Гените, диетите и метаболизма...

  • 1 337
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Ясно е че малко или много проблема на всички майки след раждането е кг-ите и сбогуването с тях... Затова реших да направя още една (поредна  Rolling Eyes ) тема за кг-те.   Sunglasses
Нека всяка да сподели как поддържа тялото си: чрез диета, разчита на гените, които предвещават възвръщане на кг или просто е дарена с бърз метаболизъм?  Praynig Peace

И още едно малко по лично въпросче но интересно: Винаги ли сте били слабички или е имало и периоди на залитане( то май при всеки е имало,но..), на какво се е дължало?  Whistling

П.С. поне малко да се "взаимоуспокоим" и да не спираме да ги борим тез килограми  Crazy

# 1
  • Мнения: 15 619
Хайде да се разпиша.
Преди да забременея със сина си, бях 55 кг. Винаги съм била слаба. Отидох да раждам 80 кила - не жена ами слон. От родилния дом се прибрах 75 кила. Само за последните 5 килца се наложи да спазвам диета. При втората ми бременност, до третия месец станах 67 кг. След аборта трябваше пак да спазвам диета. Досега общо взето съм разчитала донякъде на гените, но забелязвам, че след като станах на 30 г. ми е по-трудно да си стоя на минимума, без диета. newsm78

# 2
  • Мнения: 714
Тъй като не съм от щастливките, дето нищо не им се лепи, нито "генът" е бил благосклонен към мен .... откакто се помня се ограничавам  ooooh! Метаболизмът ми май е отишъл да спи вечен сън ...
А ако се застоя на седяща работа (каквато всъщност е моята) стой та гледай ... От въздуха ми се лепи ...
Гледам с влажни очи какво ядат колежките ми на стола .... пълни табли носят ... че и газирани напитки със захар ... че и десерт ...  ooooh! а са слаби като глисти  #Crazy  А аз с една чинийка и чаша вода  Rolling Eyes

Яко спорт му е майката май и строг режим  newsm78
А за след 30-те, потвърждавам, усетих го веднага  #Cussing out

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм от тези с бързия метаболизам, но и генетично ми е заложено да съм слаба. Между другото, през пубертета бях пищна мадама и каквото си хапвах ми се лепеше. Чак след като завърших гимназия, че и по-късно започнах да се очертавам като слаба.

# 4
  • Мнения: 2 759
А за след 30-те, потвърждавам, усетих го веднага 

    И аз така  Banghead  От 15-годишна не бях мръднала (172х50), един месец след като станах на 30 качих 15 несваляеми кг безпричинно  Sick

    А бях с бърз метаболизъм: приготвям 2 кг ядене и докато ги извадя от фурната си ги изяждах и 2-та, още горещи (тава мусака например+салата и гарнитури). Една година карах на мазни банички и хот-доци.. Абе 'злоупотреби' яко, а никакви проблеми  Twisted Evil...

# 5
  • Мнения: 6 164
Аз явно съм от "надарените" с бърз метаболизъм.

# 6
  • Мнения: 597
Винаги съм била тип "пухкава" като малка,но в пуберският период стигнах до 72 кила,на 1,60 висо4ина...После свалих с спорт и ограни4ения,и  след 23 ве4е бях добре..-54-55,с  двете деца качвах до 72,преди да ги родя,но до 6 месеца след ражданията ми ставах пак 55... Последният ми слаб период/ 54-55/ беше преди  5 години,от тогава само на диети,и на отпускане...и така  стигнах 75-76..като дойдох тук.В момента съм 68.Днес си гледах тефтерите ,и се оказа,че само за последната година все се въртя около 66 кг  +  -   4-5 кила...Не се харесвам дебела,направо не съм аз..но не мога да се примиря с фактите ,които показват как точно стоят нещата...борбата продължава,и ще е така до последно...Вчера майка ми по телефона ме пита,"Как си с килцата?Аз съм 65 !  " Майка ми е на 73 години,и е по висока от мен...Това,което си пожелавам е,на нейната възраст да имам желанието и мотивацията винаги да изглеждам добре. / защото сега понякога се улавям,че много съм се сгъбуцала напоследък../

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Забременях 50 кг,отидох да раждам 68,сега съм 52 кг(1.66см) и смея да твърдя,че съм добре.Преди 52 се имах за дебела,сега мисля,че съм нормална.Не спазвам диета,но не ям хляб и избягвам газираното,но не се и ограничавам,хапвам всичко.Не мога да кажа,че съм с бърз метаболизъм,средна работа.Имам желание за спорт,ходех на фитнес.но в момента нямам много време и нищо не правя по въпроса.Ще видим как ще съм след 30,има още малко време. Mr. Green
Може и гените да помагат,но не само на тях трябва да се разчита.Уважавам и се възхищавам на жени,които полагат грижи за себе си и намират време за всичко,аз явно не съм от тях,а бих искала.

# 8
  • Мнения: 5 370
Ами аз съм много лоша комбинация-забременяла на 33, със стартово наднормено тегло-тъкмо бях започнала да ходя на фитнес и бам-станало бебе. Стартирах от 70 кг. на ръст 160/162. Стигнах докъм 85-86 някъде . Странното е, че на външен вид никой не ми дава реалните килца, което ме навежда на още една мисъл-възможно ли е И КОКАЛИТЕ ДА ТЕЖАТ ДОСТА? Защото когато съм тежала по стандартите минус 10 кг. надолу съм изглеждала като Освиенцим същи-и ме питат дали не съм болна. Спомням си, че когато се запознахме с милото, варирах около 60-те и може би нагоре. Но не изглеждах дебела, а добре оформена.
Сега първата ми цел е да стигна килцата от забременяването...а оттам ако успея да смъкна още 7-8 надолу щше е фарси.  bouquet

# 9
  • Мнения: 583
в пубертета бях пухкава и година преди бала стопих без диети и спорт около 15 кг и станах от кльощавите. после пак имах едно студентско напълняване за около година и пак отслабнах ей така от само себе си. от тогава досега-вече 10 години се въртя около 50-те кг/+/- 2/-без всякакви ограничения и спорт. включително и след бременността за около година се възстанових. но при мен май нещата са от хормонално естество, защото имах доста проблеми с цикъла особено в пубертета.

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Винаги съм била нормална (към слаба - измислих нов термин  Mr. Green). Уви, метаболизмът ми не е от най-бързите, затова спазвам режим от години (а когато прекъснах, горчиво съжалих). След като родих, започнах и по-активно да спортувам.

# 11
  • Мнения: 1 366
Ще си позволя да вмъкна вместо отговор мнението на друга потребителка от друга тема, но ми се видя актуално  Wink. Надявам се да не ми се обиди - запазвам й авторските права ...  Crazy


о да имам приятелки които по цял ден се тъпчат само с диетични банички и още по-диетичните хамбургери (пасти, пици, шоколад, фафли, бонбони, кремчета, тортички, безалкохолно, боза и со он...) и теглото им е винаги 40 кила с мокри гащи

само че това са един много дразнещ тип хора специално създаден за да бъркат в психиката и самочувствието на останалата, по-често срещана част от обществото, които при обилното хранене от 1 ябълка + бутилка минерална вода на ден пак дебелят

така че тва с хляба действа само на първоспоменатите
но както вече знаем на тях всичко им действа така...
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 12
  • Мнения: 5 593
Висока съм ок. 162 см и нормалното ми тегло без диети и много ограничения е 52-54 кг., но не се харесвам на тях, защото пълнея предимно на дупе и крака. На 48-50 кг. се харесвам. Като ученичка и студентка имах доста добър метаболизъм и не ми се трупаше. После започнах да фитнесувам  Laughing и бягам и си моделирах доста добра фигура, но не съм се ограничавала строго откъм храната. Като се омъжих понапълнях доста /към 60 кг. станах/, което ме стресна и се взех в ръце. За 3-4 месеца станах 50 кг.
Забременях на тегло 52 кг., в родилното влязох 67, а излязох 63. Докато кърмих станах 67  Shocked. После от нормализирането на хормоните свалих 10 кг. без да усетя, осатналите ликвидирах с НВД и спорт. 8-9 мес. след като спрях да кърмя бях 46,5 кг. Никога не съм била толкова слаба. После пак понапълнях, защото имах проблеми с цикъла и т.н. Нормално теглото ми е 49-50 кг. лятото /най-много смъквам до 48, заради проблемите с цикъла/ и 50-52 зимата. Не се ограничавам твърде от храна, спазвам си НВД, понякога си позволявам и отклонения от нея, де. Старая се да спортувам редовно, защото работата ми е свързана с доста стрес и така си избивам нервите, пък и гледам да съм добре оформена, а не слаба, но с отпуснати телеса.  Naughty
Така че разчитам на бързия си метаболизъм, като се старая да го поддържам бърз  Mr. Green и на НВД, защото ми се отразява най-добре.

# 13
  • Мнения: 1 064
Ами аз съм много лоша комбинация-забременяла на 33, със стартово наднормено тегло-тъкмо бях започнала да ходя на фитнес и бам-станало бебе. Стартирах от 70 кг. на ръст 160/162. Стигнах докъм 85-86 някъде . Странното е, че на външен вид никой не ми дава реалните килца, което ме навежда на още една мисъл-възможно ли е И КОКАЛИТЕ ДА ТЕЖАТ ДОСТА? Защото когато съм тежала по стандартите минус 10 кг. надолу съм изглеждала като Освиенцим същи-и ме питат дали не съм болна. Спомням си, че когато се запознахме с милото, варирах около 60-те и може би нагоре. Но не изглеждах дебела, а добре оформена.
Сега първата ми цел е да стигна килцата от забременяването...а оттам ако успея да смъкна още 7-8 надолу щше е фарси.  bouquet

Ха! И аз съм така. Висока съм 164 см. дълги години си бях 61 кг - с ядене, без ядене, дори с преяждане, все толкова. На два пъти с драстични диети свалих на 58 кг. и тогава всички около мен - ама всички до един ми казаха, че съм грозно кльощава. То и лицето ми се разваля при тези килограми. Мисля си, че имам тежък кокал, а може би и структурата ми е с "меки" форми. Но щом се кача на кантара, ми става тъжно.

# 14
  • Мнения: 6 155
Гени + бърз метаболизъм.  Hug
Винаги съм била м/у 49 и 51кг. на 168см.

Общи условия

Активация на акаунт