Дисплазия на тазобедрените стави

  • 925
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212

   Здравейте всички Simple Smile
Търся майки/ бъдещи или настоящи/ с ортопедичен проблем дисплазия на тазобедрените стави, които да споделят своя опит за това как се е отразил / отразява/ той на тяхната бременност, износване , раждане....
Самата аз съм такъв случай, 6 ти месец съм и да си призная мъничко ме е страх при мойте 33 навършени години   Wink и първо раждане....
Не съм се консултирала за сега със специалист, а почват да ме "наболяват кокалите ", особено вечер докато спя и се обръщам в леглото, когато чувам как "щракат"...бррр Sad

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Здравей, аз съм с луксация на тазобедрената става. Нямах проблеми с нея по време на бременността, но ортопед ми препоръча да родя секцио. Според някои няма проблем да родиш нормално. А щракането и болките ги имат всички, не се притеснявай. Желая ти лека бременност до края и бързо възстановяване както и да родиш.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Кумицата ми е с такъв проблем.
  По време на бременността й казаха, че е важно да не напълнява повече от 12-14 кг.
  Раждането задължително е със секцио.
  Иначе по време на бременността нямаше проблеми.
  Успех!

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
И аз съм с такъв проблем, лявата ми става е почти неразвита, с много плитка ямка.
С 2 нормални раждания съм, едно на 23 и и едно на 33 години.
Никакви проблеми.
Ставите не участват в раждането.
Не бива да качваш много килограми, докато си бременна, това е по-тревожно за ставите.
Иначе таза наболява при всички бременни, от тежестта и разхлабване на връзките.
И за двете раждания сме обсъждали евентуално секцио, но и и двата пъти лекарите прогнозираха леко раждане без усложнения и то така и си беше.
Честно казано, кофти е после - като возиш бебо с количката и се налага да я носиш по стълбища и подлези - тогава почва да наболява и кръста, и кокалите, ама ти си знаеш и гледай да се пазиш. На моменти сигурно изглеждам лоша майка, когато моя синковец реве по улицата да го нося, но като знам, че после веднага ми се обаждат "кокалите", и не се носим, тежък е вече...

# 4
  • Мнения: 1 212
bouquet Мерси момичета, поуспокоихте ме малко ....

Общи условия

Активация на акаунт