полова несъвместимост - какво е това?

  • 4 079
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Правила съм много  изследвания  , но  това което не сме правили със съпруга ми  е  за  полова съвместимост. Имам две  неуспешни бременности. Чудя се  тази несъвместимост на забременяването ли  пречи  или на самия  плод, т.к. казаха  да го направим това  изследване и  се  чудя  необходимо ли  е?
Кажете в какво точно се състои  тази несъвместимост  и  на кое  оказва влияние?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
 Явно става въпрос за изследване на антитела. Не съм много запозната. Май едните пречат на оплождането, други на вгнездяването.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Едните са антиспермални антитела. Пречат на забременяването. Може да ги има както в жената, така и в мъжа, т.е. и двамата могат да ги образуват. Не знам обаче дали това има предвид питащата  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
за пръв път чувам такъв термин. няма такова изследване. лекар ли ти го каза?

# 4
  • Мнения: 130
да  двама доктори са ми го казвали, прави се на 14 етаж на Майчин дом, но питам след като два пъти забременявам дори  и неуспешно  има ли смисъл от такова изследване   ако  то  има  отношение  само  за  забременяването  а  не за  развитието на плода?

# 5
  • Мнения: 1 612
Нещо не схващам.
Да не би да става дума за генетични изскедвания?

# 6
  • Мнения: 2 249
чувала съм за нещо такова-но по-скоро за невъзможност за забрменяване на база на тази несъвместимост,която честно казано не знам от какво се определя,но щом 2ма лекари са ти казали-просто го направи това изследване и стискам палци да се окаже че нямаш проблем Hug

# 7
  • Мнения: 7 716
Е, такова понятие няма. Нещо не си разбрала или преиначаваш нещата.
Има различни видове несъвместимост.
Направи си генетични и имунологични изследвания.
И не си измисляй, че чак пък двама лекари са ти го казали.
Няма лекар, който да употребява такъв термин.

# 8
  • Мнения: 130
момичета  Embarassed грешката  е моя,  сега си намирам листа  на който д-р Кременски  е писал  и  пише :  цитогенетично  изследване Ан  хромозоми,  но въпреки  всичко  той  ясно го нарече полова съвместимост,  прави се в Майчин дом  на 13 ет.   и  е  езплатно,  а  на 14 ет. в майчин  дом го правят ,  но платено
УСПЕХ

# 9
  • Мнения: 7 716
Е, това е генетично изследване.

# 10
  • Мнения: 72
И аз знам,че е генетично изследване,но дано всичко ви  е наред Praynig

# 11
  • Мнения: 1 029
И аз съм чувала лекари, които наричат полова несъвместимост "кариотипът", успех! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 360
божке, то ставало дума за кариотип!

казано простичко, това изследване е генетично и проверява дали ти си генетична жена, а мъжът ти - генетичен мъж (по хромозомен набор).

не става дума за съвместимост между вас двамата.

доста странен начин да го наречеш това нещо...

# 13
  • Мнения: 1 029
Jam и аз им се чудих, ама... Grinning

# 14
  • Мнения: 130
прави сте момичета сутринта бях на  доктор  и д-ката каза че  е генетично, даже се зачуди защо пък "съвместимост"
И  аз не знам от къде ми се  е набило  в главата това понятие.?

Общи условия

Активация на акаунт