с какво храните шестмесечно бебе?

  • 933
  • 7
  •   1
Отговори
Интересувам се какво мога и какво не да давам на шесмесечното си бебе за ядене , колко пъти на ден е препоръчително да яде и въобще всичко свързано с храненето . Досега имаше апетит и дори като малък беше лаком , а сега едва изяжда по половин бурканче пюре. Вие мами с какво храните вашите слънчица ? моля посъветвайте ме!

# 1
  • Мнения: 936
Давам примерна схема според храненето на моето дете:
6ч - мляко
9ч- попара
12.30-13 ч - месно/зеленчуково пюре
17ч - кисел/ плодово пюре/ мляко с бисквити/ банан с мляко
20.30ч- мляко
 5 хранения през 3.30 -4 часа, като между тях давах сок.

Да поясня, че един ден давам зеленчуково,а на другия ден месно пюре. През ден в зеленчуковото пюре по 1/2 твърдо сварен жълтък.

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 16:27 от Мама Буби

# 2
  • Мнения: 535
Ние на 6 месеца тепърва се захранвахме и то с по една- две лъжички пюре. През останалото време САМО кърма, без сокове и водички. Сега на годинка му давам почти всичко без най- силните алергени- яйца, прясно мляко, малини/къпини, мед, ядки и другите от типа... Не знам по коя схема захранваш, затова най- добре уточни. Да поясня също, че попара никога не съм давала и не съм й фен Naughty Според мен в нея няма нищо незаменимо. Предпочитам кашата от кафяв ориз или пък елда/просо. С това и започнахме захранването на 6 месеца без няколко дни.  Peace bowuu

# 3
  • Мнения: 11 816
И ние се захранихме на навършени 6 м. и 6 дни, но дъщеря м ипрояде чак в 9-тия месец, така че много е относително, дай повече информация, за да ти дадем съвет.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 164
Захраних Емма на 6 навършени месеца с оризова безмлечна каша на Нестле. Другите храни, които въведох през месеца бяха круша, морков, картоф, ябълка и тиквичка. Говорим за количество от няколко лъжички. Давах твърдата храна на обяд. През останалото време само кърма. Никакви сокове, вода и чай!
По схемата на Мама Буби се храни в момента, на 1г.2м.  Laughing и то без жълтъка.

# 5
  • Мнения: 507
Аз харня Теди по следния начин:
към 7ч - кърмене
10ч - кърмене
13.30ч - зеленчуково пюре/супичка/попара
16 - 17ч - плодово пюре/ кисел/ каша/ а от няколко дни му давам кисело мляко по една две лъжички
20.30ч - кърмене
И през целия ден му давам да суче когато иска и така и двамата сме доволни  Laughing
Но това е режим който той сам си наложи, дори понякога не иска да яде нищо през деня, а иска само да суче. Аз съм му дала пълна свобода на действията и правя какво той иска  Laughing

# 6
blagodarq na vsi4ki za otgovorite . Nie se hranim 6to - gode kato Mama Bubi . Sega sym po spokoina - ne gre6a nikyde. A po vyprosa za zahranvaneto zapo4nahme o6te v 4- ti mesec s ka6a. Sega se osmelqvam da mu dem dori supa s meso i.t.n

# 7
  • Мнения: 5 026
Към 6-7ч.-кърма
10ч.-кърма
13ч.-месно-зеленчуково пюре
16ч.-кърма
18-18,30-каша
21ч.- кърма
и нощем папка когато се сети-пак млекце

Общи условия

Активация на акаунт