едно въпросче за процедурата при осиновяване

  • 735
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 763
Със съпруга ми искаме да осиновим дете. Притеснява ме това, че постоянният ни адрес е различен от настоящия, имам предвид различни градове, на разстояние около 300км. За мен не е проблем да пътувам за срещи със социалните работници, но нали се прави и посещение в дома на евентуалния осиновител. Бих си сменила и постоянния адрес, но живеем на квартира и хазяите са против, защото са възрастни хора и се притесняват от измами. Моля, кажете ми дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и каква е практиката в такива ситуации?

# 1
  • Мнения: 341
Здравей reme ! Мисля,че това няма особено значение!Ние също живее на квартира,е не е голямо разстоянието от постоянното ни местожителство,но социалните се интересуват къде ще отглеждате детето,а не къде живеете в момента.Мисля,че когато си подавате документите и ви бъде назначен социален работник можете да споделите притесненията си и заедно да решите къде да се срещате.Освен това те предварително ви уведомяват кога ще ви е срещата и вие ще можете да реагирате навреме.Само не знам къде ще подавате документите в града в който живеете на квартира или там където ви е постоянното местожителство мисля,че трябва да е там където ви е постоянното местожителство.
Желая ви много успех и дано това е единствения проблем и всичко мине бързо и безпроблемно за вас!!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт