от какво е този обрив?

  • 741
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
здравейте мамчета,днес на габи й излезе някакъв обрив по тялото отпред и по гръбчето,по лицето,но по крачетата и слабините няма,сутринта й дадах малко банан,но и друг път съм й давала,като казвам малко,имам в предвид може б и 2 детски лъжички,аз съм яла 1 праскова,но и друг път съм.сега се сещам че и друг път съм виждала по лицето й такива ситни пъпчици,но изчезваха бързо.преди 2 4аса я водих на спешен кабинет,не можаха да кажат от какво е,изписаха ни кларитин и фенистил гел,да но все още го имаме обрива,въпреки че в листовката на кларитина пише че не се препоръчва за деца под година аз  дадах 2,5мл.сега ви моля да дадете мнение,какво е това нещо?ако е било заради обличането на нещо горно,отдавна съм го махнала,сега е само по боди без ръкав,смених душ-гела наскоро,досега с бюбхен,сега с чико,вече незнам,вадим 2първите две зъбчета,на 4 месеца и 20 дни сме,само кърма не съм захранила,само дето съм й давала 3-4 пъти малко суров банан,без реакция досега,няма температура,не се чеше никъде,моля помогнете ми.благодаря много предварително и чакам отговори

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
здравей Деси smile3525!
при моята дъщеря, когато беше на 6 дни, докато я кърмех изядох половин мандарина и и се получи обрив, точно там където ти пишеш, по гръбчето и отпред по тялото. педито ни предписа Ca. gluc. 10% 10мл. / ако не се лъжа се казва калциев глюконикум/ по 3 мл. два пъти на ден.утре ще питам и ще ти напиша точното наименование. това е противоалергичен разтвор, от него трябва да има всеки, който е алергичен от ухапване от оси. успоредно с него и мажех телцето/ защото като отшумя обрива, кожата и започна да се лющи/ с Excipial /лечебно кремче с бадемово масло. всичко ще отшуми newsm10 просто внимавай какво ядеш докато кърмиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 129
Сина ми е горе-долу колкото твоето момиченце. На него 1 седмица след раждането започнаха да му се появиха разни обриви. Мазахме ги постоянно. Ту се скриваха, ту пак се появяваха. Майка ми ми каза, че може да се обрива  и от мъха на прасковите, от пренасищане в моя организъм с белтъчини, от.... Появяваха му се едни ситни пъпки и много малко от тях се напълваха с гной. Помогна ни cicalfate. Това е крем от серия медицинска козмети, подходяща и за бебета и за деца. Дерматоложката каза, че може и да е бебешко акне. Но то вече трябва да е преминало, а днес пак има малко пъпчици по едното краче. Може да е от прасковите, които ядох вчера. Той е само на кърма, не е ял нито банан, нито нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт