Колко време може да се съхрани кърмата

  • 1 577
  • 4
  •   1
Отговори
 baby_neutralМили опитни майки, кажете колко време може да се съхрани кърмата преди да се даде на бебчо?Нашето момченце е на месец и половина и досега не иска да суче от гърдата ,изцеждам се и му давам с биберон.Докато бяхме в болница сучеше, но щом се прибрахме в къщи отказа.Плаче върти си главата.Може би, причината е че зърната са много големи.Пробвах и със силиконови но...А имим кърма за 3 бебета.Дайте ми съвет.. baby_neutral

# 1
  • Мнения: 7
по добре се мъчи да го кърмиш щом имаш много кърма.говори и с лекарката.аз изцеждам кърмата и я съхранявам в хладилника в бурканчета от пюрета.ама моя бебчо е на 7месеца и най много един ден се задаржа в хладилника.иначе преди се е задържала по 2 3 дни.като се е събирала по повече хвърлям по старата и продалжавам напред.преди да му я дам затоплям шишето на микровалновата, но не трябва да има топлинна обработка защото си губи качествата.ама се мъчи да го кърмиш още е малко бебчето.

# 2
  • Мнения: 300
До колкото знам в хладилник кърмата може да се съхрани да 48 часа, а във фризера до три месеца. Но по-добре се мъчи да го кърмиш.
Успех.

# 3
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз от три месеца действам по следната схема, като изцеждам директно в шишетата за хранене или в стерилни пликчета за кърма.

Прясно изцедена кърма:
На стайна температура до 8 часа
В хладилник до 7 дни
Във фризер до 3 месеца (аз обаче гледам да не стоят запасите повече от 2 месеца, защото кърмата се променя от месец на месец в съответствие на енергийните нужди на детето и ако му давам на 5 месеца кърмата, която съм изцеждала през втория му месец, няма да задоволи потребностите му).

Размразена кърма:
На стайна температура до 1 час
В хладилник до 1 ден
Веднъж размразена, кърмата не се замразява наново!

Ето един линк за съхранението:
http://www.askdrsears.com/html/2/T026900.asp

Но ти все пак се опитай да го кърмиш - опитай когато е полусънен, да суче "насън". Само с изцеждане ще ти е много трудно да поддържаш лактацията. Успех!

# 4
  • Мнения: 942
Бубка ти е отговорила много изчерпателно.Но и аз като неч мога да те посъветвам да се опиташ да го кърмих когато е полусънен.дори и да му даваш с биберон или лъжичка неспирай да го кърмих преди това.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт