Хиперактивност при дете на 1г и 2м

  • 2 881
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
Здравейте мамчета Simple Smile

Днес ходихме на педиатър поради течащ нос и този педиатър се оказа невролог. Изключително много ме озадачи като каза че детето ми е хиперактивно.

Малко повече подробности: Раждане със секцио, апгар 6 на 1 минута, 5 дни кувиоз, 3 дни на кислородна палатка. Първо изплакване след първична реанимация в родилна зала. Не знам дали това има значение за поставената диагноза.

За развитието на дъщеря ми мога да кажа следното: много усмихнато и живо дете. Проходи на 1г и 1 месец и почти не се спира. Заиграва се, обича да разглежда книжки. Не е агресивна, напротив, гали другите деца и си дава играчките. От 2 седмици насам ми е трудно да я прибирам вкъщи и когато не става нещо по волята и реве но бързо и минава. Храним се без проблеми, даже напоследък се храни по няколко лъжички самичка. Спи неспокойно, но и растат кътници. Стряска се насън. Когато е будна не потреперва. Много усмихнато и комуникативно дете е.

Та този педиатър днес изказа това мнение на базата на това че детето се дереше в кабинета (беше много много гладна) пък и се стресира явно от педиатъра. Освен това изрази мнение че  е глезанка (това не знам на базата на какво го определи)  Thinking А и  с едно чукче я чукна по ръчичките и краченцата като явно не и хареса реакцията  newsm78 Докато я почукваше обаче детето се дереше опънато в баща си и не знам дали точно в такъв момент това упражнение с почукването дава реални резултати  Thinking

Иска да я водим на  контролен преглед след месец, но на мен този човек не ми хареса  Sick

Дайде идеи мамчета ?

Да я водя ли някъде и ако да къде или просто да си се радвам на детето  newsm78

Никой не може да ме убеди че на базата на 5 минути прекарани в кабинет и проблеми около раждането може да се постави такава диагноза или мнение !

Благодаря ви момичета  Heart Eyes

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
ако се притесняваш потърси консултация и с друг доктор, но според мен нищо му няма на детето - я се кефете на живота заедно.

# 2
  • Мнения: 3 537
При нас я откриха в доста по-късна възраст-на 3 години и половина. newsm78

# 3
  • Мнения: 3 116
Да ми дадете инфо за добър детски невролог  ooooh!

Да добавя още: обува си сама обувките от 1 годишна възраст, успява и панталоните да си обуе сама вече (засега обаче единия крачол Wink , съблича се частично самичка, знае как правят доста животни, говори и бърбори много на бебешки но вече казва някой думички и повтаря след нас (например око, ухо, панталон и други подобни), знае си частите от тялото, казва "ам-ам" за папане, "бубу" за кола, "нана" за нанкане, дай, там и т.н. Разбира всичко и изпълнява много неща.

Ох, днес направо ме разбиха  #Crazy

Аз знам че такава диагноза на толкова малко дете не може да се постави, но сега направо не знам какво да прява  Crazy Crazy

Любопитно ми е как се поставя такава диагноза. Как се различава темперамент от хиперактивност. По принцип аз съм много щура и темпераментна и на дупето си не сядам, така че има откъде да се вземе този характер  Hug

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
За мен това са пълни глупости! Децата се обследват за този синдром едва след 3г възраст. Човека вероятно си търси пациенти. Нормалното е едно дете на тази възраст да е будно, любопитно, емоционално и много подвижно.


Ако след третата година детето има повечето от признаците и те се задържат повече от една година, може да има съмнения за хиперактивност.
Признаци:

Детето е непохватно и податливо на травми
Детето е подвижно, не може дори за кратък период да седи или дори стои на едно място
Често е агресивно
Прескача от едно занимание на друго, невнимателно е и нищо не довършва до край
Остро реагира на дреболии и е трудно да бъде успокоено
През цялото време спи лошо
Има ниска самооценка
Не умее да изчаква реда си
Всичко пипа с ръка, рита с крака
Страда от задръжка на речта или обратно - много е бъбриво
Има лош апетит и постоянно е жадно
Извършва опасни постъпки без да съзнава опасността
Не обича промените
Има проблеми със здравето, такива, като възпалени уши, постоянни респираторни заболявания, екземи, гастрит


превод от тук


Ама и ти направо ме разби - как си обува обувките?!

# 5
  • Мнения: 2 531
Детето ти си е наред , хиперактивността е диагноза която не се поставя толкова лесно, особенно на такава възраст Grinning   Сина ми на тази възраст не се спираше на 1 място, нямаше никаква умора , и най  - важното , като се превъзбуди - няма укротяване! Другите деца също тичаха и лудееха , но по някое време се поспират и укротяват, а той навит като на пружина- продължава да беснее и нищо не го интересува!
А и да има по активно поведение детето, щом няма проблеми в развитието и концентрацията - просто си е от буйните !

# 6
  • Мнения: 3 537
Абе малката ми дъщеря също не стои на едно място,даже когато се храни.Я по-спокойно! WinkИ нашата лекарка е педиатър-невролог и това не и се вижда странно.

# 7
  • Мнения: 3 116
Ами от това което сте изброили: спи лошо (обяснение кътници, но когато спи при нас си спи много хубаво, само трябва ръчичката да й държа на моменти), много е подвижна и пипа всичко, но за мен това са характеристики на възрастта. Другото не важи за нас  Thinking

Момичета, много ви благодаря за бързата реакция защото така ме ошашкаха днес, че просто  Sick

# 8
  • Мнения: 3 537
Ами естествено е да пипа всичко на тази възраст.Нали така опознава света! Grinning

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Не се шашкай за спането, много деца на тая възраст спят лошо. Понеже средната ми дъщеря е с неврологични проблеми и минахме и през съмнения за хиперактивност, ще ти кажа какво значи лошо спане на тази възраст- заспива много трудно, приспиването продължава понякога по 2 часа, с рев и огъване, буди се през час, будува през нощта. Спи по-малко от нормалното за възрастта.

# 10
  • Мнения: 3 116
Ами естествено е да пипа всичко на тази възраст.Нали така опознава света! Grinning

Ако не пипаше щях да съм искренно притеснена  Crazy

А това с почукването знаете ли дали е толкоз важно и що за упражнение е. Знам че се проверяват рефлексите, но друго не знам.
Междудругото веднъж заради удар на главата ходихме на невролог в Пирогов, детето беше спокойно, той я почука пак по крайниците и каза че всичко си му е наред на детето.

Приспиваме се за 10-на минутки, но наистина спи лошо. Има дни в които се буди на 1 час, но има дни в които се буди по 1 път на нощ, но се оправяме с биберон  newsm78

Въпроса е сега дали има смисъл да я водя на невролог, може ли той да установи проблем на тази възраст (според мен трудничко ще му е) ?

А, тази педиатърка днес ме разби като пита дали детето говори  #Crazy Ами аз не познавам дете което говори на година и 2 месеца, не знам какво очакваше да и отговоря  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 3 537
Любознателна,това е направо кошмар и за теб,и за нея! ooooh!
С нещо не може ли да се повлияе? newsm78Това всяка вечер ли се повтаря?

# 12
  • Мнения: 3 116
А иначе Майчето рядко будува през нощта, веднъж на месец два да се случва (например онзи ден се събуди в 4.30 и си гледка до към 6 часа). Спи по 3 часа през деня и по 10 през нощта, приблизително де  Thinking

# 13
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
krasi 76 , това беше на година и два месеца, горе долу до третата продължи. Сега спи почти цяла нощ, само 1-2 седмично ми будува по 1-2 до 3 часа. Но с късното заспиване не мога да се справя.

ritka, детето още не е стабилизирало нервната си система, според мен няма от какво да се притесняваш. Аз сина си го гледам през лупа (на година и пет месеца е), той също се буди често, много е активен и наблюденията ми са точно в посока хиперактивност. Само че забелязвам, че си играе по десетина минути с нещо, което му е интересно, докато кака му не издържаше и 1мин. Освен това се храни добре, за разлика от сестра си.
Почукванията са за рефлексите, ама ти каквито умения ми описваш че имааа...едва ли се налага да ги проверява. Как е с изправяне, сядане, ходи ли? Ако няма проблеми, значи доктора ти не е наред.

За признаците мога и още да обяснявам, какво значе не може да бъде успокоено например , ама мисля че няма смисъл.

# 14
  • Мнения: 3 537
А иначе Майчето рядко будува през нощта, веднъж на месец два да се случва (например онзи ден се събуди в 4.30 и си гледка до към 6 часа). Спи по 3 часа през деня и по 10 през нощта, приблизително де  Thinking
Абе нищо му няма на Майчето!Аз Анелия не помня да е спала 3 часа през деня,само като е болна. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт