За стволовите клетки

  • 555
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте момичета  Hug

Интересува ме, дали някоя от вас  е уговорила при раждането вземане на стволови клетки от пъпната връв и колко струва тази манипулация. Казват, че това е една гаранция за здравето на децата ни.
А в Сливен дали се извършва това? Някой знае ли?

Поздрави!

# 1
  • Мнения: 2 427
не знам какво е положението в България ,но аз тук мисля да даря кръв от пъпната връв.Тук при нас има такава дарителска програма,иначе до колкото разбрах в други държави има банки ,където ти съхраняват стаминалните клетки,но струва страшно много пари...нещо чух за 3,000 евро.Който ги има не е лошо да ги изхарчи за доброто на детето си,но който не разполага с  някакви си излишни 3000....
Надявам се аз да даря а ако ми се наложи някой друг да дари за мен или близките ми.Tези неща не е зле да са реципрочни.
В девети месец ще ходя да правя изследвания за да разберат мога ли да бъда донор.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 043
Eдна от фирмите, които го извършва cryo save (www.cryo-save.bg; http://www.cryo-save-bulgaria.com/) взима 3000 лв. за 20 год. съхранение. За повече подробности виж в сайта им, а също и в стари теми, има доста. Съветвам те и да попрочетеш малко повече по въпроса, по принцип, из нета. Това съвсем не е гаранция за здравето на детето. Поне това разбрах аз от изчетеното до момента и съм в голяма чуденка дали да го правим.

# 3
  • София
  • Мнения: 679
Първоначалната сума за плащане е 400лв. за взимането, обработката и транспортните разходи, след установяване броя на стволовите клетки и тяхното качество заплащаш останалите 2600лв. Обади се на телефоните за контакти и попитай дали могат да вземат клетките при раждането ти в Сливен.

Общи условия

Активация на акаунт