обеца на пъп и всички проблеми с нея

  • 3 889
  • 17
  •   1
Отговори
Скапи приятели,искам да ви споделя моите проблеми с пъп и ако можете да помагате:)))

първата обица си сложих в та то студио в Пловдив.от там си купих и обицата ,не болеше ,но с времето взе да изтънява червенее и накрая се скъса.промивах я с розова вода,така ми каза човека ,който ме дупчи .при второто дупченe реших че само с промивка няма да стане започнах да мажа с банеоцин, но след 2-3 месеца пак се скъса.сега на мястото имам огромна червенина .миналия ден я пробих при хирург ,но той ме посъветва да я сложим отдолу където я и сложихме,но имам опасения че пак ще се скъса .какво да правя ?обицата ми е медицинска и не я махам ,нямам и алергии към сребро.съвет???? newsm78

# 1
Здравей,

Първото което ми идва наум е че организмът ти не приема чужди тела. Ако е така колкото и да опитваш все ще отхвърля обецата...
Второто - относно промивките. Аз съм се дупчила в едно тату студио в София и нямах никакъв проблем. Но 10 дни нон стоп ме караха да правя промивки на пъпа - първо си промивах пъпа със сапун, слагах спирт и накрая се мажех с антибиотик.  И това по 2-3 на ден. Не съм имала проблеми.
Колкото до хурурзите съм малко скептична, сестра ми се изръси луди пари за хирург и накрая и падна обецата както при теб, хем правеше всички промивки както и аз. Според мен не я бяха пробили като хората и дупката беше плитка. Като повтори в едно тату студио и се оправи.

И за хирурга не разбрах това - как така ти я е сложил отдолу??
"миналия ден я пробих при хирург ,но той ме посъветва да я сложим отдолу където я и сложихме"
Може и 3-те пъти да са ти я сложили кофти... но ако падне и сега, може би няма смисъл...

Успех с тази Simple Smile

# 2
  • Мнения: 487
Най-вероятно тялото ти изхвърля обицата, за това 2 пъти се е късала...Така че едва ли има чак такова значение кой ти я е слагал.  Thinking 
нямам и алергии към сребро.съвет???? newsm78
Твоята сребърна ли е или медицинска ? Защото аз например мога да нося само медицинска стомана.
Пожелавам ти този път да нямаш проблеми !  Hug

# 3
  • Мнения: 8 505
При два неуспешни опита не ми се вярва да е от некадърно поставяне.Най-вероятно ти и организмът ти сте на различно мнение за пиърсинга Wink

# 4
eее мерси че някой се сети да ми пише по темата.отдолу значи не отгоре пъпа ами отдолу него.а нямам алергии нито кум мед. стомана нито към сребро.правя промивки с розова вода ,домашна ракия и пак мажа с baneocin.а двата пати ме дупчиха на едно и също място в Пловдив при един и същ човек ,втория пат го помолих да ме пробие по-дълбоко ,но уви....

мерси за подкрепата

# 5
  • Мнения: 1 813
Най-често в студиата залагат на "малка болка",което после се "компенсира" с изхвърлена обица,скъсана и т.н. Това е наистина,защото хващат съвсем малко кожа и се получава тънка ципа та направо се вижда обицата т.е. прозира.
Моя съвет :1 отиди при лекар 2 : прави промивките сутрин и вечер само с кислородна вода както аз,мажи я с гентамицин и нищо друго.

# 6
  • Мнения: 5 299
Както са ти казали и другите ; Организмът ти я отхвърля. Точно тоа означава изтъняването. Няма спасение. Кофти много.  Rolling EyesПримири се. Аз имах подозрения за моя пиърсинг на веждата. Така ми бяха казвали, че най-често оорганизма я отхвърля, но си я имам от 9месеца, и нямам проблеми. На пъпа ми е от 7месеца, като първите 5 ми сълзеше доста, но се оправи.

# 7
  • Мнения: 2 274
И аз да подтвърдя, че организмът ти я отхвърля. Аз също имам два неуспешни опита- това е. Иначе нямам алергии. Направих си татуировка и мирясах!  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 1 480
И моето мнеине е такова- организмът ти сигурно я отхвърля, освен ако наистина обецата не е сложена прекалено плитко  Confused Пробвай още веднъж от долната страна на пъпа и ако не стане повече не се мъчи . Стискам палци да стане  Peace
Когато си сложих пиърсинг на пъпа преди 4 години, правех промивки само с кислородна вода и мажех с гентамицин. Успех!!!

# 9
в аптеките казват че гентамицина е спрян от производство.иначе и аз се надявам отдолу да не ми я отхвърли.мерси за всичко.ще пиша ако и долната падне:)))))

# 10
Сега, ако кажеш, че този хирург ти я е слагал с пистолет и съвсем ще падна... ooooh!

# 11
Здрасти!  Wink
В кое тато студио в Плд си си я слагала ?
Аз знам, че обецата трябва да бъде задължително титаниева - сребро, дори злато - абсурд!  Crossing Arms
А тази медицинската, която ти я е сложил хирург, какво представлява ? Да не би да е такава като за ушите ...? ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 813
Аз пък още при поставянето си бях със златна и нито белег имах,абсолютно нищо.Просто бях с лепенка 24 часа и след това все едно я имам от години.
Хммм спрели са го ? Лошо...аз си купувах миналата година последно и си ми седи тубичката тук. Подсети ме да погледна срока на годност.  newsm78

# 13
никакъв пистолет ,с авокад и с упойка.дано не падне моля се.но горе от двете дупчената ми седи една гадна червенина и не знам дали ще мине.А за студиото няма да кажа защото момчето си свърши отлично работата и двата пати .много отговорно и както трябва,но не знам едва ли е в него вината,но не знам като не ми я приема отгоре дали важи същото и за отдолу ????

# 14
  • Мнения: 1 813
В крайна сметка,всичко си е до организъм. Сега се сетих,че една съседка беше ходила на същото място където и аз и то 4 месеца по-рано,а като се видяхме и моята беше ОК нейната още зарастваше.Та всичко е строго индивидуално  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт