Какво кара някои майки да удрят децата си?

  • 5 945
  • 114
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 511
Напоследък ставам свидетел на агресия по отношение на децата.Направо не ми го побира умът  Confused Педагог съм и са ме учили,че детето се възпитива словесно,чрез игра,с търпение,но в никакъв случай чрез сила!

 ConfusedНеобяснимо е за мен да завъртиш 2-3 яки шамара на дъщеря си,защото не стои мирно докато й решеш косата!

 ConfusedНеобяснимо е за мен да удариш с всичка сила по врата сина си,защото без да иска е сложил крачето си на келелото на детската количка на по-малкато му сестричка!

 ConfusedНеобяснимо е за мен да удариш сина си по бузата,защото е изпуснал чантата с доматите на пазара!

 ConfusedНеобяснимо е за мен да настъпиш жестоко крачето на дъщеря си,защото тя е настъпила новите ти чехли!

Това са сцени,на които съм присъствала в последните 3 дни.Просто не излизат от мислите ми и се чудя,защо тези жени са изпълнени с толкова агресия,враждебност?! Някои ще кажат:изнервени са покрай грижите за децата,безпарачието и т.н. ... е,да...ама на мен това някак си не ми звучи оправдаващо!   Thinking
Много агресия и жестокост към децата! Sad

# 1
  • Мнения: 3 425
Според мен за тези ситуации,които описваш оправдание няма....наистина не е лесно да се гледат деца и понякога да се изпускат нерви,но не за такива дребни неща...наистина понякога 'малко камъче' обръща колата,но не и да нашамаросам детето,че ме е настъпило!
Изказвам собствено мнение...и на мен ми се случвало да изтърва нерви,за да не звуча като най-уравновесена моралистка ,но например пипа фурната,жици  и контакти,а милион пъти е казано НЕ и най-вече не е безопасно или пък не ми дава да сменя памперс при положение,че разбира,че трябва(100пъти съм казала) и опикава леглото...май засега само това ми се е случвало?!

Понякога трябва да 'играе шамарената фабрика',но ми се струва,че не всички могат да преценяват кога и колко!!!  newsm78


# 2
  • софия
  • Мнения: 555
един руски психолог беше писал нейде из вестниците, че родителите трябва да имат страхотно търпение, за да повтарят на децата си едно и също обяснение, защото децата не се раждали интелигентни.

# 3
  • Мнения: 942
Напоследък ставам свидетел на агресия по отношение на децата.Направо не ми го побира умът  Confused ...Много агресия и жестокост към децата! Sad
Не само ти ставаш свидетел на такива сцени  Sad за съжеление  CryНа мен вчера ми се случи да си порева  Cry с едно момиченце като видях колко яросно му крещи баща му и после как изяде няколко доста силни плесници,направо ми идваше да го #2gunfire и то за какво?Защото момиченцето си задаваше чисто детски въпроси отрода на тези със Защо докато баща му си пиеше кафето и четеше вестника? newsm78Просто той човека не искаше да бъде обезпокояван отникого #Cussing out
Тъй де исках да кажя,че не само майките са сколни към агресия. Sad
И аз винаги съм се чудила какво кара родителите да са толкова агресивни и понякога направо жестоки към децата си? newsm78 Но и до ден днешен не съм разбрала.................

# 4
  • Мнения: 2 952
   Или така с ги възпитавали тях...и те не са успели да  разберат с времето,че не е начинът,или са импулсивни хора , или в някакъв тежък период ...без  всякакво търпение, извън себе си........Много жалко.....сигурно повечето не са глупави хора и после съжаляват,но не знаят друг начин, не се замислят или карат на импулс....много жалко....Много силно съм против и ме разстройват такива гледки. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 683
Според мен за тези ситуации,които описваш оправдание няма....наистина не е лесно да се гледат деца и понякога да се изпускат нерви,но не за такива дребни неща...наистина понякога 'малко камъче' обръща колата,но не и да нашамаросам детето,че ме е настъпило!

Понякога трябва да 'играе шамарената фабрика',но ми се струва,че не всички могат да преценяват кога и колко!!!  newsm78


Няма случай, в който да се налага наслилие. Всяко нещо трябва да се постига с добро /друг е въпроса колко търпение, време и любов са нужни и колко липсват тези неща на майките, включително и на мен  Cry/

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048
Аз също съм я удряла няколко пъти, но по- скоро поизтупвам праха от панталонките й, далеч съм от мисълта да я нараня наистина  Peace

Онзи  ден станах и аз свидетел на неоправдана жестокост и много ми костваше да не се намеся  Sick Момиченце на около 5 годинки беше взело пакет желирани бонбони в магазина. Майка му без обяснения го изтръгна от ръчичките й, метна го на рафта и отпра шамар на детето... Crazy Детето, естествено, се разплака. Последваха викове и още шамари. Бузките му почервеняха, милото седна на земята и захлупи лице в ръчички да плаче. Онази го срита веднъж и го задърпа към касите...
Така ми се прииска да му купя онези бонбонки...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Изброените по-горе неща ми подействаха като филм на ужасите. И аз яля бой като малка, ама чак такова нещо. Ужас!!! Понякога шляпвам Коси по памперса, защото, както беше казано по-горе, че хиляди пъти е казано Не на някой работи /опасни/, обаче пак същото. И най-интересното е, че знам че ме разбира. Но по темата това е, което си позволявам. От самото му раждане го гледамо с много любов, даже аз го гглезя повече, но напоследък той е доста агресивен към другите деца и аз започнах да чета статии за този проблем. Стана ми ясно, че като те настъпва детето по новите чехли, ти не трябва да го настъпваш, за да му покажеш какво е направил, а да ме говориш, много да ме говориш.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Онзи  ден станах и аз свидетел на неоправдана жестокост и много ми костваше да не се намеся  Sick Момиченце на около 5 годинки беше взело пакет желирани бонбони в магазина. Майка му без обяснения го изтръгна от ръчичките й, метна го на рафта и отпра шамар на детето... Crazy Детето, естествено, се разплака. Последваха викове и още шамари. Бузките му почервеняха, милото седна на земята и захлупи лице в ръчички да плаче. Онази го срита веднъж и го задърпа към касите...
Така ми се прииска да му купя онези бонбонки...



Според теб в случая ставаше ли въпрос за финансово затруднение или нещо друго? Ако става въпрос за липса на пари, то това действа на родителите ужасно гадно и изнервящо. Аз лично съм стигала до скандали с мъжа ми, за които никога не съм си представяла, че ще се стигне, въпреки на всички млади семейства, в които работи само единия е трудно. Имам предвид, че като нямаш пари си го изкърваш на момента на най-близкия, билото и детето.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048
Според теб в случая ставаше ли въпрос за финансово затруднение или нещо друго?...

Ами не знам колко беше финансово затруднена- сметката й беше около 30 кинта, купи си цигари за 4...  #Crazy Е, в подобен случай бих купила по- евтино уиски или по- малка разфасовка фъстъци, но ще купя на детето бонбони  Stop
И на мен ми се е случвало да вляза в магазина с 2 лв и малката да се развика -Сок! Сок! Забравям за някоя по- маловажна покупка и й купувам...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Според теб в случая ставаше ли въпрос за финансово затруднение или нещо друго?...

Ами не знам колко беше финансово затруднена- сметката й беше около 30 кинта, купи си цигари за 4...  #Crazy Е, в подобен случай бих купила по- евтино уиски или по- малка разфасовка фъстъци, но ще купя на детето бонбони  Stop
И на мен ми се е случвало да вляза в магазина с 2 лв и малката да се развика -Сок! Сок! Забравям за някоя по- маловажна покупка и й купувам...


Е, щом е ставало въпрос за уиски и фъстъци и цигари от 4лв.... положението е ясно.

# 11
  • Мнения: 2 952
     Не става въпрос какво точно да не купи или да купи , а  принципно...трябва да му обясни защо не купува.Може би не иска да дава сладко...не ,че няма пари ...ама да го пердаши и рита....принципно....говори се на детето....или му се дава друг избор между 2 други неща...хем чувства,че само избира , хем му се купува нещо здравословно да речем....хем разбира ,че мама е директора Mr. Green    Обаче....

   Абе , много философии , но не всеки се замислия .....праскат и това е....аз кученцето няма да  напердаша, та малкия .... та чак да му зачервя бузите. Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 2 967
     Не става въпрос какво точно да не купи или да купи , а  принципно...трябва да му обясни защо не купува.Може би не иска да дава сладко...не ,че няма пари ...ама да го пердаши и рита....принципно....говори се на детето....или му се дава друг избор между 2 други неща...хем чувства,че само избира , хем му се купува нещо здравословно да речем....хем разбира ,че мама е директора Mr. Green    Обаче....

 



Специално з тази мама с уискито, не съм сигурна, че зо добро не е взела бонбони....

# 13
  • Мнения: 4 451
Имам приятелка (и то доста близка), която има две дечица. Момченцето е вече на 6, а малката и е на годинка и нещо. Синът и си израстна със шамарите (и то какви!), крясъците и злобно опулените очи на майка му в такива моменти. Никога не я чух да го нарече галено или да използва думичката "мама". Скоро на една люлка люлях дъщеря си и това момченце на приятелката ми. И аз го питам: "Саше, тате бие ли те?" Той ми отговаря:"Не, само мама. Мен от нея много ме е страх." Аз му казвам:"Може би не я слушаш и тя се ядосва и те бие." А детето ми отговаря:" Да, ама аз вече съм свикнал и въобще не ме боли. Даже и другите като ме бият не плача, защото вече не ме боли." Толкова ми стана болно... Вярно палав и е малкия, ама чак пък толкова... Като и се роди малката, си мислих, че подхода на приятелката ми ще е друг - все пак момиченце е, бебе е още... Да, ама не. Направо изтръпвам като седнем на кафе и момиченцето се размрънка примерно, защото не му се седи в количката. Тогава се започваа: "Звяр такъв, отрови ми живота "и прочие епитети. После я удря, блъска я в количката (буквално я хвърля вътре), а то мъничето едно такова клъощавко - имаш чувството, че ще се скърши. Аз и една друга приятелка на няколко пъти сме се опитвали да поговорим с нея, но тя чак се засяга че и се бъркаме. Даже веднъж я попитах, защо така ги мъчи децата, а тя ми каза "А те мен не ме ли мъчат?"
И на мен ми се е случвало да ударя малката Embarassed, но после ужасно съжалявам и затова се опитвам да се владея (понякога не ми е много лесно) и да и говоря. Обичам си я безкрайно много!

# 14
  • Мнения: 409
   Или така с ги възпитавали тях...и те не са успели да  разберат с времето,че не е начинът,или са импулсивни хора , или в някакъв тежък период ...без  всякакво търпение, извън себе си........Много жалко.....сигурно повечето не са глупави хора и после съжаляват,но не знаят друг начин, не се замислят или карат на импулс....много жалко....Много силно съм против и ме разстройват такива гледки. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт