Пищим всяка вечер от 20,00 до 20,30 часа

  • 476
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 56
Здравейте! Имате ли подобни проблеми. Симона е на 2 месеца и 1 седмица и почти през цялото това време вечер в 8 часа пищи със всичка сила. Не мога да разбера колики ли е, глад ли е или умора причината за това. Давам капки за колики, не помага, няма значение кога е яла в 17,00 или в 19,00 часа, все тая, дори и  да спи, когато дойде време да реве се събужда и така всеки ден. След банята към 20,45  и хренене до към 21,30 часа спокойно заспива.

# 1
  • Мнения: 11 818
Коликите обичайно се засилват именно вечер. А ако смяташ, че е гладна и се кърмите, просто като започне да "пищи" я сложи на гърдата и така ще разбереш.

# 2
  • Мнения: 7 474
Според мен са колики  Thinking и при нас бяха вечер  ooooh!. А капките се дават още от обяд Peace

# 3
  • Мнения: 11 818
В момента, в който реших, че може би коликите са започнали давах капки преди всяко ядене! След това всъщност нямахме, но аз давах профилактично капки 1 месец. не знам дали капките са помогнали или въобще сме нямали колики, но.. мисълта ми беше, че можеш да даваш преди всяко хранене (напр. Саб Симплекс по 15 капки).

# 4
  • Мнения: 393
А може и да е уморено бебчето.Към втория месец вече възприемат доста добре околния свят, което пък бързо ги превъзбужда и - рев. Нищо не пречи да го сложиш на гърда да се успокои малко и после да се къпете LaughingПоложението ви е съвсем нормално.Бебетата нямат друг начин за реакция освен плача- дали са гладни, уморени , изплашени...все плачат.По този начин разтоварват емоциите натрупани през деня.

# 5
  • Мнения: 1 097
Ох, при нас беше абсолютно същото по същото време - към 2 месеца, даже алко рпди това започна. Точно 30 минути ревеше, от 20,00 до 20,30 и после все едно нищо не се е случило. Нито кърмене помагаше, нито гушкане, капки против колики, абе нищо  #Crazy Израстна си го сам. Дано мине бъро и при вас, че знам какво е.... Tired
Мислех да не е от пълнолунието, имаше предположение, че е събрал много впечатления през деня и така си изразходва енергията  Rolling Eyes Но при положение, че нищо не помага, всяко обяснение върши работа. Въоръи се със здрави нерви  Peace

# 6
  • Мнения: 1 878
Може да са колики, но може да е и преумората от деня - така я разтоварват със силен неудържим рев, който спира изведнъж както е и почнал. Осигури на беб спокойствие и неприсъствие на много хора поне докато укрепне незрялата още нервна система.  Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 3 390
Може да са колики, но може да е и преумората от деня - така я разтоварват със силен неудържим рев, който спира изведнъж както е и почнал. Осигури на беб спокойствие и неприсъствие на много хора поне докато укрепне незрялата още нервна система.  Heart Eyes
Да, и аз така знам.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 56
Благодаря ви за мненията. Знам, че рано или късно и това ще премине, но направо ми се къса сърцето като викне това дете.

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И при нас в началото беше така, а сега като дойде осем часа само мрънка, не иска да играе и т.н. Ние сме на шест месеца и по мои наблюдения това се дължи на умора. Почне ли да мрънка , аз и приготвям банята, къпем се, хапваме и айде в леглото Wink Защо не пробваш и ти да я къпете по-рано?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 56
Може да опитам да я къпем по-рано.

# 11
  • Мнения: 942
В момента, в който реших, че може би коликите са започнали давах капки преди всяко ядене! След това всъщност нямахме, но аз давах профилактично капки 1 месец. не знам дали капките са помогнали или въобще сме нямали колики, но.. мисълта ми беше, че можеш да даваш преди всяко хранене (напр. Саб Симплекс по 15 капки).
И аз така направих и може би затова избегнахме коликите.Но както и другите мами са те посъветвали опитай да го приспиш по-рано.Ние имахме един период в който ако си изпуснем часа за заспиване и ставахме много кисели за около половин часи след това заспивахме като къпани.
Дано бързо да премине този период.Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт