какво става когато се пукне киста

  • 2 206
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Имам доста голяма киста на яйчника и ми казаха веднага щом ме заболи да бягам да я режат. Какво би станало ако се пукне сама? За малките кисти знам, че дори не разбираш, че е станало, но за големите (над 6 см.)?

# 1
  • Мнения: 220
Може да се усуче кистата и да се появи много силна болка като остър корем/както при апендицит/

# 2
  • Мнения: 172
Адски боли, като че ли те режат с нож, мога спокойно и със силни контракции да го сравня. Дано не ти се налага да разбереш обаче.

# 3
  • Мнения: 2 274
  Аз незнаех че имам киста, но една сутрин се събудих с адска болка в единия яйчник! Искаше ми се да умра! Дори и от леглото не можах да стана! Като ми поотмина леко и отидох до тоалетна видях, че имам някакво розовикаво течение, а ми беше свършило преди седмица! При прегледа се установи, че съм имала киста, която се е пукнала, но така и не стана ясно колко е била голяма!
   И аз не ти пожелавам да изпиташ тази болка! Наистина е като силна контракция  Sick!

# 4
  • Мнения: 254
Мисля чи има значение каква е кистата - т.нар. овуларни се пукат сами по време на цикъл и не са опасни, но ако са от друг тип мисля че по опасност могат да се сравнят с перитонита.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Какво би станало ако се пукне сама?

 - Много голяма опасност от Сепсис! Трябва да се махне.

# 6
  • Мнения: 702
Много силна режеща болка и кръвотечение

Общи условия

Активация на акаунт