какви документи трябват за заминаване в и

  • 814
  • 5
  •   1
Отговори
моля помогнете ми от всякъде получавам различна информация моля ви кажете ми как сте се оправили вие за първото си заминаване извън страната .съпруга ми е там от 4 месеца и ние ще заминаваме когато оправя документите.наех фирма за да ми оправи документите (превод  и легализация)та от там ми казват че не ми трябва покана и виза,моля ви кажете вие как сте минали границата с децата.
за сега имам паспортите им ,моите паспорти,пълномощно за напускане на страната,медицински имунизации,изследвания,свидетелството за брак и актовете за раждане (дубкликат за чужбина)и договора на съпруга ми че работи там и сега ми казват че мога да напусна страната с този договор,а аз не съм много сигурна в това
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ С ИНФО

# 1
  • Мнения: 77
здрасти зависив коя страна ще пътуваш.Ако за там не се иска виза нямаш проблем с тия документи които си приготвила можеш да пътуваш спокойно Peace
Договорът на мъжът ти могат да го поискат на влизане в държавата в която отиваш за да докажеш че има кой да те издържа. Naughty
Иначе могат да ти поискат средства които трябва да покажеш на границата но при договора не би трябвало. newsm78
Аз 2 пъти съм излизала с децата само с пари и пълномощно не съм имала проблеми. Laughing
Но смятам че съпругът ти може да ти каже най-добре какви са изискванията на държавата в която е.Нека се поинтересува в неините имиграционни власти те ще му кажат какво е необходимо. Peace
Успех и дано всичко е наред там за където тръгваш. Joy Joy Joy

# 2
благодаря много ме успокои
заминавам за испания
ако някой знае подробности нека да казва приемам всякакви съвети
 Peace

# 3
  • Мнения: 2 825
Да ти направи нотариално заверена покана и не мисля, че ще имаш проблеми. Запиши си и адреса, където ще живеете, че в самолета карат да се попълват едни формуляри при кого и къде ще стоите.
Това е  Peace За децата не знам, нямам опит и не мога да помогна.

# 4
  • Мнения: 147
Може и  да съм закъсняла с моето мнение по темета,но ще споделя аз как съм пътувала почти три години за Франция:винаги с покана която съпруга ми вадеше от кметството където живеше, дори и след сключения ни брак в годината когато ми се правеше визата(за официален престой) пак си пътувах с тази покана и всички бумаги с които ти разполагаш Whistling!Определено проблемите се правят на българска граница #2gunfire!Такива съм имала и на летище София и на летище Варна и на Калотина-с автобус Whistling,въпреки че съм пътувала с всички документи за да излезеш от страната и с пари повече от необходимото,винаги при проверки е имало едно,но......за къде сте тръгнали..... #Cussing out #Cussing out!Поканата ще удостовери че съпругът ти има адресна регистрация и че за теб има кой да гарантира! Peace
За "деца" не мога да помогна! Heart Eyes

# 5
sea-fr  ,определено не си закасняла по темата
много съм т благодарна за инфото  Peace
дано като ме видят с две деца да не се заяждат много  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт