Няколко въпроса за бактерии, урини и т.н...

  • 980
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

напоследък са ни налазили само болести и проблем. От 1 месец бял ден не съм видяла, все по доктори и болници ходим. Първо имахме салмонела, уж, защото само 1 изследване я откри а след това 5 не. После се появиха Е коли, лекувахме ги в болница дори. А сега някаква нова бактерия клебсиела. Та сега пак тръгваме по доктори, но имам няколко въпроса и искам да ви питам.
Колко често може да се гледа дете на ехограф?
И как точно е най-правилно да се взима урина на момиченце? - знам че има много по въпроса във форума, до сега четох, обаче едни викат колектор, а други - че с него може да идват бактериите, пък на мен това ми е важно. Как да я взема тази урина, че да знам че ще е стерилна. Да не говорим че от толкова мъчене Рали започна да се стиска и последния път съм я чакала с едно стерилно бурканче повече от час и диването не се изпишка.
Мерси предварително.

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 17:14 от kami_bami

# 1
  • Мнения: 2 731
А тя осъзнава ли вече за пишането newsm78.За стерилната урина измиваш я хубаво и аз я държа над един леген а тати чака с чашката отдолу и така -стерилна е 100 процента .Само че вие сте по-малки  . Колкото до ехографа какво и гледат бъбреците или пикочният мехур ? На мен ми казаха че няма смисъл да се гледа често защото промените стават бавно -на 6 месеца я гледат

# 2
  • Мнения: 1 116
...Първо имахме салмонела... После се появиха Е коли, лекувахме ги в болница дори. А сега някаква нова бактерия клебсиела...
Мисля че на вас писах за Клебсиелата.Най-вероятно инфекцията се е развила в болницата.Просто направете антибиограма и си пиете антибиотика.Този бактерий е най-податлив на Цефалоспорини и Аминогликозиди.Това е, ако педиатъра не ти казва как да си вземете стерилна урина просто го смени.

При салмонелозата освен разтройство имаше ли други симптоми ?!

# 3
  • София
  • Мнения: 790
Мерси за бързите отговори.
...Първо имахме салмонела... После се появиха Е коли, лекувахме ги в болница дори. А сега някаква нова бактерия клебсиела...
Мисля че на вас писах за Клебсиелата.Най-вероятно инфекцията се е развила в болницата.Просто направете антибиограма и си пиете антибиотика.Този бактерий е най-податлив на Цефалоспорини и Аминогликозиди.Това е, ако педиатъра не ти казва как да си вземете стерилна урина просто го смени.

При салмонелозата освен разтройство имаше ли други симптоми ?!
Да, мое беше питането за клебсиелата. Аз педиатърката ще я сменям, то е ясно... Нищо не ми казва, дори тон ми държи. А на мен ми е много притеснено вече, мислех че след 5 дни антибиотик сме се отървали от колите...
За салмонелата - педито започна да ни лекува със суметролим като за летен вирус...обаче ние си дадохме сами ако в лаборатория и се оказа салмонела. Детето вдигна темп междувременно и така...А разстройството не беше много силно изразено, но го имаше. Не е имало кръв, само слуз ...
А аз ехографа питам, защото вече я гледаха един път преди 2 седмици и сега утре пак ще я водя на лекар и не знам дали не е проблем честото гледане.

# 4
  • софия
  • Мнения: 432
за колите не се притеснявай, те били характерни при момиченца /и  ние сме момиче/, защото част от акото влиза в половите органи и благоприятства развитието на бактериите. при нас при всяка стерилна има, лекувахме два пъти с антибиотик и пак имаше. ако искаш занеси урина в Института по заразни и паразитни болести. ходих ме на ехограф при д-р. Гайтанджиев в 3-та градска и той каза, че е безсимптомна бактерио.... предписа ни едни безобидни хапчета Уростим за деца и от тога , да чукам на дърво - нищо ни няма. по другите питания не съм наясно.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
С колектор можеш да вземеш стерилна урина, на него самия си пише, че е стерилен. Хубаво е обаче да не го държиш дълго време като го лепнеш. Аз, Калина я издебвах сутрин като стане - веднага я измивам хубаво и лепвам колектора преди да се е изпишкала, за да не я чакам дълго. После не изливай урина от него през отвора, защото така може да се замърси пробата. Ако искаш да пресипеш, отрежи го отдолу и пресипи в стерилен съд.

Общи условия

Активация на акаунт