марината за пилешки пържоли

  • 44 327
  • 17
  •   1
Отговори
моля ви дайте някаква марината за пилешки пържоли за да са по-сочни ! 

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Аз си правя една бърканийка от: бяло вино, малко зехтин, сол, розмарин и босилек (сухи) на вкус, може и черен пипер, ама съвсем малко. Това нещо слагам в дълбока купа и нареждам пържолите. Обикновено маринатата става толкова количество, че всички пържоли са потопени и остава отгоре 1 пръст. Покривам с найлон и оставям в хладилника за няколко часа. Като ги извадя нареждам в тавата без да махам нищо от подправките. Покривам с алуминиево фолио и пека. Като са почти опечени махам фолиото да се зачервят и хванат коричка. Правила съм го много пъти за гости и не е имало недоволни  Grinning

# 2
  • Мнения: 319
ако е за бяло месо
1 вариант - може да объркаш кисело мляко с подправки и да поседи така около 2 часа ако имаш време, ако не колкото имаш Wink

2 вариант - разбъркваш в една купа соев сос, олио, чили на прах, розмарин, риган, босилек и налагаш хубаво всяко парче месо пак за няколко часа или колкото имаш време.

Става невероятно, без значение дали ще го пържиш или печеш. Laughing

# 3
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Моята любима е :лимонов сок,соев сос, малко мед,чесън на прах или счукана скилидка, джинджифил на прах ползвам, малко сол и горчица. Не ти пиша пропорции защото всичко зависи от количеството месо. Иначе съм пробвала и кетчуп с кока кола за бърз вариант и пак става.

# 4
  • Мнения: 6 390
 в кока кола за 5-10мин  Grinning
стават страшно крехки -  за всякакво месо става  Wink

# 5
  • Мнения: 1 352
Когато правя марината за пилешко месо слагам задължително соев сос и чесън - придава много хубав вкус. Добавям също бяло вино, горчица, бял пипер, лъжица мед или захар. За да са ти сочни пържолите задуши ги в тиган с маринатата. След това залей с получилия се сос.

# 6
  • Мнения: 6 155
Сол, черен пипер, лим. сок, соев сос, бира  Peace

# 7
  • Мнения: 5 873
Преди години гледах предаване,кулинарно някакво беше.Професионален готвач предложи този специалитет с пил.пържоли.Просто да си оближеш пръстите.Стават много сочни и вкусни.
А,марината...Пикантина,чесън,вино или бира.Малко олио.

# 8
  • Мнения: 5 299
Кисело мляко и чесън Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 5 462
Майонеза, соев сос, чесън ,подправки каквито харесваш ...ами това е .

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
аз знам , че за да са крехки мръвките Wink трябва да се сложи малко твърд алкохол и лимон в марината.

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Соев сос, лимонов сок, мед, ракия (водка), черен пипер, кимион, чубрица!

# 12
  • Мнения: 2 211
Кисело мляко, чесън и мед.

# 13
  • Мнения: 1 352
Снощи правих една марината и стана много вкусно. Само че аз режа филето на хапки и задушавам в тигана. Така ми е по-лесно, а и  месото става по-сочно. Та: соев сос, чесън, бяло вино, горчица, червен и черен пипер. Червения пипер придаде страхотен вкус!

# 14
  • Мнения: 901
майонеза

Общи условия

Активация на акаунт