Препоръчайте педиатър от Пловдив

  • 2 396
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
В белия списък с лекари за Пловдив има предимно АГ. Вече нямам много време а още не съм избрала ако може да е някой при който се записва час и не се чака по 2 часа и на който може да се разчита денонощно
Предварително благодаря

# 1
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Нямам лични наблюдения от педиатрите но на мен ми препоръчаха д-р Вакрилова и д-р Михайлова от МЦ "Вела" намира се някъде срещу Лайпциг но и аз не съм ходила да проверявам къде. Мисля обаче че не работат с ЗК и има месечна такса която е 15 лв. За това воъбще не съм сигурна.
Иначе аз ще раждам в Торакс и за сега мисля да запиша бебка на консултация там. Там със сигурност не се чака, със сигурност можеш да разчиташ на педиатър денонощно но таксата е 350 лв за 1 година. Мисля обаче че си заслужава спокойствието.
Офф: Ти къде мислиш да раждаш?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Аз съм раждала в Торакс и водих сина си там на педиатър. Ходихме при доктор Вълчева доволна съм от нея, но не ми харесва това, че ако отидеш в събота или неделя или вечер след 20ч.  прегледа стува не 18лв, а 36лв,а пък ако и не е в клиниката трябва да платиш и таксито. Водила съм малкия и 3 пъти в МЦ Вела. Там наистина има дежурен лекар по всяко време и прегледа е 20лв а ако имаш абонамент 15лв на месец инаш неограничен брой посещения безплатни изследвания и още нещо имаше даже. Там сме ходили при доктор Вакрилова - хареса ми защото веднага прецени, че трябва да ни прегледа специалист УНГ и ни предписа лекарства, които  УНГ ни остави същите. Мисля по-нататък да го запиша в Вела, но засега ни лекува УНГ, защото имаме възпалена трета сливица.

# 3
  • Мнения: 1 671
...
 ако може да е някой при който се записва час и не се чака по 2 часа и на който може да се разчита денонощноПредварително благодаря

Ами добрите педиатри към Здравната каса са така - записва се час и пак се чака, е не по два часа, но се чака... И не са на разположение по 24 часа, защото обслужват по 2000 пациента и имат нужда от почивка!

Ако приемеш тези доводи, препоръчвам ти д-р Румяна Николова, педиатър с над 25 години стаж, и двете ми деца са при нея, аз също, досега не е сгрешила нито веднъж в диагнозите и лечението. Аз съм доволна и ходя при нея, макар че живея в другия край на града.  Кабинетът й е до Сточна гара, ако те интересува, пиши ми на лични да ти дам телефона й.

# 4
  • Мнения: 867
Моето мнение е да си избереш джипи, но се абонирай и към "Вела"-детската поликлиника срещу "Лайпциг".
Абонамента е 15 лв на месец и можеш ако ти се наложи да ходиш всеки ден! Освен прегледи при нужда правят има и  детска консултация. Аз лично съм много доволна, защото не се налага да звъня на джипито или да търся бърза помощ посред нощ. Денонощно там има педиатър и сетра! В неделя детето ми вдигна висока температура 38.8-първо разболяване, веднага го заведох, не ни пусна лекарката да си ходим,докато не видя да спада температурата! Стояхме около 45 минути-много грижливи и внимателни към децата и са само педиатри!

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Питаш за джипи на бебето, за педиатър на частно или и за двете?

  За джипитата има варианти мнооооого, по - добре да е близо до мястото, където живеете. В кой район сте?

  За прегледи на частно - "Вела" е добър вариант, но лично на мен не ми допада това, че там е трудно един лекар да ти следи детето, а това е важно. Преглежда този, който е на смяна.
  За частен прием - аз лично съм много доволна от д-р Нина Стойчева /тя работи в Окръжна болница, неонатологията/, но има и частен прием и от д-р Стефан Пепеланов. И двамата са невероятни специалисти, много отзивчиви и със страхотен подход към децата. Ако искаш координати на някой от тях - пиши ми на лични.

 

Общи условия

Активация на акаунт