини поли (панталони) за момиче е мисията невъзможна.  Confused Хрумна ми идеята да пребоядисам някои от зимните й дрехи, но понеже не съм го правила до сега, искам малко помощ  Simple Smile Само в "Багра" ли може да стане това или има боя за дрехи за домашна употреба? Боядисаните дрехи цапат ли после? Изобщо всякаква информация ще ми бъде полезна!

# 1
  • Мнения: 6 039
със сигурност цапат. Аз те съветвам да ги занесеш в Багра.
Също така трябва да са от естествени материи. Най вече памук.

# 2
  • Мнения: X
Аз съм боядисвала в домашни условия с боя купена от книжарница...беше на прах/ в пластмасово шише/ и пишеше да се изварят с нея....но понеже тогава бях още със старата пералня,ги пуснах дрехите вътре на 90градуса и на по дълга програма-накрая сложих и оцет/във водата за изплакването,за да фиксира цвета/Следващото пране,беше с белина и пералнята ми се изчисти без проблем/ то само по уплътнението беше хванало малко цвят/
Дрехите станаха доста прилични като цвят и после не са ми пускали боя при пране..но всичките бяха памучни...

# 3
  • Мнения: 2 768
Да, предимно за 100% памучни дрехи говоря.
А примерно джинси с 5% еластан? Ще се боядисат ли?

# 4
  • Мнения: 6 039
проба-грешка

ще се боядисат. Давай смело. Но не всички наведнъж.

# 5
  • Мнения: 1 629
В Багра на Бенковска в една от пресечките боядисват чудно и евтино. Имат точно ученическо тъмносиньо и не е скъпо. Пробвай и успех!

# 6
  • Мнения: 2 657
Аз съм си боядисвала в домашни условия два панталона-паму4ни.
ДДрехите се изваряват в боята,като към нея се слагаше сол.

п.п.Избеляват и винаги ми бяха 4ерни краката ConfusedДобре,4е не ми се налагаше да се сабувам на друго място Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт