За размерите и теглото на зародиша?

  • 658
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 454
Имам един въпрос, на който до сега никой лекар и аз не знам защо не ми е отговорил. От лентичката ми се вижда колко съм бременна, но това, което искам да знам е колко горе-долу тежи бебето, матката и всичко останало. До момента съм качила около 2.5 килограма и искам да знам колко от тях са ми на корема. Ако някой знае сайт, където мога да погледна за тази информация ще съм много благодарна.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
Здрасти и от мен!Погледни тук:http://babymed.com/pregnancy-tools/calendar/calendar.asp#Calendar

# 3
  • Мнения: 1 860
Или нещо такова трябва да се получи до края:

3 кг - допълнитени мазнини, протеини и хранителни запаси
2 кг - допълнителни течности, включително кръв
1 кг - по-големи гърди
1 кг - уголемена плацента
3.4 кг - бебе
1 кг - амниотична течност
700 гр - плацента
 

# 4
  • Мнения: 654
Препоръчвам ти книгата "Аз съм бременна"- струва около 5 лв., но доста често пише за тегло, размери на тялото, главата, крака и най- вече има много полезни упражнения- против схващания (още ти е рано, но ще се появят Confused), за гърдите, за дишането и др.Кофтито е, че са разпръснати из цялата книга и трябва първо да я прочетеш цялата и после да си четеш седмица по седмица. И не им се шашкай на болестите, дето ги пише вътре! Много късмет!!!

# 5
  • софия
  • Мнения: 636
И аз имах подобни питания. Виж сайтовете - може да ти свършат работа. Аз питах и лекаря ми - в Шейново, който с апаратура изчисли теглото на бебето, количеството околоплодна течност, а също така и предполагаемите килограми до края на 9 месец - той направи това пред вид факта, че наблюдавабременността ми и следи с кой месец колко е нарастнало нашето бебче. Сега съм в 32 седмица, а то като размер почти в 35та.

# 6
  • Мнения: 67
Здравей ,погледни тези няколко сайта дано ти свършат работа!!!!!!
www.worldnn.com
www.ivanbelchev.com/myembryo/bg/embryo.htm
Желая ти лека и безпроблемна бременност.

# 7
  • Мнения: 454
Много ви благодаря за отговорите. Вчера нещо зверски се бях притеснила за теглото си, което в комбинация с това, че не можаха да ми кажат какво е бебето ме извади малко от нормалното ми и относително спокойно състояние. Като попрочетох и се успокоих, за което още веднъж благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт